TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„ЕСПН“ открива: Четири европски гиганти веќе ја започнаа трката за потписот на Халанд

Gol.mk - 22.10.2021

Ерлинг Халанд многу веројатно од следната сезона ќе има нов клуб, затоа што Борусија Дортмунд нема да може да издржи уште еден налет на европските гиганти. Неверојатниот норвешки напаѓач е подготвен да направи уште еден чекор напред во кариерата, а ...

Барселона го краде Мбапе на Реал Мадрид, му нуди 90 милиони евра само за потпис?

Слободен Печат - 21.10.2021

Килијан Мбапе изминатото лето беше на прагот на остварување на сонот да го облече дресот на Реал Мадрид, но ПСЖ ги доби понудите на „кралскиот клуб“, а сега има најави дека Французинот може да заврши во друг шпански гигант.

Желба или реалност? Барселона ќе му го украде Мбапе на Реал Мадрид?!

Sport 1 - 21.10.2021

Иако веќе со месеци се најавува како сигурно доаѓањето на лето на француската суперѕвезда Килијан Мбапе во Реал Мадрид, наводно како што најавуваат шпански медиуми со наслов „бомба“ - офанзивното крило ќе заврши во Барселона.

Килијан Мбапе требаше да потпише за Барселона, но претседателот на клубот тогаш направи голема грешка

Sport M - 21.10.2021

Шпанскиот весник АС денеска објави дека Барселона ќе се обиде да го доведе Килијан Мбапе во своите редови. Наводно, каталонскиот гигант ќе се обиде да го доведе Мбапе во летниот преоден рок каде нема да има потреба да му плати никакво обештетување ...

Четири гиганти може да си го дозволат Халанд – следи „војна“ на векот за Норвежанецот!

Sport 1 - 21.10.2021

Заминувањето на норвешкото чудо од дете Ерлинг Браут Халанд од Борусија Дортмунд веќе е извесно на лето после две ипол години меѓу „милионерите“, а според последните информации четири клуба во моментов останаа во игра за негов ангажман и тоа само ...

Неверојатно: Барса му нуди на Мбапе 90 милиони евра само за потпис!

SportMedia - 21.10.2021

Попладнево шпански „АС“ лансираше навистина голема “бомба“. Имено според еден од највлијателните весници во таа земјам Барселона му нуди или имала намера да му понуди на Килијан Мбапе, мега – ѕвездата на ПСЖ, дури 90 милиони евра само за потпис и со ...

Халанд нема да се штеди во своите барања во преговорите со заинтересираните клубови

24Фудбал - 21.10.2021

Два Премиерлигаши се издвојуваат во битката за потписот на 21 годишниот напаѓач кој на лето ќе биде доста атрактивна опција за повеќе гиганти. Манчестер јунајтед и Челси веројатно ќе треба одново да размислат околу можниот ангажман на Ерлинг Халанд, ...

Бомба од Шпанија: Мбапе пристигнува, но не во Реал Мадрид?

Sport M - 21.10.2021

Еден од најдобрите светски фудбалери, Килијан Мбапе, би можел да ги напушти редовите на ПСЖ на крајот од сезоната. Договорот со францускиот репрезентативец со ПСЖ истекува на крајот на оваа сезона, а бидејќи тој не потпиша нов, се поизвесно е ...

Мбапе покажал почит кон Меси: "Тој е најдобриот играч на светот"

Точка - 21.10.2021

Францускиот напаѓач Килијан Мбапе рекол дека Лионел Меси бил првиот изведувач на пеналот во ПСЖ и дека Аргентинецот во мечот против Лајпциг дозволил да шутира втор пенал, кој во судското продолжение го промашил.

Четири клуба во борба за Халанд: Спремни се да му дадат неверојатна плата која ја бара

Спортклуб - 21.10.2021

Ерлинг Халанд очигледно ќе ја напушти Борусија Дортмунд во летниот преоден рок. Неверојатниот норвешки напаѓач ќе направи уште еден чекор напред во кариерата, а четири екипи се во игра за неговиот потпис.

