TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нереална блокада на Леброн Џејмс: Лаури ќе ја сонува „бананата“ од Кралот (Видео)

Дерби - 02.08.2020

Лос Анџелес Лејкерс загуби на натпреварот против Торонто Репторс, но се чини дека најголемата ѕвезда на клубот, Леброн Џејмс го има потегот на овој натпревар. Имено, Џејмс успеа да му „залепи“ нереална блокада на најдобриот поединец на теренот, Кај ...

ЛА Лејкерс заборави како изгледа да се победи Торонто, Ворен со рекордни 53 поени (ВИДЕО)

МКД - 02.08.2020

Кајл Лаури со 33 поени го предводеше Торонто до триумф од 107-92 над ЛА Лејкерс, ТиЏеј Ворен постигна рекорни 53 поени во победата на Индијана над Филаделфија од 127:121. Актуелниот шампион покажа дека има амбиции за највисок пласман, „репторси“ ...

Торонто му одржа шампионска лекција на Лејкерс, убедлив триумф на Клиперс (ВИДЕО)

СуперСпорт - 02.08.2020

Лос Анџелес Клиперс славеше против Њу Орлеанс со 126-103. Од првата минута тие го диктираа темпото, па погодуваа од секоја позиција, а на полувреме имаа водство од 32 поени (77-45). На девет минути пред крајот предноста на КЛиперс беше и максимални ...

Актуелниот шампион на НБА убедлив против Лејкерси

Либертас - 02.08.2020

Актуелниот шампион Торонто го совлада Лос Анџелес Лејкерс со 107:92 во нивниот прв натпревар од рестартирањето на регуларната сезона во НБА во Орландо. Репторс покажаа речиси совршена одбрана и ги задржаа лидерите на „езерџиите“ Ентони Дејвис и ...

Лејкерси заборавија како изгледа да се победи Торонто (ВИДЕО)

Слободен Печат - 02.08.2020

Торорнто репторс ја продолжува неверојатната серија, веќе шест години не знае за пораз од ЛА Лејкерс. Од друга страна Лејкерси се надеваа дека на неутрален терен во Орландо ќе успеат да ја прекинат црната серија, но ништо од тоа торонто славеше со ...

Шампионот ги „здроби“ Лејкерси

Макфакс - 02.08.2020

НБА шампионите Торонто репторс имаа фантастичен меч за да ги совладаат Лос Анџелес лејкерс со 107:92, успевајќи во одбраната да ги „стопираат“ противниците на само 34 поени од Леброн Џејмс и Ентони Дејвис.

ВИДЕО: Торонто пак ги надигра Лејкерси, Ворен го наполни кошот на Филаделфија

Gol.mk - 02.08.2020

Актуелниот шампион Торонто уште еднаш потврди дека е „Ахилова пета“ за Лос Анџелес Лејкерс. Канадскиот клуб го декласира тимот предводен од Дејвис и Џејмс со 107-92 во првиот натпревар на шампионот по рестартот на сезоната во НБА лигата.

Торонто им набива комплекс на Лејкерс, ноќ од соништата за Ворен – 53 поени (ВИДЕО)

Sport 1 - 02.08.2020

Торонто Рапторс осигледно се вистински кошмар за ЛА Лејкерс, па сето тоа го докажаа и синоќа со новата победа со 107-92 за продолжување на шестгодишната серија без пораз започната уште од 2014 година.

Лејкерси немоќни против Торонто, Лос Анџелес Клиперс убедливо против Њу Орлеанс

Дерби - 02.08.2020

Изминатата вечер на програмата беа уште неколку натпревари од најелитното кошаркарско натпреварување, НБА Лигата. Во дербито на вечерта, Торонто Репторс со високи 107:92 славеше против Лос Анџелес Лејкерс.

Торонто им набива комплекс на ЛА Лејкерс

Екипа - 02.08.2020

Кошаркарите на ЛА Лејкерс паднаа на „шампионскиот испит“ откако „езерџиите“ загубија во дуелот со актуелниот првак Торонто со убедливи 109-71. Тимот на ЛА Лејкерс веќе подолго време се соочува со проблеми секогаш кога ќе се сретне со „рептилите“ од ...

