TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Актерката од филмови за возрасни го нападна играчот на Арсенал: Паѓаш повеќе од мене! (ФОТО)

Спортски - 12.01.2019

Добро познатата актерка од филмовите за возрасни, Миа Калифа беше на трибините во денешниот натпревар помеѓу Арсенал и Вест Хем. На крајот Калифа имаше и причина да се радува со оглед на тоа дека нејзиниот Вест Хем славеше победа од 1:0.

(ФОТО) Играчот на Арсенал го обра бостанот од порно актерката: Ех бре пич**

Спортклуб - 12.01.2019

Арсенал доживеа неочекуван пораз од Вест Хем во градското дерби и навивачите на лондонскиот клуб веднаш ги распнаа фудбалерите за нивното незалагање. Но, критики добија од фановите на „чеканите“, односно една од најпознатите од нив, порно актерката ...

Вест Хем подобар од Арсенал во „лондонското дерби“

Сител - 12.01.2019

Фудбалерите на Вест Хем забележаа минимална победа на градскиот, лондонски ривал Арсенал со 1-0 во воведниот натпревар од 22 коло на англиската Премиер лига. Стрелец на единствениот погодок на мечот беше 19-годишниот Ирец, Рајс во ...

Дали Вест Хем попушти? Се чини дека Арнаутовиќ се збогуваше со фановите

24Фудбал - 12.01.2019

29 годишниот напаѓач сака да си замине од Вест Хем, а клубот има можност за добра заработка од тој негов евентуален трансфер во кој и самиот напаѓач го очекува добра заработка во Кина. На Островот се шпекулира дека напаѓачот на Вест Хем, Марко ...

Порно-актерката го нарече Гендузи „п…а“

TopSport - 12.01.2019

Миа Калифа, светската ѕвезда во филмовите за возрасни, на „Твитер“, со жесток коментар распали по младиот играч на Арсенал, Матео Гендузи. Порно-актерката е голем навивач на фудбалскиот клуб Вест Хем.

Додека Арсенал се мачеше против Вест Хем, Озил си играше – „Фортнајт“! (ФОТО)

Спортски - 12.01.2019

Денес Арсенал беше поразен во лондонското дерби против Вест Хем, а за овој натпревар не беше во конкуренција за настап Месут Озил. Во медиумите се шпекулираше дека Озил би можел да настапи, но на крајот тоа не се случи.

Насри се врати со победа во Премиер лигата, Младиот Рајс ја продолжи гостинската агонија на Арсенал (Видео)

Дерби - 12.01.2019

Самир Насри се врати во Премиер лигата откако му истече 18-месечната казна поради допинг, а судбината посака својот прв настап за Вест Хем да значи соочување со неговиот поранешен клуб Арсенал со кој не се раздели на најдобар начин.

(ВИДЕО) Вест Хем го совлада Арсенал во лондонското дерби

Спортклуб - 12.01.2019

Првиот меч од 22. коло во англиската Премиер лига го донесе лондонското дерби помеѓу Вест Хем и Арсенал. „Чеканите“ беа поуспешни, па на свој терен славеа со минимални 1:0. Денеска своето премиерлигашко деби во дресот на Вест Хем го запиша Самир ...

ВИДЕО: Вест Хем го доби лондонското дерби со Арсенал, Насри асистент!

Спортски - 12.01.2019

Првиот натпревар од 22 коло во англиската Премиер лига го донесе лондонското дерби помеѓу Вест Хем и Арсенал. „Чеканите“ на крајот беа подобри со 1:0. На отварањето на натпреварот Марк Нобл имаше прилика за Вест Хем, но првата сериозна ја имаше ...

Вест Хем го победи Арсенал на домашен терен прв пат по 13 години (ВИДЕО)

24Фудбал - 12.01.2019

Вест Хем со 1-0 славеше над Арсенал во првиот денешен натпревар во Премиерлигата, топчиите загубија значајни бодови во битката за позициите кои водат во Лигата на шампионите. Вест Хем многу долго чекаше да се израдува на победа над Арсенал пред ...

ВИДЕО: „Чеканите“ го столчија Арсенал во лондонското дерби

Gol.mk - 12.01.2019

Екипата на Вест Хем забележа значајна победа во Премиер лигата и фати приклучок во горниот дел на табелата откако на домашен терен во градското дерби со Арсенал славеше минимално (1-0). „Чеканите“ ја искористија најзрелата шанса за гол, наспроти ...

