TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ѓорческа запрена во четвртфиналето во Киасо

Екипа - 21.04.2017

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа не успеа да се пласира во полуфиналето на 25.000 долари вредниот ИТФ фјучерсот во Киасо, Швајцарија. Ѓорческа загуби во четвртфиналната пресметка од Катинка Вон Дихман од Лихтенштајн во три сета, со ...

Лошата серија против Фон Дајхман продолжува – Лина Ѓорческа поразена во ¼-финале!

СуперСпорт - 21.04.2017

Денес се одигра натпреварот од ¼-финале помеѓу Ѓорческа и Фон Дајхман. Натпреварот одлично го отвори Лина со брејк, но противничката веднаш врати и неколку пати успеа да и го одземе сервисот на нашата тенисерка за 6:3 во првиот сет.

Стоп за Лина во четврт-финалето

SportMedia - 21.04.2017

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа го заврши настапот во сингл на фјучр турнирот во Кијасо, Швајцарија. Нашиот рекет како четврти носител беше стопирана во четврт-финалето од Катинка вон Дајхман од Лихтенштајн со 3:6, 6:0, 2:6.

Ѓорческа загуби од Фон Дајхман во четвртфиналето

СуперСпорт - 21.04.2017

Македонската тенисерка, Лина Ѓорческа загуби во четвртфиналето на ИТФ турнирот во Кјасо во Швајцарија од Катинка Фон Дајхман од Лихтенштајн во три сета, 1:2. Фон Дајхман првиот сет го доби со 3:6.

Ѓорческа со пораз се прости од турнирот во Швајцарија

Дерби - 21.04.2017

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа која е четврта носителка на турнирот во Киасо, Швајцарија го заврши настапот на овој турнир, овој пат од послабо пласираната , Катинка Фон Дајхман, која е 240 на WTA листата.

Ѓорческа сопрена во четвртфиналето поединечно во Киасо, попладнево игра за финале во двојки...

Н.Македонија - 21.04.2017

Ѓорческа сопрена во четвртфиналето поединечно во Киасо, попладнево игра за финале во двојки Македонската тенисерка Лина Ѓорческа (200 на ВТА листата) не успеа да се пласира во полуфиналето на турнирот во швајцарскиот Киасо, откако во четвртфналето ...

Пораз за Ѓорческа во 1/4 финалето во Кијасо

Курир - 21.04.2017

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа го заврши настапот во сингл на фјучрс турнирот во Кијасо, Швајцарија, откако во ¼ финалето загуби од Катинка вон Дајхман. Тенисерката од Лихтенштајн беше подобра од нашата тенисерка која беше поставена ...

Јотовски и Алексенко останаа без финале

Сител - 21.04.2017

Македонскиот тенсиер Томислав Јотовски и Вадим Алексенко од Украина не успеаја да се пласираат во финалето на фјучрс турнирот што се игра во Анталија за награден фонд од 15.000 долари. Тие денеска во полуфиналето загубија од Турците Сарп Агабигун и ...

Лина и Томи возат фино кон титулите

Идивиди - 21.04.2017

Најдобрите македонски тенисери, Лина Ѓорческа и Томислав Јотовски бележат одлични настапи на фјучрс турнирите во Швајцарија, односно Турција. Ѓорческа која е активна на натпреварувањето во Кијасо, вредно 25 илјади американски долари, се пласираше во ...

Лина Ѓорческа „гази“ се пред себе во Швајцарија!

СуперСпорт - 21.04.2017

Нашата најдобра тенисерка е 4-та носителка на турнирот во Киасо, Швајцарија. Таа во првото коло беше поуспешна од тенисерката од Романија, Кристијана Дино со 2:0 во сетови, односно 6:3 и 6:0.

Ѓорческа поразена во четвртфиналето во Киасо

Сител - 21.04.2017

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа и во третиот меѓусебен дуел со Катинка вон Дајхман од Лихтенштајн не успеа да постигне победа. Таа денеска во четвртфиналето на фјучрсот во Киасо, Швајцарија (награден фонд 25.000 долари) загуби со 2-1 во сетови ...

Јотовски запрен во полуфиналето во двојки во Анталија

Дерби - 21.04.2017

Македонскиот тенисер, Томислав Јотовски не успеа да ја мине претпоследната пречка во игра на двојки на ИТФ фјучерсот во Анталија, Турција кој се игра за награден фонд од 15.000 американски долари.

ЈОТОВСКИ БЕЗ ФИНАЛЕ: Пораз од двојката од Турција

Телеграф - 21.04.2017

Заедно со својот партнер од Украина, најдобриот македонски тенисер не успеа да го издржи ритамот во вториот сет Македонија се надеваше на финале на турнирот во Анталија во конкуренција на двојки, но Томислав Јотовски и Вадим Алексенко не успеаја да ...