ВИДЕО: Торонто до победа против Лејкерс, Лаури одличен предводник

Спортклуб - 02.08.2020

Торонто синоќа беше подобар од екипата на ЛА Лејкерс со резултат 107:92. Одлична партија забележа Кај Лаури, кој запиша 33 поени и кој беше предводник на победата против „езерџиите“. Ова беше прв меч за нив по рестартот на сезоната и одлична ...

Шампионите од Торонто го прегазија ѕвездениот тим на Лејкерс (Видео)

Спортманија - 02.08.2020

Кајл Лаури со 33 поени го предводеше актуелниот првак до 11-та победа по ред против тимот за кој играат Леброн Џејмс и Ентони Дејвис Шампионот Торонто ги прегази кандидатите за титулата Лос Анџелес лејкерс со 107:92 во првиот меч за нив во НБА по ...

Ворен броеше до 53 поени, шампионот со лекција за Лејкерс

SportMedia - 02.08.2020

Лос Анџелес Лејкерс поразени се од Торонто со 107:92. Тоа беше првиот пораз на четата на Леброн откако се врати НБА по корона паузата. Леброн сака титула, но актуелниот првак му покажа дека тешко ќе дојде до посакуваниот прстен.

Јокиќ во продолжението на НБА игра како плејмејкер, но не може се сам (ВИДЕО)

Слободен Печат - 01.08.2020

Денвер нагетс загуби од Мајами во својот прв натпревар по рестартот на сезоната. Мајами хит со 125:105 го совлада Денвер нагетс кај кого недостасуваа дури тројца кошаркари од првата петорка, Џамал Мареј, Гери Херис и Вил Бартон.

Батлер и Олиник го „потопија“ Денвер

SportMedia - 01.08.2020

Кошаркарите на Мајами се вратија со победа во продолжението на прекинатата сезона во НБА лигата. Вечерва во дербито против третиот тим од Западот, Денвер, „жешките“ обезбедија убедлива победа од 125:105 во меч во кој вистинска доминација имаа во ...

ВИДЕО: Мајами убедлив против Денвер, Јокиќ немоќен да спречи пораз

Дриблинг - 01.08.2020

Кошаркарите на Мајами Хит го совладаа Денвер со неочекувани високи 125:105. Првото полувреме беше израменто но во третиот период Мајами направи предност од 16 поени и до крајот на средбата успеа дополнително да ја зголеми.

ВИДЕО: Мајами неочекувано лесно го среди Денвер, блесок на Батлер и Адебајо

Gol.mk - 01.08.2020

Екипата на Мајами Хит не покажа милост и полесно од очекуваното го совлада Денвер Нагетс (105-125). Првиот дел донесе неизвесно надигрување, што и се очекуваше, со оглед на израмнетиот квалитет на екипите.

Испиша нова страница: Дончиќ постави нов рекорд во НБА лигата (ВИДЕО)

Дерби - 01.08.2020

Тимот на Далас Маверикс не успеа да слави над Хјустон Рокетс во тексашкото дерби кое се одигра во Орландо, Флорида. „Ракетите“ по дополнителните минути славеа со 153-149 и на тој начин дојдоа до петтата позиција во западната конференција.

НБА: 149 поени не беа доволни за Далас да го победи Хјустон

Независен - 01.08.2020

Хјустон Рокетс го совладаа Далас Маверикс со 153-149 по продолжение во дербито на Тексас во дуел кој се одигра во Орландо, Флорида. Маверикс, кои се борат за место во плеј-офот на Западот, водеа во најголем дел од редовното време, нивното водство во ...

НБА: Ниту 149 поени не беа доволни за Далас да го победи Хјустон

24 Вести - 01.08.2020

Хјустон Рокетс го совладаа Далас Маверикс со 153-149 по продолжение во дербито на Тексас во дуел кој се одигра во Орландо, Флорида. Маверикс, кои се борат за место во плеј-офот на Западот, водеа во најголем дел од редовното време, нивното водство во ...