Бомба од Шпанија: Мбапе пристигнува, но не во Реал Мадрид?

Спортклуб - 21.10.2021

Еден од најдобрите светски фудбалери, Килијан Мбапе, би можел да ги напушти редовите на ПСЖ на крајот од сезоната. Договорот со францускиот репрезентативец со ПСЖ истекува на крајот од оваа сезона, а бидејќи тој не потпиша нов, се поизвесно е ...

Четири екипи во трка за Халанд: Подготвени се да му ја дадат неверојатната плата што ја бара

Sport M - 21.10.2021

Ерлинг Халанд очигледно ќе ја напушти Борусија Дортмунд во летниот преоден рок. Неверојатниот норвешки напаѓач ќе направи уште еден чекор напред во кариерата, а четири екипи остануваат во игра за неговиот потпис.

Мбапе: Кој ќе шутира пенал, јас или Меси? Тука нема никаква дискусија

Gol.mk - 21.10.2021

Лионел Меси постигна два гола за големиот пресврт и победата за ПСЖ против Лајпциг (3-2) во третото коло од Лигата на шампионите, но херој на важниот триумф на „светците“ беше Килијан Мбапе.

Реал Мадрид веќе не е во пол позиција за ангжман на Халанд, има други фаворити

24Фудбал - 21.10.2021

Мадридскиот весник „АС“ пишува дека Реал Мадрид ја загуби пол позицијата за Ерлинг Халанд, како фаворити пред кралскиот клуб се посочуваат Манчестер Сити, ПСЖ и Баерн Минхен. Ерлинг Халанд ја игра последната сезона во Борусија Дортмунд, идното лето ...

Реал Мадрид веќе не е во пол позиција за ангжман на Халанд, има други фаворити

МКД - 21.10.2021

Мадридскиот весник „АС“ пишува дека Реал Мадрид ја загуби пол позицијата за Ерлинг Халанд, како фаворити пред кралскиот клуб се посочуваат Манчестер Сити, ПСЖ и Баерн Минхен. Ерлинг Халанд ја игра последната сезона во Борусија Дортмунд, идното лето ...

ВИДЕО: 37-годишен голман стана комплекс на „терминаторот“ Ерлинг Халанд

Sport M - 21.10.2021

Ајакс во вторникот вечерта ја совлада Борусија Дортмунд со високи 4:0 и со максимални 9 бодови е лидер во групата, откако претходно славеше и против Бешикташ со 2:0 и против Спортинг Лисабон со 1:5.

Каква гол машина-Халанд во елемент: 49 голови на 49 натпревари (ВИДЕО)

Дерби - 21.10.2021

Борусија Дортмунд во своите редови има вистинска гол-машина, играч кој тешко се наоѓа во денешно време, играч кој и покрај тоа што е млад веќе е страшен и повеќе од јасно е дека пред него е блескава иднина.

Каква гол машина-Халанд во елемент: 49 голови на 49 натпревари (ВИДЕО)

Курир - 21.10.2021

Борусија Дортмунд во своите редови има вистинска гол-машина, играч кој тешко се наоѓа во денешно време, играч кој и покрај тоа што е млад веќе е страшен и повеќе од јасно е дека пред него е блескава иднина.

Каква гол машина: Халанд во елемент - 49 голови на 49 натпревари

Точка - 21.10.2021

Борусија Дортмунд во своите редови има вистинска гол-машина, играч кој тешко се наоѓа во денешно време, играч кој и покрај тоа што е млад веќе е страшен и повеќе од јасно е дека пред него е блескава иднина.

Тухел призна, Челзи не се откажува од Халанд

Спортски - 20.10.2021

Менаџерот на Челзи, Томас Тухел призна дека во клубот не се откажуваат од идејата за трансфер на ѕвездата на Борусија Дортмунд, Ерлинг Халанд. Челзи летово се обидуваше да го доведе Норвежанецот, но откако не успеа да се договори со Борусија се ...