TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

БЕЗ МИЛОСТ: Кралицата Елизабета и ги одземала вредните работи на Меган Маркл!

Екран - 28.01.2020

После низа промени во кралското семејство пристигнала уште една… Елизабета II одлучила сопругата на принц Хари да остане без накитот кој му припаѓа на кралското семејство. Имено, после одземањето на титулата и барањето да се надоместат сите трошоци ...

(ФОТО) Го изгореа Тотенхем: Хари и Меган им се јавија да прашаат како се живее без титула

Спортклуб - 28.01.2020

Актуелната политичка ситуација во Велика Британија, поточно во кралското семејство предизвика сеир и кај љубителите на фудбалот. Од неодамна поранешниот принц Хари и неговата сопруга Меган Маркл не се во семејството, односно немаат титули.

Меган се откажа од британското државјанство

Репортер - 28.01.2020

Откако со сопругот Хари се реши да се откаже од кралското семејство и да се пресели во Канада, Меган Маркл нема да може да го добие британското државјанство, за кое претходно аплицирала, пренесуваат британските медиуми.

Кралицата се одмаздува, чекор по чекор: Еве што и’ одзела на Меган Маркл

Убавина и Здравје - 28.01.2020

Кралицата првично планирала да и’ го одземе и накитот што го носела на денот на свадбата По одземањето на титулата и барањата да се надоместат трошоците за поправките на куќата на принц Хари и Меган Маркл, кои биле платени со јавни пари, британската ...

Како Меган Маркл се грижи за својата коса?

Локално - 28.01.2020

Меган Маркл уште кога беше актерка важеше за една од жените со природна и негувана коса, а нејзината тајна посакуваа да ја знаат многу девојки во светот. Според фризерите, нејзината нега воопшто не е тешка, туку треба да се внимава само на ...

Хари и Меган, 500.000 долари за јавно обраќање, милионче ако одговарат на прашања

Слободен Печат - 28.01.2020

Тоа е сумата која принцот Хари и Меган Маркл може да ја заработат, според експертите. Сумата ќе се зголеми на еден милион доколку двојката одговара на прашања во јавност. 500.000 долари ако Хари и Меган прозборат во јавност.

Кралицата му додели нова титула на принцот Вилијам

Макфакс - 28.01.2020

Принцот Вилијам (37) има нова титула. Кралицата Елизабета Втора (93) го назначи својот внук за нов врховен комесар во Генералното собрание на Шкотската црква. Вилијам ќе биде личен претставник на британскиот монарх во Шкотската црква вршејќи разни ...

АДВОКАТ ОД ЛОНДОН ОБЈАСНИЛ СЕ’ ДО ДЕТАЛ – ОВИЕ ЛУЃЕ ВО ЧЕКОР ЌЕ ГИ СЛЕДАТ ХАРИ И МЕГАН: Мистеријата е решена – еве кои ...

Екран - 27.01.2020

Принцот Хари и Меган Маркл можеби се повлекоа од кралскиот живот, но тоа не значи дека тие го напуштија кралското семејство. Значи, кога станува збор за прашањето за нивната безбедност, војводата и војвотката од Сасекс веројатно ќе добијат исто ниво ...

Томас Маркл: Одлуката на Хари и Меган е збунувачка, ја повредија кралицата

Слободен Печат - 27.01.2020

Засрамен сум, жал ми е за кралицата – изјавил Томас Маркл во утринското телевизискио шоу „Добро Утро, ...

ПО ЗАМИНУВАЊЕТО ОД ДВОРОТ: Како ќе изгледа новиот живот на Меган и Хари?

Попара - 27.01.2020

Со оглед на тоа што нивната кралица Елизабета Втора им го даде нејзиниот благослов, принцот Хари и неговата сакана Меган може да започнат со сериозни планови за преселба во нејзината родна Канада, каде сакаат да живеат независно од остатокот од ...

Почна “одмаздата“ на кралицата Елизабета: Им ги скрати сите привилегии, а сега на Меган ѝ го одзела и вредниот подарок ...

Точка - 27.01.2020

Откако Меган и Хари одлучиле да бидат финансиски независни, со денови се зборуваше за нивната изненадувачка одлука. Иако кралицата Елизабета ја прифати нејзината желба, многумина тврдат дека токму таа моментално немала избор, но дека нивната одлука ...

Кралицата се одмаздува: Што ѝ одзеде на Меган Маркл?

Локално - 27.01.2020

По одземањето на титулата и барањето а ги вратат трошоците за поправка на куќата на принцот Хари и Меган Маркл, кои се платени со јавни пари, британската кралица Елизабета продолжила да им ги скратува задоволствата и луксузите кои младиот брачен пар ...

Кралицата е на потег, еве што се и одзема на Меган Маркл

Хитпортал - 27.01.2020

Откако им се одземени титулите но и барањето за надомест на трошок на новата куќа на Хари и Меган, кои се платени од јавната каса, британската кралица Елизабета продолжила со скратување на бенефициите и куксузот кој го уживаше младиот пар се додека ...

