TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Календарот на „Пирели“ веќе Не се сведува на супермодели кои трчаат на плажа

Сакам да кажам - 06.12.2018

„Пирели“ го објави 46. издание на својот престижен календар, кој оваа година содржи дури 40 фотографии. Темата на новиот календар е сонување, претставена преку четири измислени женски лика, кои се обидуваат да успеат во своите животи.

Убавиците на Pirelli блеснаа на промоцијата на календарот за 2019 година

Кајгана - 06.12.2018

Традиционално, Pirelli го престави својот календар за престојната година на свечена промоција. 46-тото издание на календарот содржи 40 фотографии на тема „Сонување“ што ја пренесуваат четири ликови кои сонуваат за успех во животот.

Календарот „Пирели“ 2019 ги слави успешните жени (ВИДЕО)

МакМода - 06.12.2018

Од самите почетоци во 1964 година, прочуениот календар на италијанската компанија за гуми, Пирели, ја славеше еротиката, но годинава новиот Пирели 2019 календар е во знакот на прослава на фотографијата сама по себе.

Џиџи Хадид во новиот календар на Пирели (ФОТО)

+инфо - 06.12.2018

Новиот календар на Пирели ги претставува успешните жени како амбициозни артисти кои ги следат своите соништа. Фотографот е Алберт Ватсон. Ако во минатото календарот беше со сцени на секс и изразена голотија, Вотсон избра да покаже „жени кои сонуваа ...

Пирели календар 2019: Кинематографска женственост во доба на #MeToo движењето

Stylist - 06.12.2018

Новиот календар на компанијата Пирели во кој се појавуваат манекенката Џиџи Хадид, балерината Мисти Коупланд и дизајнерт Александар Ванг, ги претставува жените како амбициозни уметници кои ги следат своите сониша.

Пристигна новиот „Пирели“ календар

Fashionel - 06.12.2018

Календарот на „Пирели“ за 2019 година пристигна. Темата на ова издание е сонување а зад фотографиите се потпишува Алберт Вотсон. Отргнување на изразена голотија и сексапил на еден директен начин е трендот кој се задржа и овој пат.

Pirelli календарот за 2019-та раскажува 4 приказни на 4 различни жени

Црнобело - 06.12.2018

За најновиот Pirelli календар, компанијата ги препуштила работите рацете на фотографот Алберт Вотсон, дозволувајќи му да ја одработи својата магија. Легендарниот календар кој еволуираше низ годините, некогаш промовираше голотија и сексапил, некогаш ...

(Видео + Фото) Календарот „Пирели“ 2019 ги слави успешните (облечени) жени

Независен - 06.12.2018

САД- Од самите почетоци во 1964 година, прочуениот календар на италијанската компанија за гуми, Пирели, ја славеше еротиката, но годинава новиот Пирели 2019 календар е во знакот на прослава на фотографијата сама по себе.