Вест хем го совлада Арсенал во лондонското дерби (ВИДЕО)

Sport 1 - 12.01.2019

Првиот натпревар од 22. коло во англиската Премиерлига го донесе лондонското дерби, кое го доби Вест хем со 1-0 против Арсенал. На отворањето на средбата Марк Нобл имаше одлична шанса, но не ја искористи, а потоа неколку пати се закани и Арсенал, но ...

Вест Хем го шокираше Арсенал и дефинитивно го откажа од трката за титулата (Видео)

СуперСпорт - 12.01.2019

Екипата на Вест Хем со минимални 1:0 славеше на својот стадион против тимот на Арсенал. „Чеканите“ до победа стигнаа со погодокот на Деклан Рајс на самиот старт на второто полувреме. Интересно е што асистент на голот беше поранешниот играч на ...

Вест Хем со евро-гол ги сруши „топчиите“… (ВИДЕО)

Екипа - 12.01.2019

Арсенал продолжува со игрите „топло-ладно“ во Премиер лигата. Нов пораз за „топчиите“, овој пат во 22. коло од Премиерлигата на гостувањето против Вест Хем со 1-0. „Чеканите“ ги решија гостите благодарение на прекрасниот погодок на Диклан Рајс во 48.

Лондонското дерби за „чеканите“ (ВИДЕО)

SportMedia - 12.01.2019

Вест Хем со гол на стартот на второто полувреме ги освои трите бода од големото градско дерби со Арсенал. Во исклучително цврст меч, фудбалерите на Вест Хем и Арсенал не успеаја да ги задоволат желбите на своите фанови, особено со играта во првиот ...

Насри се врати со асистенција, Рајс им пресуди на Арсенал (Видео)

TopSport - 12.01.2019

Фудбалерите на Вест Хем ги совладаа колегите од Арсенал со 1:0, во лондонското дерби, со кое денес е отворено 22.коло во Премиер лигата. Вест Хем по пауза од 12 години стигнаа до победа над Арсенал на домашен терен.

Гостинскиот терен баук за Арсенал, голем триумф на Вест Хем (видео)

OhridNews - 12.01.2019

Екипата на Вест Хем забележа голем триумф против Арсенал во лондонското дерби победувајќи со минимални 1-0 во првиот меч од 22-та рунда во англиската Премиер лига. Стрелец на победничкиот погодок беше Деклан Рајс на стартот од второто полувреме.

Се е подготвено за традиционалното и најборбено лондонско дерби (СОСТАВИ)

СуперСпорт - 12.01.2019

За кратко на програмата ќе стартува дуелот помеѓу двата најголеми лондонски ривали во рамки на Премиер лигата, помеѓу Вест Хем и Арсенал. Вест Хем и Арсенал се стари ривали, и традиционално во овие дуели следиме одлични натпревари.

Актерка во филмови за возрасни работи на проект за Премиерлигата (ФОТО)

СуперСпорт - 11.01.2019

Една од најпознатите актерки за филмови за возрасни, Миа Калифа ги воодушеви навивачите на Вест хем. Калифа деновиве престојува во Лондон, каде што работи на проект за Премиерлигата. Миа на Инстаграм објави неколку фотографии во дресот на Вест хем.

Вест Хем по 13 години го победи Арсенал на свој терен (ВИДЕО)

МКД - 12.01.2019

Вест Хем со 1-0 славеше над Арсенал во првиот денешен натпревар во Премиерлигата, топчиите загубија значајни бодови во битката за позициите кои водат во Лигата на шампионите. Вест Хем многу долго чекаше да се израдува на победа над Арсенал пред ...

Насри се врати со асистенција, Рајс им пресуди на Арсенал (Видео)

Макфакс - 12.01.2019

Фудбалерите на Вест Хем ги совладаа колегите од Арсенал со 1:0, во лондонското дерби, со кое денес е отворено 22.коло во Премиер лигата. Вест Хем по пауза од 12 години стигнаа до победа над Арсенал на домашен терен.

Порно – актерка работи на проект за Премиер лигата (Фото)

Вечер - 12.01.2019

Една од најпознатите порно – актерки, Миа Калифа, ги воодушеви навивачите на премиерлигашот Вест Хем. Калифа деновиве престојува во Лондон, каде што работи на проект за Премиерлигата, а на социјалната мрежа „Инстаграм“ објави неколку фотографии во ...