Лина Ѓорческа против Фон Дајхман за пласман во полуфинале на турнирот во Швајцарија

Дерби - 21.04.2017

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа која е четврта носителка на турнирот во Киасо, Швајцарија успеа да ги победи во првото коло тенисерката од Романија, Кристијана Дино со 2:0 (6:3 и 6:0) и второто коло ја победи Швајцарката Киара Грим со 2:0 (6:2 ...

Полуфинале за Ѓорческа во двојки на турнирот во Швајцарија

Екипа - 20.04.2017

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа, заедно со Бугарката Александра Најденова, во конкуренција на двојки, обезбеди пласман во полуфиналето на турнирот во Киасо, Швајцарија. Во четвртфиналенто, Ѓорческа/Најденова славеа против Швајцарките ...

Четвртфинале во синг и полуфинале во дубл за Ѓорческа на турнирот во Кјасо

Макфакс - 20.04.2017

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа избори пласман во четвртфиналето во сингл и во полуфиналето во двојки на турнирот во Кјасо, Швајцарија. Лина Ѓорческа во осминафиналето во два сета (6:2, 6:3) ја совлада квалификантката Кјара Грим од ...

За неколку часа две победи за Лина во Кјасо

24 Вести - 20.04.2017

Лина Ѓорческа стана полуфиналистка во двојки и четвртфиналистка во сингл на турнирот во Кјасо, Швајцарија, вреден 25.000 долари. Прво се справи со 20-годишната квалификантка Кјара Грим од Швајцарија (585), ја совлада со 6:2, 6:3.

Јотовски доминира во дубл

SportMedia - 20.04.2017

Томислав Јотовски и Вадим Алексенко се пласираа во полуфиналето во конкуренција на двојки на фјучр турнирот во Анталија, Турција. Нашиот најдобар машки тенисер и партнерот од Украина играат одличен турнир.

Лина „гази“ во Швајцарија, обезбеди полуфинале во двојки

Gol.mk - 20.04.2017

Нашата најдобра тенисерка, Лина Ѓорческа забележа уште една победа на ИТФ фјучрсот во Кјасо. Откако утрово во сингл конкуренција со победата над Клара Грим со 2-0 во сетови (6-2, 6-3) обезбеди четвртфинале, попладнево заедно со својата партнерка ...

Ѓорческа со Најденова се пласираа во полуфиналето во двојки на турнирот во Киасо

А1 On - 20.04.2017

Откако утринава се пласира во четвртфиналето во поединечна конкуренција најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа попладнево обезбеди и пласман во полуфиналето во двојки, на фјучерс турнирот во швајцарскиот град Киасо.

Ѓорческа победува и во двојки, пласман во полуфиналето на турнирот во Киасо

МКД - 20.04.2017

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа ја оствари и втората победа денес, овој пат на турнирот во двојки се пласира во полуфиналето. Ѓорческа заедно со својата партнерка Александрина Најденова од Бугарија, немаа проблем против швајцарските ...

Лина за час до полуфиналето во двојки во Киасо

Дерби - 20.04.2017

Лина Ѓорческа запиша уште една победа на фјучерсот во Киасо и тоа во двојки, победа со кој дојде до полуфиналето во оваа конкуренција. Македонката заедно со Александрина Најденова од Бугарија беа подобри од домашните тенисерки Карин Кенел и Илена ...

УЛОГАТА НА ФАВОРИТКИ ОПРАВДАНА: Ѓорческа и Најденова сигурно до полуфинале

Телеграф - 20.04.2017

Првите носителки на турнирот во Кијасо со мирна игра дојдоа до победа во четврт-финалето Лина Ѓорческа и Александрина Најденова дојдоа до победа на средбата од четврт-финалето против двојката од Швајцарија Илена Ин-Албон и Карин Кенел со 6:3 и 6:2.

Јотовски и Алексенко прескокнаа уште една пречка

Сител - 20.04.2017

Македонско-украинската комбинација Томислав Јотовски и Вадим Алексенко остварија лесна победа во четвртфиналето на фјучрсот во Анталија откако ги совладаа Романците Сорин Андреј Јордаче и Калин Манда со 6:1 и 6:0 во сетови.

Ѓорческа со пораз се прости од турнирот во Швајцарија

Точка - 21.04.2017

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа која е четврта носителка на турнирот во Киасо, Швајцарија го заврши настапот на овој турнир, овој пат од послабо пласираната, Катинка Фон Дајхман, која е 240 на WTA листата.

