TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Рецензија Nintendo Switch Lite - Се исплати ли новата конзола?

Телефони.мк - 12.07.2019

Јапонскиот гејминг гигант Nintendo ја претстави новата рачна конзола за видео игри Switch Lite која ќе чини 199 долари, доста поевтина од модуларната конзола Nintendo Switch која може да се користи и како рачна конзола и да се поврзе со телевизор ...

Nintendo претстави помала и поевтина верзија на Switch (ВИДЕО)

Локално - 11.07.2019

Nintendo претстави нова верзија на својата хибридна конзола Switch, кој е помала и поевтина. Уредот се вика Switch Lite, ќе се фокусира главно на мобилната игра и ќе се продава за 200 долари (100 долари помалку од првата верзија) од 20-ти септември.

Nintendo ја претстави конзолата Switch Lite (ВИДЕО)

USB - 10.07.2019

Компанијата Nintendo ја претстави новата верзија на својата хибридна играчка конзола Switch. Се работи за помала верзија на конзолата Switch, која го доби името Switch Lite. Ќе чини 200 долари, а продажбата почнува на 20. септември.