TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Манчестер јунајтед има нова желба за клупата: Ова име ја шокираше Англија

Sport 1 - 12.01.2019

Иако на Оле Гунар Солшер му оди добро како привремена замена на клупата на Манчестер јунајтед, клубот и натаму бара нов менаџер. Маурисио Покетино се чини нема да го напушти Тотнем и да седне на клупата на „Олд Трафорд“, па Јунајтед се врти кон друг ...

Интер и Јунајтед преговараат за Валенсија

Локално - 12.01.2019

Капитенот на Манчестер Јунајтед, Луис Антонио Валенсија може да го напушти „Олд Трафорд“ во текот на летото. Главниот фаворит за потписот на Еквадорецот е Интер. Договорот на играчот истекува на крајот од сезоната, а според англиските медиуми, ...

Интер подготвува кражба – доаѓа фудбалер од Јунајтед!

Спортклуб - 12.01.2019

Интересна е трансфер стратегијата на Интер оваа зима. Миланскиот клуб се насочи на искусни фудбалери, речиси сите над 30 години и веќе успеа да договори неколку од нив. Следен на листата е Антонио Валенсија кој има 33 години и на крајот од сезоната ...

Интер преговара со Антонио Валенсија

24Фудбал - 12.01.2019

Еквадорецот повеќе од сигурно е дека ќе си замине од Олд Трафорд по крајот на актуелната сезона, тој мина цели десет години во редовите на Премиерлигашот кој извесно е дека нема да му го попречува патот до Милано.

Интер посакува играч на Манчестер Јунајтед

СуперСпорт - 12.01.2019

Се поизвесно е дека фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Антонио Валенсија ќе си замине како слободен агент по крајот на оваа сезона. За искусниот, 33 годишен фудбалер постои интерес од неколку клубови од Италија и Англија, а најсериозен во намерата да ...

Манчестер Јунајтед ги стартуваше преговорите, Ливерпул стравува од епилогот?!

СуперСпорт - 12.01.2019

Се повеќе се пишува дека Барселона е разочарана од Фелипе Кутињо и дека тоа би можело да го искористи Манчестер Јунајтед. Бразилецот игра слабо оваа сезона, особено е на удар по поразот од Леванте во Купот на Кралевите, и шпанските медиуми сметаат ...

Леви: Не би го пуштил Почетино во Јунајтед ни за 50 милиони фунти

Локално - 12.01.2019

Претседателот на Тотенхем – Даниел Леви, изјави дека не би го пуштил менаџерот на тимот Маурисио Почетино во Манчестер Јунајтед дури и за 50 милиони фунти. Тој им кажал на блиските пријатели дека не сака да го пушти Почетино за ниедни пари на светот.

БОМБА: Милан пред потпис со Маруан Фелаини!

Спортски - 12.01.2019

Изненадувачка вест ни пристигнува од белгиските медиуми. Маруан Фелаини со заминувањето на Жозе Мурињо не добива многу шанса за игра во Манчестер Јунајтед. Солскјер не смета премногу на Белгиецот.

Фудбалерите на Јунајтед дополнително мотивирани пред Тотенхем: Сер Алекс повторно ги посети во Керингтон (Фото)

СуперСпорт - 12.01.2019

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед беа посетени од легендарниот Сер Алекс Фергусон кој уште еднаш го прифати повикот од Оле Гунар Солскјер и беше присутен на последниот тренинг на клубот пред натпреварот со Тотенхем.

Фудбалерите на Јунајтед примија вакцина „Фергусон“ пред мечот со Тотенхем!

Спортклуб - 12.01.2019

Манчестер Јунајтед се подготвува за мечот со Тотенхем утре на Вембли, а на денешниот последен тренинг, присутен беше и шефот над сите шефови во Манчестер. Алекс Фергусон кој е близок до новиот тренер на клубот, Оле Гунар Солскјер, денеска беше ...

Манчестер јунајтед учи од Челси, ако Мурињо стане тренер на Реал, „ѓаволите“ ќе добијат 10 милиони фунти

24Фудбал - 12.01.2019

Според пишувањата на „Сан“, Ед Вудворд вметнал специјална клаузула при разделбата со Жозе Мурињо според која „ѓаволите“ ќе добијат милионско обесштетување доколку Португалецот си најде нова работа.