Ѓорческа не го помина четвртфиналето во Киасо

+инфо - 21.04.2017

Најдобрата македонска тенисерка на овој фјучрс освои 9 поени. Македонската тенисерка Лина Ѓорческа и во третиот меѓусебен дуел со Катинка вон Дајхман од Лихтенштајн доживеа пораз. Таа денеска во четвртфиналето на фјучрсот во Киасо, Швајцарија ...

Јотовски запрен во полуфиналето во двојки во Анталија

Точка - 21.04.2017

Македонскиот тенисер, Томислав Јотовски не успеа да ја мине претпоследната пречка во игра на двојки на ИТФ фјучерсот во Анталија, Турција кој се игра за награден фонд од 15.000 американски долари.

Лина Ѓорческа против Фон Дајхман за пласман во полуфинале на турнирот во Швајцарија

Точка - 21.04.2017

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа која е четврта носителка на турнирот во Киасо, Швајцарија успеа да ги победи во првото коло тенисерката од Романија, Кристијана Дино со 2:0 (6:3 и 6:0) и второто коло ја победи Швајцарката Киара Грим со 2:0 (6:2 ...

Ѓорческа се пласира во четвртфиналето на турнирот во Киасо

МКД - 20.04.2017

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа без проблеми ја помина и втората пречка на турнирот во Киасо, ја совлада Грим со 2-0 во сетови. Лина Ѓорческа лесно се справи со младата швајцарска тенисерка, Киара Грим победувајќи ја со 2-0 во сетови, ...

Ѓорческа во четвртфиналето на турнирот во Киасо

Екипа - 20.04.2017

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа се пласираше во четвртфиналето на ИТФ фјучерсот вреден 25.000 долари во Киасо, Швајцарија. Ѓорческа во второто коло денеска убедливо славеше против 20-годишната домашна тенисерка Клара Грим победувајќи ...

Јотовски скокна до полуфиналето во двојки во Анталија

Дерби - 20.04.2017

Македонскиот тениски ас, Томислав Јотовски обезбеди пласман во полуфиналето во двојки на ИТФ фјучерсот во Анталија, Турција. Јотовски и Украинецот Вадим Алексенко одиграа перфектна партија против романската комбинација Калин Манда и Сорин Андреи ...

Ѓорческа по брза постапка го мина и второто коло во Швајцарија

Дерби - 20.04.2017

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа ја нанижа и втората победа на ИТФ фјучерсот во Киасо, Швајцарија кој се игра на земјени терени со вредност од 25.000 американски долари. По вчерашната победа над Дину и денеска Ѓорческа беше фуриозна и ...

Лина вози фино и во Киасо

SportMedia - 20.04.2017

Лина Ѓорческа ќе игра во четвртфиналето на ИТФ фјучрс турнирот во Киасо, Швајцарија вреден 25.000 долари, по победата во два сета против Клара Грим. Ѓорческа игра одлично на турнирите во Швајцарија, а денеска славеше со 6:2, 6:3 против 20-годишната ...

ПОЛУФИНАЛЕ ВО АНТАЛИЈА: Јотовски и Алексенко со убедлив триумф

Телеграф - 20.04.2017

Нова победа за најдобриот македонски тенисер на турнирот во Турција во игра на двојки Томислав Јотовски одигра нов одличен натпревар на турнирот во Анталија во игра на двојки откако денеска во четврт-финалето заедно со Украинецот Вадим Алексенко ...

Нова лесна победа на Ѓорческа во Киасо...

Н.Македонија - 20.04.2017

Нова лесна победа на Ѓорческа во Киасо Македонската тенисерка Лина Ѓорческа (200-та на ВТА-листата) оствари нова брза и лесна победа на турнирот во швајцарскиот Киасо, откако во 2. коло ја победи квалификантката, Швајцарката Кјара Грим, со 2-0 (6-2 ...

Одличен настап на Ѓорческа за четвртфинале во Кјасо

Gol.mk - 20.04.2017

Македонска тенисерка, Лина Ѓорческа обезбеди пласман во четвртфиналето на ИТФ турнирот вреден 25.000 долари во Кјасо, Швајцарија. Тетовчанката одново одигра на високо ниво и во второто коло убедливо славеше против домашна тенисерка Клара Грим со 2-0 ...

НОВО СУПЕРИОРНО ИЗДАНИЕ: Лина Ѓорческа во четврт-финале во Кијасо

Телеграф - 20.04.2017

Најдобрата тенисерка од Македонија со одлична игра дојде до триумф против квалификантката Кијара Грим Македонската тенисерка влегува во сè подобра форма, а на турнирот во Кијасо успеа да заработи нов убедлив триумф откако против квалификантката од ...