Сали Смит: Меган Маркл навистина се пожали што се откажа од нејзината професионална кариера за улогата во кралското ...

А1 On - 27.01.2020

Меган Маркл се чувствувала како животот во кралското семејство да не се споредува со она на што таа била навикната. Според биографот на кралското семејство: „Маркл навистина зажалила затоа што ја напуштила својата професионална кариера само поради ...

Меган и Хари ги победија Кејт и Вилијам на социјалните мрежи

Слободен Печат - 27.01.2020

Откако Меган и Хари ѝ кажале збогум на кралската круна, нагло се зголемил бројот на нивните следбеници на Инстаграм. Инстаграм профилот насловен „Сасекс Ројал“ го победи профилот насловен „Кенсингон Ројал“ на социјалната мрежа Инстаграм.

Меган Маркл против Кејт Мидлтон: Сасекс го победи Кембриџ на Инстаграм

МакМода - 27.01.2020

Принцот Хари и поранешната актерка, кои управуваат со сметката на „Сасекс Ројал“, виделе дека нивните следбеници на социјалните мрежи растат откако ѝ објавија збогум на круната. Тие достигнаа 11,1 милиони следбеници на социјалните мрежи.

Томас Маркл: Меган и Хари ја повредија кралицата, се срамам поради тоа

Макфакс - 27.01.2020

Таткото на Меган Маркл, Томас Маркл, изјави дека неговата ќерка и нејзиниот сопруг, принцот Хари, ја повредиле кралицата Елизабета Втора, кога одеднаш решиле да ги напуштат кралските должности.

Кралицата дарежлива, Вилијам доби нова титула

Локално - 27.01.2020

Принцот Вилијам има нова титула. Кралицата Елизабета Втора во саботата, својот внук го именуваше за нов Висок комесар на Генералното собрние на црквата на Шкотска. Вилијам ќе биде личен претставник на британскиот монарх во Шкотската црква, ...

Меган реши: На оваа водителка ќе ѝ каже сè, тие се како сродни души

Локално - 27.01.2020

Меган Маркл е поранешна актерка, а со нејзиното влегување во кралското семејство се повлече од снимање и престана да гостува во шоуа и забавни емисии. Но, веќе се шушка дека закажала ексклузивно гостување во емисијата на Елен Деџенерис.

Меган Маркл не го дочека британското државјанство

МакМода - 27.01.2020

Меган Маркл не го дочека британското државјанство за кое аплицирала уште по свадбата во 2018 година. Со оглед на тоа што според Законот, за да добие британско државјанство треба да живее констатно во Велика Британија, шансите истото да го добие се ...

Меган Маркл во интервју од 2015-та мораше да одбере меѓу принцот Вилијам и Хари – Што одговори?

Црнобело - 27.01.2020

Во октомври 2015-та Меган Маркл даде кратко интервју за HELLO! магазинот во Канада, каде меѓу другите прашања, ѝ беше дадено да одбере помеѓу принцот Вилијам и Хари. Во сите досегашни итервјуа Меган тврдеше дека речиси и да не знаела ништо за ...

Томас Маркл: Меган и Хари ја повредија кралицата, се срамам од нив

Вистина.мк - 27.01.2020

Таткото на Меган Маркл, Томас Маркл денес изјави дека ќерката и нејзиниот сопруг, принцот Хари ја повредиле кралицата Елизабета со нивната одлука да го напуштат кралското семејство. „Се срамам, ми е жал за кралицата“ изјави Томас за утринската ...

Вината била на Меган Маркл: Принцот Хари доживеал нервен слом!

Вистина.мк - 27.01.2020

Медиумските написи за принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл, не стивнуваат, а приказната секој ден има нова насока. Сега се пишува дека притисокот да направат голема одлука да го напуштат кралството, го направила Меган, после што Хари доживеал ...

Меган Маркл се ќе каже јавно, во емисијата на познатата водителка

А1 On - 26.01.2020

Меган Маркл како што пренесуваат странските медиуми, одлучила првото интервју да го даде на Елен Деџенерис. Како што се наведува , тоа и било план веќе подолго време, бидејќи знаела дека водителката ја разбира и ќе застане на нејзина страна.

Меган Маркл се откажува од британското државјанство

Локално - 26.01.2020

Војвотката од Сасекс и сопруга на принцот Хари, Меган Маркл, веројатно ќе се откажe од аплицирање за британско државјанство, јавуваат американските медиуми. 38-годишната поранешна актерка, која се омажи за принцот Хари во мај 2018 година, сакаше да ...

(ФОТО) Нови проблеми за Меган Маркл поради преселбата во Канада!