Гатузо добива нов фудбалер: Милан пазарува на „Олд Трафорд“!?

СуперСпорт - 12.01.2019

Милан досега го ангажираше само Лукас Пакета од Фламенго во јануари, но јасно е дека им се потребни уште неколку нови фудбалери. Белгиските медиуми пишуваат дека „росонерите“ до крајот на месецот ќе се обидат да го ангажираат фудбалерот на Манчестер ...

Лингард им вети на фановите офанзивен фудбал против Тотенхем

Дерби - 12.01.2019

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед со огромен мотив влегуваат во натпреварот против Тотенхем кој на програмата е утре, а ќе се игра на „Вембли“. „Црвените ѓаволи“ играат одлично под водство на Оле Гунар Солскјер, а тренерот, а и самите играчи ...

Покетино е опција за Јунајтед

Sport M - 12.01.2019

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер, откри што мисли за шпекулацијата дека “црвените ѓаволи” во следната сезона ќе бидат предводени од актуелниот менаџер на Тотенхем, Маурисио ...

Ако се врати Мурињо во Реал Мадрид, ќе се офајди и – Манчестер јунајтед!

Sport 1 - 12.01.2019

Најконтроверзниот светски тренер Жозе Мурињо во моментов е без работа откако пред еден месец доби отказ од англискиот великан Манчестер јунајтед, кој сега по неговата смена игра како препороден, додека Португалецот се поврзува со враќање во ...

Ако Реал го ангажира Мурињо, и Јунајтед ќе се опари

Екипа - 12.01.2019

Португалецот Жозе Мурињо по заминувањето од Манчестер јунајтед, низ разно-разни шпекулации, постојано е поврзуван со бројни европски клубови. Но, најгласно се зборува дека Мурињо би можел повторно да се врати во Реал Мадрид затоа што Флорентино ...

Покетино за играчот на Јунајтед кој ќе им создава најмногу грижи в недела на дербито!

Спортклуб - 12.01.2019

Тотенхем и Манчестер Јунајтед го играат своето дерби утре на Вембли во рамките на првенственото коло во Премиерлигата. Тотенхем како домаќин и како подобро пласиран на табелата, го пречекува Јунајтед, кој полека си чини дека ја подига формата со ...

Ако Реал Мадрид го ангажира Мурињо, тогаш ќе заработи и Манчестер јунајтед!?

СуперСпорт - 12.01.2019

Жозе Мурињо е во моментов без тренерска работа, откако доби отказ од Манчестер јунајтед минатиот месец. Управата на Јунајтед немаше трпение за катастрофалните резултати на Мурињо и на многумина им пречеше лошата атмосфера во клубот, па отказот на ...

Лоша вест за Јунајтед: Тотнем не го пушта Покетино ниту за – 50 милиони фунти!

Sport 1 - 12.01.2019

Одамна е познато дека Манчестер јунајтед ептен го сака аргентинскиот стратег на Тотнем, Маурисио Покетино за свој менаџер, па дури и сега кога на привременото решение Оле Гунар Солшер му оди фантастично откако го замени Жозе Мурињо на клупата на ...

Мурињо им се нуди на Реал и Интер

Макфакс - 11.01.2019

Жозе Мурињо ги демантира шпекулациите дека стане шеф на стручниот штаб на Бенфика. Мурињо, рекол дека нема немаре да се враќа во Португалија. Мурињо пред еден месец доби отказ во Манчестер Јунајтед, а Бенфика остана без тренер откако челниците го ...

Импресивен коефициент за гол во дербито помеѓу Тотенхем и Манчестер Јунајтед

Локално - 11.01.2019

Во недела, 13.01, Тотенхем и Манчестер Јунајтед се соочуваат еден против друг во дербито на 22-та рунда во англиската Премиер лига. Двата тима се во одлична форма со само еден пораз во последните шест натпревари на сите турнири.

Реал ќе треба да му плати 10 милиони на Јунајтед, ако го сака Мурињо

Таратур - 11.01.2019

Жозе Мурињо и неговиот агент Жорге Мендеш се договорија со Манчестер Јунајтед за компензација ви висина од 15 милиони фунти поради отказот кој го доби Португалецот пред Нова година. Меѓутоа, „црвените ѓаволи“ можат да си вратат поголем дел од таа ...

