TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Изјавите на нашите репрезентативци по поразот од Шпанија

РК Металург - 17.01.2019

Иако поразот е разочарувачки висок, тој не промени ништо во шансите на Македонија да се пласира во следната рунда на СП во Германија и во Данска, и во таа насока и беа изјавите на нашите репрезентативци по средбата. .

Лазаров: Штета, но полошо ќе беше ако држевме егал и загубевме во финишот

Нова ТВ - 16.01.2019

Секое лошо за добро би бил најоптимистичкиот коментар по дуелот со Шпанија на Светското првенство во Германија и во Данска. Како израз на надеж, се разбира пред одлучувачкиот настап против Исланд за главна фаза.

СП 2019 - Кузмановски:Немаше калкулации, но сега следува дуелот со Исланд

Сител - 16.01.2019

Тежок натпревар и одлични 30 минути одиграа македонските ракометари против европскиот првак Шпанија, негативата беше еден гол, но продложението беше разочарувачко и на крајот и поразот убедлив.

Лазаров: Можеби ваквиот пораз е за добро

МКД - 16.01.2019

Кире Лазаров не е многу разочаран по поразот од Шпанија, задоволен е од играта во првото полувреме и потенцира дека главниот натпревар за Македонија е утре. Македонија одигра одлично прво полувреме по кое можевме да имаме предност и од неколку гола ...

КИРЕ ЛАЗАРОВ: Времето ќе покаже дали ова што се случи е за добро, или за лошо!

Спортклуб - 16.01.2019

Македонија доживеа убедлив пораз во 4. коло од групната фаза на ракометното СП од Шпанија со 32:21. Нашата репрезентација одигра фантастично прво полувреме, во еден момент водевме со 3 гола разлика, потоа игравме во егал со Шпанците кои на паузата ...

Лазаров: Утре е нашето финале – ќе видиме дали ова вечерва било за добро или лошо!

Sport 1 - 16.01.2019

Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров по денешниот пораз од Шпанија во кој Македонија одигра со прв тим само 35 минути, изјави дека утре ќе се покаже дали ова што се случи денеска било за – добро или лошо.

Кирил Лазаров: Дуелот со Исланд е како финале за нас

24 Ракомет - 16.01.2019

Капитенот на репрезентацијата на Македонија, Кирил Лазаров после средбата против Шпанија имаше свое видување на случувањата. Поголемиот дел од вниманието во изјавата одеше кон она што следува утре против Исланд така што утре од 18 часот ќе се ...

Кире Лазаров: Можевме да бидеме егал и да загубиме, утре е ’финалето’ со Исланд

Екипа - 16.01.2019

ЕКИПА во Минхен, Стеван Цаневски Ракометната репрезентација на Македонија во очајно второ полувреме загуби од Шпанија со 32-21, иако по 30 минути имаше само еден гол негатива. Селекторот Раул Гонзалес реши да ги одмори најквалитетните ракометари, а ...

Лазаров: Утре е финалето за нас, ќе бараме триумф против Исланд!

СуперСпорт - 16.01.2019

Македонија денеска запиша убедлив пораз од Шпанија со 21-32 и тоа беше втор неуспех за нашите ракометари на Светското првенство во Германија и Данска. Кире Лазаров беше задоволен од првото полувреме, но разочаран од вторите 30 минути, па најави ...

Лазаров: Не ги користевме шансите, Исланд за нас ќе биде финале на ова СП!

Gol.mk - 16.01.2019

Капитенот на машката ракометна репрезентација, Кирил Лазаров, по натпреварот против Шпанија зборуваше пред новинарите и истакна дека поразот е болен, но со кренати глави, овие ракометари ќе одат на дуелот со Исланд кој за нас ќе биде финале на овој ...

ГОЛ НА МЕЧОТ… Каква „бомба“ – Кога имаш мака, Кире има златна рака! (ВИДЕО)

Екипа - 16.01.2019

Македонската ракометна репрезентација ќе мора брзо да го заборави убедливиот пораз од Шпанија, пред утрешната клучна пресметка против Исланд за пласман меѓу 12 најдобри репрезентации во светот.

