TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Меган Маркл ќе биде гостин-уредник во „Вог“

Независен - 12.06.2019

Англија – Британскиот уредник на „Вог“, Едвард Енифул, ја поканил војвотката од Сасекс да учествува во уредувањето на најважното – септемвриско издание на „Вог“. Според договорот, освен во уредувањето на модниот едиторијал, Маркл ќе има и своја ...

Принцот Хари ја изневерувал Меган додека биле во врска

Репортер - 12.06.2019

Војводата од Сасекс, принцот Хари, имал кратка романса со британската манекенка Сара Ен Меклин, пишува во новата книга на Анџела Левин „Хари: Разговори со принцот“. Левин е писателка која работи на биографиите на членовите на кралското семејство.

Принцот Хари на почетокот од врската со Меган Маркл имал кратка авантура со оваа манекенка

Вистина.мк - 12.06.2019

Принцот Хари изгледа не бил воодушевен на почетокот со неговата избраничка Меган Маркл. Војводата од Сасекс, принцот Хари, имал кратка романса со британската манекенка Сара Ен Меклин е потврдено во новата книга за кралското семејство „Хари: ...

Меган Маркл ќе биде гостин-уредник во Вог

МакМода - 12.06.2019

Интересна вест за фановите на британското кралско семејство и војвотката од Сасекс, Меган Маркл. Веќе е познато, Маркл е на породивно отсуство и ретко с епојавува во јавноста, но тоа не ја спречува да ја прифати понудата на уредникот на британскиот ...

Љубовта е љубов: Меган Маркл и принцот Хари ја поддржаа ЛГБТ заедницата

PressingTV - 11.06.2019

Меган Маркл и принцот Хари го честитаа почетокот „Месецот на гордоста“. Тие на својот официјален инстаграм профил потсетија колку ги поддржуваат сите организации и поединци кои припаѓаат на ЛГБТ популацијата.

Условите кои принцот Хари ги поставува за хотелите каде престојува

Локално - 11.06.2019

Обврските на кралските благодорници никогаш не завршуваат. Тие само се враќаат дома од една локација и за неколку дена мора да одат во друга насока. Времето за семејството е ретко, и принцовите Вилијам и Хари често патуваат заедно со нивниот ...

Се појавија хакирани фотографии од свадбата на Меган и Хари

Либертас - 11.06.2019

Фотографии снимени на денот на венчавката на Хари и Меган во мај минатата година, се појавија на интернет откако бил хакиран компјутерот на Алексиј Лубомирски, фотографот кој соработува со нив.

Меган Маркл ќе го уредува „Вог“

+инфо - 12.06.2019

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл, ја прифати понудата на уредникот на британскиот „Вог“ да му помогне во уредувањето на модните страници за најважното – септемвриско издание. Британскиот уредник на Вог, Едвард Енифул, ја поканил војвотката од ...

Кралицата неприкосновена, Кејт посакана од Меган

PressingTV - 10.06.2019

Анкета на Daily Express, спроведена на 4.792 Британци, покажа дека Кејт Мидлтон е подопадлива и посакана од нејзината „соперничка“ Меган Маркл. Наспроти огромниот интерес поради бременоста и породувањето, принцезата од Сасекс доби едвај 6% од ...