TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пет ракети истрелани од Ирак кон американската воена база во Сирија

360 степени - 22.04.2024

Нападот доаѓа еден ден откако ирачкиот премиер Мохамед Шија ал-Судани се врати од посетата на Соединетите држави каде што се сретна со американскиот претседател Џо Бајден Најмалку пет ракети биле истрелани вчера од ирачкиот град Зумар кон базата на ...

Пет ракети истрелани од Ирак кон американската воена база во Сирија

Макфакс - 22.04.2024

Пет ракети биле истрелани вчера од ирачкиот град Зумар кон базата на американската армија во североисточна Сирија, соопштија два ирачки безбедносни извори. Ракетниот фрлач бил прикачен на задниот дел на мал камион паркиран во пограничниот град ...

Пет ракети истрелани од Ирак кон американската воена база во Сирија

Бизнис Вести - 22.04.2024

– Најмалку пет ракети се истрелани денеска од ирачкиот пограничен град Зума кон американската воена база во североисточна Сирија, соопштија два ирачки безбедносни извори и висок воен офицер.

Нападната американска база во Сирија: Лансирани се најмалку пет проектили од територијата на Ирак

Слободен Печат - 21.04.2024

Најмалку пет ракети биле лансирани од ирачкиот град Зума кон американската воена база во североисточна Сирија, изјавија за Ројтерс два ирачки безбедносни извори. Нападот врз американските сили е прв од почетокот на февруари, кога групите поддржани ...

Пет ракети истрелани од Ирак кон американската воена база во Сирија

Опсервер - 22.04.2024

Пет ракети биле истрелани вчера од ирачкиот град Зумар кон базата на американската армија во североисточна Сирија, соопштија два ирачки безбедносни извори. Ракетниот фрлач бил прикачен на задниот дел на мал камион паркиран во пограничниот град ...

Пет ракети истрелани од Ирак кон американска воена база во Сирија

Нетпрес - 22.04.2024

Пет ракети беа истрелани во неделата од ирачкиот град Зумар кон американската воена база во североисточна Сирија, соопштија два ирачки безбедносни извора. Ракетниот фрлач бил прицврстен на задниот дел на мал камион паркиран во пограничниот град ...

Пет ракети истрелани од Ирак кон американската воена база во Сирија

Слободен Печат - 22.04.2024

Најмалку пет ракети се истрелани денеска од ирачкиот пограничен град Зума кон американската воена база во североисточна Сирија, соопштија два ирачки безбедносни извори и висок воен офицер.

Пет ракети истрелани од Ирак кон американската воена база во Сирија

MTM - 22.04.2024

Пет ракети биле истрелани вчера од ирачкиот град Зумар кон базата на американската армија во североисточна Сирија, соопштија два ирачки безбедносни извори. Ракетниот фрлач бил прикачен на задниот дел на мал камион паркиран во пограничниот град ...

Пет ракети истрелани од Ирак кон американската воена база во Сирија

Сител - 22.04.2024

Најмалку пет ракети се истрелани денеска од ирачкиот пограничен град Зума кон американската воена база во североисточна Сирија, соопштија два ирачки безбедносни извори и висок воен офицер.