TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Арсенал опасно се засилува, ја заврши работата со Жезус, блиску е до ангажман и на Рафиња

Спортманија - 25.06.2022

Арсенал и Манчестер сити имаат договор за трансфер на Габриел Жезус, кој ќе чини 45 милиони фунти и Бразилецот речиси сигурно ќе биде нов напаѓач на Топчиите од Лондон. Сега според англиските медиуми останува да се договорат личните услови на ...

Готово е: Габриел Жесус доаѓа во Арсенал за 45 милиони евра!

Sport 1 - 24.06.2022

Бразилскиот репрезентативец од Манчестер сити, Габриел Жесус ќе биде нов фудбалер на Арсенал, откако „топчиите“ и актуелниот англиски првак постигнале усмен договор во преговорите за трансфер на напаѓачот за 45 милиони фунти.

Каков морален бумеранг: Играчот на Сити го сметаше Арсенал за несериозен клуб, а сега ќе игра за нив

Спортклуб - 25.06.2022

Според сите кредибилни информации, Габриел Хесус е на чекор да стане нов играч на Арсенал. Сите извори го тврдат истото, Арсенал и Сити се договорија, „топчиите“ ќе им исплатат на Сити 45 милиони фунти за трансферот на овој фудбалер, кој сака да ја ...

Арсенал и Манчестер Сити го договориле трансферот на Габриел Жесус

24Фудбал - 24.06.2022

Габриел Жесус е пред трансфер во Арсенал откако двата клуба денеска постигнале договор за висината на обесштетувањето. Според Фабрицио Романо, Манчестер Сити ја прифатил понудата на Арсенал во висина од 45 милиони фунти.

Арсенал блиску е до ангажман и на Рафиња

Курир - 25.06.2022

Арсенал и Манчестер сити имаат договор за трансфер на Габриел Жезус, кој ќе чини 45 милиони фунти и Бразилецот речиси сигурно ќе биде нов напаѓач на Топчиите од Лондон. Арсенал најавува уште еден одличен трансфер, кој изгледаше невозможна мисија, но ...