TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Том Харди доби син и му даде име во чест на Форест Гамп

Сакам да кажам - 12.01.2019

Британскиот актер Том Харди го доби второто дете со сопругата Шарлот Рајли. Имајќи предвид дека двојката го крие приватниот живот од очите на јавноста, се дознава само дека бебето се родило кон крајот на минатиот месец и дека се вика Форест, според ...

Том Харди стана татко по трет пат

Fashionel - 12.01.2019

Холивудскиот актер Том Харди, периодов актуелен по главната улога во блокбастерот „Веном", за време на празниците стана татко по трет пат. Заедно со неговата сопруга, познатата актерка Шарлот Рајли го добија нивното второ дете, синот Форест – кој ...

Том Харди доби син, го крсти по омилениот филм со Том Хенкс

Репортер - 12.01.2019

Глумецот Том Харди и неговата сопруга Шарлот Рилеј станаа радители на момче, а бебето го крстија Форест, по главниот лик од филмот „Форест Гамп“. Според британските медиуми, родителите го избрале ова име оти сопругата на Харди отсекогаш го сакала ...

Том Харди доби син и му даде име по филмски лик

Канал5 - 12.01.2019

По втор пат актерот Том Харди и неговата сопруга Шарлот Рилеј станаа радители и му дадоа име на бебето по лик од филмски класик. Среќните родители на новороденииот син му го дадоа името Форест , според ликот од филмот ,,Форест Гамп” .