TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лавров: Се спушта нова железна завеса

МКД - 30.06.2022

Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров порача дека самитот на НАТО во Мадрид уште една покажал дека од земјите членки се очекува безусловна послушност, во корист на САД. „Верувам дека на сите им е очигледно што се очекува.

Лавров: Нова „железна завеса“ се спушта меѓу Русија и Западот

А1 On - 30.06.2022

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави дека се спушта нова „железна завеса“ меѓу Русија и Западот по офанзивата на Москва во Украина. – Што се однесува до Железната завеса, во суштина, таа веќе се спушта, изјави Лавров пред ...

Меѓу Русија и Западот се спушта „железната завеса“, оцени Лавров

Нетпрес - 30.06.2022

„Железната завеса“ се спушта меѓу Русија и Западот поради дипломатската криза без преседан предизвикана од украинската војна, изјави во четвртокот рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров.

Лавров: Се спушта нова железна завеса

Локално - 30.06.2022

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави дека самитот на НАТО во Мадрид уште еднаш покажа дека земјите-членки очекуваат безусловна послушност, пренесува руската прорежимска агенција ТАСС. Лавров ги прозва САД.

Министерот Лавров и морето од лаги

CivilMedia - 30.06.2022

„Кога започна Втората светска војна, Хитлер собра голем број, ако не и повеќето, европски земји под своето знаме за војна против Советскиот Сојуз. Сега, на ист начин, ЕУ и НАТО ја составуваат истата модерна коалиција за војна со Русија.

Министерот Лавров и морето од лаги

Frontline - 30.06.2022

ДРАГАН МИШЕВ / ЦИВИЛ МЕДИА „Кога започна Втората светска војна, Хитлер собра голем број, ако не и повеќето, европски земји под своето знаме за војна против Советскиот Сојуз. Сега, на ист начин, ЕУ и НАТО ја составуваат истата модерна коалиција за ...

Лавров: Нова „железна завеса“ се спушта меѓу Русија и Западот

Во Центар - 30.06.2022

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави дека се спушта нова „железна завеса“ меѓу Русија и Западот по офанзивата на Москва во Украина. – Што се однесува до Железната завеса, во суштина, таа веќе се спушта, изјави Лавров пред ...

Лавров: ЕУ ги уништи односите кои меѓусебно ги градевме со децении

360 степени - 30.06.2022

Рускиот шеф на дипломатијата истакна дека Русија отсега нема да има доверба во САД и ЕУ Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави дека се спушта нова „железна завеса“ меѓу Русија и Западот по офанзивата на Москва во Украина.

Лавров: Нова „железна завеса“ се спушта меѓу Русија и Западот

Курир - 30.06.2022

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави дека се спушта нова „железна завеса“ меѓу Русија и Западот по офанзивата на Москва во Украина. -Што се однесува до Железната завеса, во суштина, таа веќе се спушта, изјави Лавров пред ...

Лавров: Нова „железна завеса” се спушта меѓу Русија и Западот

Слободен Печат - 30.06.2022

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави дека се спушта нова „железна завеса” меѓу Русија и Западот по офанзивата на Москва во Украина. Лавров, исто така, оцени дека односите меѓу Русија и Европската Унија повеќе не ...

Лавров: Нова „железна завеса” се спушта меѓу Русија и Западот

24Инфо - 30.06.2022

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави дека се спушта нова „железна завеса” меѓу Русија и Западот по офанзивата на Москва во Украина. – Што се однесува до Железната завеса, во суштина, таа веќе се спушта, изјави Лавров пред ...

Лавров: Нова „железна завеса“ се спушта меѓу Русија и Западот

Н.Македонија - 30.06.2022

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави дека се спушта нова „железна завеса“ меѓу Русија и Западот по офанзивата на Москва во Украина. – Што се однесува до Железната завеса, во суштина, таа веќе се спушта, изјави Лавров пред ...

Лавров: Нова „железна завеса“ се спушта меѓу Русија и Западот

Денешен - 30.06.2022

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави дека се спушта нова „железна завеса“ меѓу Русија и Западот по офанзивата на Москва во Украина. – Што се однесува до Железната завеса, во суштина, таа веќе се спушта, изјави Лавров пред ...

