TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

НБА-лигата ќе продолжи на 31 јули во Орландо, но како?

24 Вести - 30.05.2020

На синоќешниот состанок меѓу Адам Силвер, првиот човек на НБА-лигата и генералните менаџери на 30-те екипи, дојдено е до заклучок дека НБА-лигата ќе продолжи, најверојатно на 31 јули и сигурно без публика, во една сала, во спортскиот центар на Дизни ...

НБА планира рестарт во Орландо со 20-22 екипи

Алсат-М - 30.05.2020

Комесарот на Лигата, Адам Силвер упати препорака до Управниот совет на НБА за продолжување на сезоната 2019/20 година во Орландо со учество на 20-22 екипи. На почетокот на следната недела се планира да се гласа за најсоодветен формат за рестартирање ...

Уште не постои консензус за тоа како ќе се врати НБА

Макфакс - 30.05.2020

Бордот на гувернери на НБА не успеа да стигне до консензус за тоа како ќе се врати лигата на крајот на јули, објавува „Асошиејтед прес“. По паузата од март поради епидемијата на корона вирусот, НБА комесарот Адам Силвер уште не одлучил како ќе се ...

Сезоната во НБА може да продолжи во август

Република - 28.05.2020

Според инсајдерот на ЕСПН, Адријан Војнаровски, сезоната во НБА лигата може да продолжи во август, а не во јули како што се сметаше претходно. На 28 мај раководството на лигата ќе одржи состанок со генералните раководители на тимовите, а на 29 мај ...

НБА планира рестарт во Орландо со 20-22 екипи

Либертас - 30.05.2020

Комесарот на Лигата, Адам Силвер упати препорака до Управниот совет на НБА за продолжување на сезоната 2019/20 година во Орландо со учество на 20-22 екипи. На почетокот на следната недела се планира да се гласа за најсоодветен формат за рестартирање ...

НБА планира рестарт во Орландо со 20-22 екипи

А1 On - 30.05.2020

Комесарот на Лигата, Адам Силвер упати препорака до Управниот совет на НБА за продолжување на сезоната 2019/20 година во Орландо со учество на 20-22 екипи. На почетокот на следната недела се планира да се гласа за најсоодветен формат за рестартирање ...

НБА: Рестарт во Орландо со 20-22 екипи

Денешен - 30.05.2020

Комесарот на Лигата, Адам Силвер упати препорака до Управниот совет на НБА за продолжување на сезоната 2019/20 година во Орландо со учество на 20-22 екипи. На почетокот на следната недела се планира да се гласа за најсоодветен формат за рестартирање ...

НБА планира рестарт во Орландо со 20-22 екипи

MakPress - 30.05.2020

Комесарот на Лигата, Адам Силвер упати препорака до Управниот совет на НБА за продолжување на сезоната 2019/20 година во Орландо со учество на 20-22 екипи. На почетокот на следната недела се планира да се гласа за најсоодветен формат за рестартирање ...

Следната НБА сезона може да започне во декември

Република - 02.05.2020

Почетокот на сезоната 2020/21 на НБА лигата би можел да биде одложен во декември, пренесува „ЕСПН“. Шефот на НБА, Адам Силвер и управниот одбор на лигата разговараа за можноста за одложување на почетокот на лигата.

Поранешните НБА ѕвезди сметаат дека играчите не треба да се прашуваат кога сезоната ќе продолжи

Република - 02.05.2020

Поранешната кошаркарска ѕвезда на Бостон селтикс, Пол Пирс смета дека мислењата на играчите не треба да се земат предвид при одлучувањето дали да продолжи или не сезоната во најсилната кошаркарска лига на светот.

НБА лигата е можно да биде откажана?

Република - 13.05.2020

Комесарот на НБА, Адам Силвер наскоро ќе одлучи дали сезоната 2019/20 ќе биде продолжена. Според инсајдерот на „Атлетик“, Шамс Чаранија, Силвер има намера да донесе одлука во наредните 2-4 недели.