Кирил Лазаров: Натпреварот утре со Исланд за нас е финале

AKO - 16.01.2019

Капитенот Кирил Лазаров натпреварот со Шпанија го заврши со пет постигнати голови и успешност на шут од 56% , смета дека одигравме без калкулации , според Лазаров, натпреварот со Исланд е финале за Македонија на овој Мундијал.

ЛАЗАРОВ: Утре е финале за нас

SportMedia - 16.01.2019

„Во второто полувреме се случи тоа што се случи, а утре ќе видиме дали е тоа добро или лошо за нас. Сочувавме и сили и адути за главниот дуел со Исланд“, коментира капитенот по мечот. Спортмедиа во Минхен, Марија Ковачева Капитенот на националниот ...

Лазаров: За нас утре е финалето на Светското првенство

TopSport - 16.01.2019

Капитенот Кирил Лазаров вели дека поразот од Шпанија не смее да ѝ падне лошо на македонската ракометна репрезентација и дека сега следува за нас „финалето“ на Мундијалот, клучниот меч против Исланд за третото место на табелата и пласман во втората ...

Лазаров: Дуелот со Исланд е како финале за нас

24Инфо - 16.01.2019

Лазаров: Дуелот со Исланд е како финале за нас Капитенот на ракометната репрезентација на Македонија, Кире Лазаров по убедливиот пораз од Шпанија вечерва со 32-21 изјави дека „жолто-црвените“ треба се размислуваат за мечот против Исланд, кој го ...

Кога Кире ќе се налути: Бомба на капитенот од десет метри! (ВИДЕО)

24 Ракомет - 16.01.2019

Македонија во овие моменти го игра натпреварот од четвртото коло на Мундијалот во Германија и Данска. Ривал на избраниците на Раул Гонзалес е европскиот шампион Шпанија против кој во првиот дел се држиме одлично и имаме водство со 11-10.

Бомбата на капитенот од десет метри

Република - 16.01.2019

Македонија извонредно го почна натпреварот против големиот фаворит Шпанија во четвртото коло од Групата Б на Светското првенство во Германија и во Данска. Резултатот на првото полувреме е нерешен 12-12 По 15 минути игра Македонија има предност од ...

Густафсон: Гледавме безброј видеа од Македонија, подготвени сме на сè!

Gol.mk - 16.01.2019

Пред две години во Мец, Македонија и Исланд ремизираа и со тој резултат двете селекции минаа во елиминационата фаза. Но, тогаш од групите продолжуваа најдобрите четири, а сега само трите првопласирани.

Лазаров за 24Ракомет ТВ: Кога можеа Јапонците против Шпанија, можеме и ние (ВИДЕО)

24 Ракомет - 15.01.2019

Машката ракометна репрезентација ја чекаат уште два натпревари од групната фаза на Мундијалот во Германија и Данска. Средбите со Шпанија и Исланд, ќе го дадат одговорот дали Македонија ќе патува во Келн за да игра во главната фаза или во Президент ...

Кирил Лазаров: Натпреварот утре со Исланд за нас е финале

Курир - 16.01.2019

Капитенот Кирил Лазаров натпреварот со Шпанија го заврши со пет постигнати голови и успешност на шут од 56% , смета дека одигравме без калкулации , според Лазаров, натпреварот со Исланд е финале за Македонија на овој Мундијал.

Лазаров: Нема да калкулираме против Шпанија, ќе влеземе максимално

МКД - 15.01.2019

Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров вели дека утре нема да се калкулира против силната селекција на Шпанија за да се сочуваа силите за клучниот меч со Исланд. Македонија за помалку од 24 часа треба да одигра две дуели со ...

Лазаров: Нема калкулации против Шпанија и во Франција бевме во слична ситуација

Спортски - 15.01.2019

Македонската репрезентација вчера го претрпе првиот пораз на Светското првенство Данска и Германија, бевме поразени од Хрватска, додека претходно славевме победи против Бахреин и Јапонија.