Лавров: Нова „железна завеса” се спушта меѓу Русија и Западот

Либертас - 30.06.2022

– Што се однесува до Железната завеса, во суштина, таа веќе се спушта, изјави Лавров пред новинарите Минск, главниот град на Белорусија. Процесот е започнат, додаде тој. Лавров, исто така, оцени дека односите меѓу Русија и Европската Унија повеќе не ...

„ЖЕЛЕЗНАТА ЗАВЕСА“ ВЕЌЕ Е СПУШТЕНА Лавров вели дека ЕУ ги уништила добрите односи со Русија кои се градени со години

+инфо - 30.06.2022

Европската Унија ги уништи односите што беа градени со децении меѓу нас и ЕУ, рече шефот на руската дипломатија, додавајќи дека Москва е сè уште отворена за преговори. Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави дека се спушта нова ...

Лавров: Нова „железна завеса“ се спушта меѓу Русија и Западот

Република - 30.06.2022

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави дека се спушта нова „железна завеса“ меѓу Русија и Западот по офанзивата на Москва во Украина. – Што се однесува до Железната завеса, во суштина, таа веќе се спушта, изјави Лавров пред ...

Лавров: Нова „железна завеса“ се спушта меѓу Русија и Западот

Вечер Прес - 30.06.2022

Рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров, изјави дека се спушта нова „железна завеса“ меѓу Русија и Западот по офанзивата на Москва во Украина. – Што се однесува до Железната завеса, во суштина, таа веќе се спушта, изјави Лавров пред ...

Лавров: Нова „железна завеса“ се спушта меѓу Русија и Западот

Опсервер - 30.06.2022

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави дека се спушта нова „железна завеса“ меѓу Русија и Западот по офанзивата на Москва во Украина. – Што се однесува до Железната завеса, во суштина, таа веќе се спушта, изјави Лавров пред ...

Лавров: Европа се покорува на ставовите наметнати од Америка

Макфакс - 30.06.2022

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави дека самитот на НАТО во Мадрид уште еднаш покажа дека земјите-членки очекуваат безусловна послушност, пренесува руската агенција ТАСС. Лавров со порака до САД, пренесуваат агенциите.

Лавров: Европа се покорува на ставовите наметнати од Америка

Press24 - 30.06.2022

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави дека самитот на НАТО во Мадрид уште еднаш покажа дека земјите-членки очекуваат безусловна послушност, пренесува руската агенција ТАСС. Лавров со порака до САД, пренесуваат агенциите.

Лавров: Европа се покорува на ставовите наметнати од Америка

Точка - 30.06.2022

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави дека самитот на НАТО во Мадрид уште еднаш покажа дека земјите-членки очекуваат безусловна послушност, пренесува руската агенција ТАСС. Лавров со порака до САД, пренесуваат агенциите.

Лавров: Нова „железна завеса“ се спушта меѓу Русија и Западот

MakPress - 01.07.2022

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави дека се спушта нова „железна завеса“ меѓу Русија и Западот по офанзивата на Москва во Украина. – Што се однесува до Железната завеса, во суштина, таа веќе се спушта, изјави Лавров пред ...

Лавров: Европа се покорува на ставовите наметнати од Америка

MTM - 01.07.2022

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави дека самитот на НАТО во Мадрид уште еднаш покажа дека земјите-членки очекуваат безусловна послушност, пренесува руската агенција ТАСС. Лавров со порака до САД, пренесуваат агенциите.

Лавров: Европа се покорува на ставовите наметнати од Америка

Centar - 01.07.2022

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави дека самитот на НАТО во Мадрид уште еднаш покажа дека земјите-членки очекуваат безусловна послушност. Лавров со порака до САД, пренесуваат агенциите.

Лавров: САД се обидуваат да ја ослабат не само Русија, туку и ЕУ

Вечер Прес - 01.07.2022

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави дека самитот на НАТО во Мадрид уште еднаш покажа дека земјите-членки очекуваат безусловна послушност, пренесува руската агенција ТАСС. Лавров со порака до САД, пренесуваат агенциите.