Екран - 26.01.2020

Меган Маркл ќе мора да се откаже од барањето британско државјанство бидејќи не може да се обврзе на тоа дека вон земјата ќе мине само 90. дена. Според британските медиуми, војвотката од Сасекс го започнала својот петгодишен процес на стекнување ...

Принцот Хари пред нервен слом: Се плаши дека Меган ќе му го земе бебето

Репортер - 26.01.2020

ред две недели, принцот Хари и Меган Маркл објавија дека се повлекуваат од кралските должности за да живеат самостојно во Канада. Но, според пишувањата на en24.news, Хари и Меган не отишле во Канада сами.

Мајка ѝ на Меган главна во нивното семејство: Хари слепо ѝ верува само на Дорија

Локално - 26.01.2020

Светските медиуми сè уште се занимаваат со темата „мегзит“, иако веќе некое време Меган и Хари се во Канада, далеку од кралското семејство, заедно со синот Арчи. Се пишуваше дека принцот претрпел нервен слом околу божикните празници, но семејството ...

Хари паднал во тешка депресија откако го напушти кралското семејство

Курир - 26.01.2020

Хари и Меган Маркл, откако објавија дека се повлекуваат од кралските должности затоа што сакаат да живеат самостојно во Канада, според пишувањата на en24.news, тим од терапевти се грижеле за наводната емоционална слабост на принцот.

Мајка и на Меган е главна во семејството: Хари слепо и верува само на Дорија

Нетпрес - 27.01.2020

Светските медиуми сè уште се занимаваат со темата „мегзит“, иако веќе некое време Меган и Хари се во Канада, далеку од кралското семејство, заедно со синот Арчи. Се пишуваше дека принцот претрпел нервен слом околу божикните празници, но семејството ...

Томас Маркл: Меган и Хари ја повредија кралицата, се срамам поради тоа

MTM - 27.01.2020

Таткото на Меган Маркл, Томас Маркл, изјави дека неговата ќерка и нејзиниот сопруг, принцот Хари, ја повредиле кралицата Елизабета Втора, кога одеднаш решиле да ги напуштат кралските должности.

Хари паднал во тешка депресија откако го напушти кралското семејство

+инфо - 27.01.2020

Хари се плашел дека Меган ќе го остави и ќе го земе бебето. Тој имал сериозни проблеми и бил пред нервен слом. Не излегувал надвор од вилата со недели. Лекарите му препишале лекови против вознемиреност, а со Меган отишле на редовна семејна ...

Меган против Кејт: Сасекс го победи Кембриџ на Инстаграм

Репортер - 27.01.2020

Принцот Хари и поранешната актерка, кои управуваат со сметката на „Сасекс Ројал“, виделе дека нивните следбеници на социјалните мрежи растат откако ѝ објавија збогум на круната. Тие достигнаа 11,1 милиони следбеници на социјалните мрежи.

На принцот Хари не му е лесно: Мајката на Меган е главна во нивното семејство!

Слободен Печат - 27.01.2020

Се претпоставува дека најголем, а воедно и единствен виновник за „мегзит“ е никој друг, туку мајката на Меган Маркл. Светските медиуми пишуваа дека принцот Хари претрпел нервен слом околу божикните празници, но семејството не излезе да ја потврди ...

Кралицата ѝ го одзеде накитот на Меган

+инфо - 27.01.2020

По одземањето на титулата и барањето да ги вратат трошоците за поправка на куќата на принцот Хари и Меган Маркл, кои се платени со јавни пари, британската кралица Елизабета продолжила да им ги скратува задоволствата и луксузите.

Кралицата се одмаздува чекор по чекор – Еве што и одзема на Меган Маркл!

Слободен Печат - 27.01.2020

На поранешната војвотка од Сасекс ѝ е скратен и накитот од кралската колекција, кој Меган го обожувала. По одземањето на титулата и барањето да ги вратат парите за трошоците од поправка на куќата на принцот Хари и Меган Маркл, кои се платени со ...

Принцот Вилијам има нова титула

ЗаЗабава - 28.01.2020

Кралицата Елизабета Втора во саботата, својот внук го именуваше за нов Висок комесар на Генералното собрние на црквата на Шкотска. Вилијам ќе биде личен претставник на британскиот монарх во Шкотската црква, извршувајќи различни службени посети и ...

Кралицата му додели нова титула на принцот Вилијам

Centar - 28.01.2020

Принцот Вилијам (37) има нова титула. Кралицата Елизабета Втора (93) го назначи својот внук за нов врховен комесар во Генералното собрание на Шкотската црква. Вилијам ќе биде личен претставник на британскиот монарх во Шкотската црква вршејќи разни ...

Полека, но сигурно кралицата Елизабета го возвраќа ударот кон Меган Маркл

Вистина.мк - 28.01.2020

Иако кралицата Елизабета ја прифати одлуката на нејзиниот внук, принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл, многумина тврдат дека таа моментално немала избор, но дека нивната одлука “скапо ќе ги чини“, а според последните информации изгледа дека ...