СП 2019 - Лазаров: Нема калкулации и со Шпанија ќе „влеземе“ максимално

Сител - 15.01.2019

По преспиената ноќ, во позитивна атмосфреа македонските ракометари се појави на денешниот тренинг во Олимпијахале. Капитенот Кирил Лазаров напомена дека утрово репрезентацијата направила анализа на вчерашниот пораз од Хрватска, а приттоа направи и ...

Лазаров: Ако калкулираме со Шпанија ќе го нарушиме имиџот што го градиме со години

Екипа - 15.01.2019

ЕКИПА во Минхен, Стеван Цаневски По една преспиена ноќ по поразот од Хрватска, македонските ракометари попладнево повторно пристигнаа во „Олимпија Хале“, за тренинг пред дводневната завршна програма во групата Б и дуелите со Шпанија и со Исланд.

Лазаров: За нас утре е финалето на Светското првенство

Макфакс - 16.01.2019

Капитенот Кирил Лазаров вели дека поразот од Шпанија не смее да ѝ падне лошо на македонската ракометна репрезентација и дека сега следува за нас „финалето“ на Мундијалот, клучниот меч против Исланд за третото место на табелата и пласман во втората ...

Лазаров: Дуелот со Исланд е како финале за нас

А1 On - 16.01.2019

Капитенот на ракометната репрезентација на Македонија, Кире Лазаров по убедливиот пораз од Шпанија вечерва со 32-21 изјави дека „жолто-црвените“ треба се размислуваат за мечот против Исланд, кој го определи како „финале“ на ова Светско првенство за ...

Ф. Лазаров: Чекаме да „запали“ нашата шанса, само ако сме безгрешни имаме шанса со Шпанија

Gol.mk - 15.01.2019

Трето големо натпреварување по ред ќе играме со Шпанија , а против никоја селекција не сме играле така често како со Исланд . Раул уште не одлучил како ќе игра против Шпанија и колку ќе се калкулира, но извесно е дека одлуката за нашиот пласман ќе ...

ВИДЕО: Бомбата на капитенот Кире Лазаров од десет метри

Курир - 16.01.2019

Македонија извонредно го почна натпреварот против големиот фаворит Шпанија во четвртото коло од Групата Б на Светското првенство во Германија и во Данска, но на крајот ни донесе пораз- 21:32, полувреме 12:13.

Кирил Лазаров: Натпреварот утре со Исланд за нас е финале

Sport M - 16.01.2019

Капитенот Кирил Лазаров натпреварот со Шпанија го заврши со пет постигнати голови и успешност на шут од 56% , смета дека одигравме без калкулации , според Лазаров, натпреварот со Исланд е финале за Македонија на овој Мундијал.

Лазаров: Со години градевме имиџ и нема да го урнеме со калкулации против Шпанија

Sport 1 - 15.01.2019

Македонија нема намера да калкулира против Шпанија утревечер од 20.30 часот за да ги сочува свежината и силата за веројатно решавачкиот меч со Исланд в четврток од 18 часот, затшто на таков начин ракометната репрезентација би си го урнала имиџот кој ...

ВИДЕО: Бомбата на капитенот Кире Лазаров од десет метри

Sport M - 16.01.2019

Македонија извонредно го почна натпреварот против големиот фаворит Шпанија во четвртото коло од Групата Б на Светското првенство во Германија и во Данска, но на крајот ни донесе пораз- 21:32, полувреме 12:13.

Натпреварот утре со Исланд за нас е финале

Пулс24 - 16.01.2019

Капитенот Кирил Лазаров натпреварот со Шпанија го заврши со пет постигнати голови и успешност на шут од 56% , смета дека одигравме без калкулации , според Лазаров, натпреварот со Исланд е финале за Македонија на овој Мундијал.

Кирил Лазаров: Натпреварот утре со Исланд за нас е финале

Република - 16.01.2019

Капитенот Кирил Лазаров натпреварот со Шпанија го заврши со пет постигнати голови и успешност на шут од 56% , смета дека одигравме без калкулации , според Лазаров, натпреварот со Исланд е финале за Македонија на овој Мундијал.