Реал ќе мора да плати 10 милиони на Јунајтед, ако го назначи Мурињо

Локално - 11.01.2019

Жозе Мурињо и неговиот агент, Жорже Мендеш, се согласија за компензација од 15 милиони фунти од Манчестер Јунајтед за разрешувањето на Португалецот, кое се случи пред Божиќ. Излегува, сепак, дека „црвените ѓаволи“ можат да вратат поголем дел од оваа ...

Мурињо: Би се вратил во Реал или Интер

Слободен Печат - 11.01.2019

Веќе почнаа шпекулациите дека тој може повторно да седне на клупата на Интер, каде што беше 2008-2010, а потоа замина во Реал до 2013 година. Португалскиот фудбалски експерт Жозе Мурињо изјави дека нема намера да се враќа во Бенфика, но тоа би му ...

Солскјер: Погба е подготвен, Јунајтед ќе напаѓа против Тотенхем

Локално - 11.01.2019

Француската ѕвезда на Манчестер Јунајтед, Пол Погба ќе биде на располагање на Оле Гунар Солскјер за натпреварот на Манчестер Јунајтед против Тотенхем. Ова го изјави Норвежанецот на прес-конференцијата пред средбата со Тотенхем во недела од 17:30.

Солскјаер: Името на противникот не ни значи ништо

OhridNews - 11.01.2019

В недела, во 17 часот и 30 минути на Вембли стадионот во рамките од 22-та рунда во Премиер лигата, Манчестер Јунајтед под водство на Оле Гунар Солскјаер ќе го има најголемиот тест. „Црвените ѓаволи“ во дербито на колото ќе се судрат со ...

Кутињо се „загуби“ во Барса, Јунајтед го примамува на „Олд Трафорд“!?

Спортклуб - 12.01.2019

Се повеќе се пишува дека Барселона е разочарана од Филипе Кутињо и дека таа ситуација би можел да ја искористи Манчестер Јунајтед. Бразилецот игра навистина слабо оваа сезона, особено е на удар по поразот од Леванте во Кралскиот Куп, па шпанските ...

Солскјер: Покетино во Манчестер јунајтед? Шпекулациите се на место

Локално - 11.01.2019

Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскјер ги коментираше гласините за можното пристигнување на „Олд Трафорд“ на сегашниот предводник на Тотетнхем, Маурисио Покетино. – Работата на Покетино во Тотенхем? Се извинувам, но не е моја работа да ...

Јунајтед го копира Челси за да не остане со празни раце, ќе добие 10 милиони доколку Мурињо заврши во Реал

МКД - 12.01.2019

„Црвените ѓаволи" си обезбедиле специјална клаузула при разделбата со Жозе Мурињо, доколку Португалецот наскоро си најде нов ангажман, тие ќе добијат најмалку 10 милиони фунти. По поразот од Ливерпул на средината од декември, Манчестер јунајтед реши ...

Мурињо: Би се вратил во Реал или Интер

Либертас - 11.01.2019

Португалскиот фудбалски експерт Жозе Мурињо изјави дека нема намера да се враќа во Бенфика, но тоа би му била голема чест повторно да го води Реал Мадрид и Интер. Мурињо моментално е слободен откако беше отпуштен минатиот месец во Манчестер јунајтед.

Солскјер: Покетино во Манчестер јунајтед? Шпекулациите се на место

Либертас - 11.01.2019

Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскјер ги коментираше гласините за можното пристигнување на „Олд Трафорд“ на сегашниот предводник на Тотетнхем, Маурисио Покетино. – Работата на Покетино во Тотенхем? Се извинувам, но не е моја работа да ...

Мурињо: Би се вратил во Реал или Интер

+инфо - 11.01.2019

Португалскиот фудбалски експерт Жозе Мурињо изјави дека нема намера да се враќа во Бенфика, но тоа би му била голема чест повторно да го води Реал Мадрид и Интер. Мурињо моментално е слободен откако беше отпуштен минатиот месец во Манчестер јунајтед.