Ѓорческа без проблеми стигна до четвртфиналето во Киасо

Канал5 - 20.04.2017

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа ја оправда фаворитската улога против швајцарската тенисерка Киара Грим и во мечот од второто коло на фјучрсот во Киасо, Швајцарија оствари победа од 2-0 во сетови.

Ѓорческа продолжува со добрите игри во Киасо, ќе игра полуфинале во двојки

Република - 20.04.2017

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа, заедно со Бугарката Александра Најденова, во конкуренција на двојки, обезбеди пласман во полуфиналето на турнирот во Киасо, Швајцарија. Во четвртфиналенто, Ѓорческа/Најденова славеа против Швајцарките ...

Ѓорческа се пласира во четвртфиналето на турнирот во Швајцарија

Слободен Печат - 20.04.2017

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа се пласира во четвртфиналето на ИТФ-фјучерсот во Кијасо, Швајцарија, што се игра за награден фонд од 25.000 долари, на земјена подлога. Во два сета, со 6-2, 6-3, за само 71 минута, ја совлада домашната ...

Ѓорческа со Најденова се пласираа во полуфиналето во двојки на турнирот во Киасо

Курир - 20.04.2017

Откако утринава се пласира во четвртфиналето во поединечна конкуренција најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа попладнево обезбеди и пласман во полуфиналето во двојки, на фјучерс турнирот во швајцарскиот град Киасо.

Ѓорческа фуриозно го почна турнирот во Киасо

МКД - 19.04.2017

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа лесно со само три загубени гејма се пласираше во второто коло на ИТФ турнирот во Киасо, Швајцарија. Лина Ѓорческа оваа недела настапува на ИТФ турнирот во Киасо, Швајцарија со награден фонд од 25.000 ...

Ѓорческа експресно до второто коло на турнирот во Кијасо

А1 On - 19.04.2017

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа експресно го мина првото коло на Фјучр турнирот во Кијасо, Швајцарија, кој се игра за награден фонд од 25 илјади американски долари. Ѓорческа, која е четврта носителка на овој турнир, во два сета ја ...

Фуриозен старт на Македонката: Ѓорческа „удри“ по пријателката Дину во Киасо

Дерби - 19.04.2017

Македонскиот тениски рекет, Лина Ѓорческа на перфектен начин со убедлива победа во сингл го отвори ИТФ фјучерсот во Киасо, Швајцарија кој се игра на земја за награден фонд од 25.000 американски долари.

Лина експресно тргна во сингл

SportMedia - 19.04.2017

Македонската тенисерка, Лина Ѓорческа како четврти носител во сингл имаше сигурен старт на фјучр турнирот во Кијасо, Швајцарија. Нашиот рекет во првото коло со експресна игра, оставајќи само три гејма на противникот оствари убедлива победа над ...

Ѓорческа ја „збриша“ Дину на стартот на турнирот во Кјасо

Gol.mk - 19.04.2017

Македонската тенисерка, Лина Ѓорческа одлично го започна турнирот во Кјасо, Швајцарија и ја победи Романката, Кристина Дину во два сета, 6-3, 6-0. Тетовчанката беше немилосрдна кон својата противничка, препуштајќи и само три гема.

Ѓорческа лесно и убедливо до второто коло во Kиасо...

Н.Македонија - 19.04.2017

Ѓорческа лесно и убедливо до второто коло во Kиасо Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа (200-та на ВТА-листата) за само 65 минути лесно и убедливо со 2-0 (6-3 и 6-0) во сетови ја победи Романката Кристина Дину (273-та на ВТА) во 1.

ЕКСПРЕСНО ВО КИЈАСО: Ѓорческа за еден час во втората рунда

Телеграф - 19.04.2017

Најдобрата македонска тенисерка тргна со победа на турнирот во Швајцарија Лина Ѓорческа одигра одличен меч против Кристина Дину од Романија и се пласира во 2. рунда на турнирот во Швајцарија во Кијасо.

Ѓорческа ја мина првата пречка на фјучрсот во Киасо

Сител - 19.04.2017

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа успешно стартуваше на фјучрсот што се игра во Киасо, Швајцарија. Таа во 1.коло ја победи Романката Кристина Дину со 2-0 во сетови (6:3 и 6:0) препуштајќи и само три гема во вториот сет.

Јотовски и Алексенко прескокнаа уште една пречка!

Exclusive.mk - 20.04.2017

Македонско-украинската комбинација Томислав Јотовски и Вадим Алексенко остварија лесна победа во четвртфиналето на фјучрсот во Анталија откако ги совладаа Романците Сорин Андреј Јордаче и Калин Манда со 6:1 и 6:0 во сетови.