НБА: 149 поени не беа доволни за Далас да го победи Хјустон

MakPress - 01.08.2020

Хјустон Рокетс го совладаа Далас Маверикс со 153-149 по продолжение во дербито на Тексас во дуел кој се одигра во Орландо, Флорида. Маверикс, кои се борат за место во плеј-офот на Западот, водеа во најголем дел од редовното време, нивното водство во ...

НБА: 149 поени не беа доволни за Далас да го победи Хјустон

Денешен - 01.08.2020

Хјустон Рокетс го совладаа Далас Маверикс со 153-149 по продолжение во дербито на Тексас во дуел кој се одигра во Орландо, Флорида. Маверикс, кои се борат за место во плеј-офот на Западот, водеа во најголем дел од редовното време, нивното водство во ...

НБА: 149 поени не беа доволни за Далас да го победи Хјустон

4NEWS - 01.08.2020

Хјустон Рокетс го совладаа Далас Маверикс со 153-149 по продолжение во дербито на Тексас во дуел кој се одигра во Орландо, Флорида. Маверикс, кои се борат за место во плеј-офот на Западот, водеа во најголем дел од редовното време, нивното водство во ...

Актуелниот шампион на НБА убедлив против Лејкерси

Опсервер - 02.08.2020

Орландо, 2 август 2020 () – Актуелниот шампион Торонто го совлада Лос Анџелес Лејкерс со 107:92 во нивниот прв натпревар од рестартирањето на регуларната сезона во НБА во Орландо. Репторс покажаа речиси совршена одбрана и ги задржаа лидерите на ...

Торонто му одржа шампионска лекција на Лејкерс 🎥

Спортски - 02.08.2020

Лос Анџелес Лејкерс беа поразени од актуелниот шампион Торонто со 92-107 во текот на синоќешното дерби во НБА-лигата. Решавачкиот момент се случи на половината на последната четвртина. Торонто при резултат 83-83 направија серија од 1-0 и така повеоа ...

Актуелниот шампион на НБА убедлив против Лејкерси

А1 On - 02.08.2020

Актуелниот шампион Торонто го совлада Лос Анџелес Лејкерс со 107:92 во нивниот прв натпревар од рестартирањето на регуларната сезона во НБА во Орландо. Репторс покажаа речиси совршена одбрана и ги задржаа лидерите на „езерџиите“ Ентони Дејвис и ...

Актуелниот шампион на НБА убедлив против Лејкерси

Курир - 02.08.2020

Актуелниот шампион Торонто го совлада Лос Анџелес Лејкерс со 107:92 во нивниот прв натпревар од рестартирањето на регуларната сезона во НБА во Орландо. Репторс покажаа речиси совршена одбрана и ги задржаа лидерите на „езерџиите“ Ентони Дејвис и ...

Актуелниот НБА шампион убедлив против Лејкерси

24 Вести - 02.08.2020

Актуелниот шампион Торонто го совлада Лос Анџелес Лејкерс со 107:92 во нивниот прв натпревар од рестартирањето на регуларната сезона во НБА во Орландо. Репторс покажаа речиси совршена одбрана и ги задржаа лидерите на „езерџиите“ Ентони Дејвис и ...

НБА: 149 поени не беа доволни за Далас да го победи Хјустон

А1 On - 01.08.2020

Хјустон Рокетс го совладаа Далас Маверикс со 153-149 по продолжение во дербито на Тексас во дуел кој се одигра во Орландо, Флорида. Маверикс, кои се борат за место во плеј-офот на Западот, водеа во најголем дел од редовното време, нивното водство во ...

Меч за паметење во Орландо – Хјустон го победија Далас

Макфакс - 01.08.2020

Тексашкото дерби во Орландо донесе вистински спектакл и шоу на Џејмс Харден, Кристапс Прозингиз и Лука Дончиќ. По голема борба Хјустон славеа во продолжението со 153:149. „Брадата“ Харден забележа 49 поени, девет скока и осум асистенции, а неговиот ...