TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јута го уништи Шарлот со тројки

Вечер Прес - 23.02.2021

Кошаркарите на Јута имаа неверојатна шутерска вечер во НБА-лигата, и со 28 тројки успеаја да го затрупаат обрачот на Шарлот за убедлива победа од 132:110. „Џезерите“ се лидери во НБА лигата, со 25 победи и шест порази, а тимот од Солт Лејк Сити има ...

Рекорден број поени на Леброн Џејмс во НБА лигата

Фактор - 23.02.2021

Суперѕвездата на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс запиша уште едно историско достигнување во НБА лигата, пишувајќи го своето име покрај другите двајца рекордери по бројот на кошеви на сите времиња ...

ВИДЕО: Јута го урна НБА рекордот во тројки, Лејкерси прокоцкаа „+17“!

Слободен Печат - 23.02.2021

Лидерот во Западната конференција Јута ја забележа 25 победа доцна синоќа во НБА лигата откако со конечен резултат 132:110 го совлада Шарлот. Мичел ги водеше „џезерите“ на патот кон нов триумф со 23 поени (осум асистенции), разположени беа и ...

Јута со 28 тројки го затрупаа кошот на Шарлот

Точка - 23.02.2021

Кошаркарите на Јута Џез, со тројки, го затрупаа обрачот на Шарлот Хорнетс и запишаа убедлива победа 132:110. Џезерите се лидери во НБА лигата, со 25 победи и шест порази. Франшизата од Солт Лејк Сити има 20 победи на последните 22 натпревари.

Дурант ќе го пропушти петтиот натпревар по ред поради повредената тетива

Опсервер - 23.02.2021

– Кошаркарот на Бруклин, Кевин Дурант нема да игра против Сакраменто на средбата закажана за вечер по полноќ. Така, тој ќе го пропушти петтиот натпревар по ред поради истегнување на тетивата на левата нога.

Вашингтон од -17 до победа над Лејкерси

Точка - 23.02.2021

Актуелните шампиони, ЛА Лејкерс, забележаа нов пораз во НБА лигата. Лејкерс, се поразени во својот дом, по дополнителните пет минути од Вашингтон со 124:127. За Лејкерси ова е четврти пораз на последните пет натпревари.

Бил и Вестбрук излегоа на бис и сами го победија шампионот (Видео)

Спортманија - 23.02.2021

Возбудливо беше во Лос Анџелес, а тандемот бекови на Вашингтон визардс ги постигна сите 12 поени во продолженијата за победа против Лејкерс Бредли Бил и Расел Вестбрук ги постигнаа сите 12 поени комбинирано за Вашингтон визардс во дополнителното ...

Шампионот во проблеми: Лејкерс го запишаа третиот пораз во низа (ВИДЕО)

Sport 1 - 23.02.2021

Вашингтон дојде до прв триумф во „Стејплс центарот“ по речиси четири години откако славеше против Лејкерс со 127-124 по едно продолжение. Шампионот имаше водство од 17 разлика по првото полувреме, но во продолжението комплетно се распадна, па ...

ВИДЕО: Далас победи, Дончиќ го расипа просекот по бројот на постигнати поени

Дриблинг - 23.02.2021

Далас го победи Мемфис со 102-92, победата не беше доведена во прашање во ниту еден момент, тимот на Лука Дончиќ во сите периоди имаше предност, освен во последниот (26:13, 28:23, 27:26, 21:30) Словенецот, кој во недела ќе наполни 22 години , ...

ВИДЕО: Леброн трагичар во новиот пораз на Лејкерси, Јута со тројки го „наполни“ Шарлот

Gol.mk - 23.02.2021

Вашингтон Визардс ја запиша петтата побеа во низа на гостувањето кај шампионот Лос Анџелес Лејкерс (124-127). Дуото Бил и Вестбрук беа подобри од Леброн Џејмс, кој беше фантастичен, но промаши клучно слободно фрлање и на крај беше трагичар на мечот.

Хардавеј и Дончиќ го предводеа Далас до победа над Мемфис (ВИДЕО)

МКД - 23.02.2021

Далас со 102:92 го совлада Мемфис и брзо по поразот од Портланд им се врати на победите, секој триумф им е значаен во битката за место во плеј-офот. Далас одлично го почна мечот, првата четвртина беше импресивна, таа ја добија со 26-13, играта во ...

Одлични Визардси за трет пораз во низа на Лејкерси, Дончиќ и Хардвеј го водеа Далас до победа

Спортски - 23.02.2021

Вашингтон Визардзи изминатата веќер славеа против ЛА Лејкерси во одличен натпревар после продолженија со 127:124. Визардси одиграа уште еден одличен натпревар и успеаа после голема борба да дојдат до победа против актуелните НБА шампиони.

Лејкерси прокоцкаа +17, Јута уфрли 28 тројки…

SportMedia - 23.02.2021

Одличен меч во Стејплс центарот во кој Лос Анџелес Лејкерс успеаа да прокоцкаат огромна предност во мечот со Вашингтон Визардс, па и овозможија на Јута дополнително да се одлепи на врвот на Западната конференција.

ВИДЕО: ЛА Лејкерс со трет пораз во низа, прокоцкаа предност од 17 поени против Вашингтон

Дриблинг - 23.02.2021

ЛА Лејкерс го запиша третиот пораз во низа на сопствен терен, загубија во продолжението од Вашингтон со 124-127, на полувремето водеа со 17 поени разлика. Ова се сериозни знаци на резултатска криза, ЛА Лејкерс водеше со 70:53 на полувремето, а потоа ...

Вашингтон им го нанесе третиот едноподруго пораз на ЛА Лејкерс

Екипа - 23.02.2021

Вашингтон славеше против ЛА Лејкерс со 127-124 дури по продолжение, во еден од синоќешните натпревари од НБА лигата. Визардс одиграа уште еден одличен натпревар, па после долга борба успеаја да запишат победа против актуелните шампиони.

Вашингтон му го нанесе третиот пораз во низа на Лејкерс

Кајгана - 23.02.2021

Кошаркарите на Лос Анџелес Лејкерс на домашен терен загубија од Вашингтон Визардс и тоа по продолженија со што влегоа во мини-криза со три порази во низа. Очигледно отсуството на Ентони Дејвис и Денис Шредер се голем хендикеп за актуелниот шампион ...

Леброн утна слободно за победа, триумф за Вашингтон

Република - 23.02.2021

Леброн Џејмс утна слободно фрлање на девет секунди до крајот со кое Лос Анџелес лејкерс ќе дојдоа до предност, по што во продолжениетот „езерџиите“ загубија од Вашингтон со 127:124. На тој начин Лејкерси целосно ја испуштија предноста од 17 поени ...

Демаркус Казинс на „мета“ на ЛА Лејкерс

Екипа - 22.02.2021

Центарот на Хјустон Рокетс, Демаркус Казинс е на мета на актуелниот НБА шампион, Лос Анџелес Лејкерс. Тој не е задоволен од својата минутажа во тимот од Тексас, па затоа наскоро може да стане слободен агент.

Бруклин му зема мерка и на вториот тим од Лос Анџелес, Адетокумбо и Мидлтон како Џордан и Пипен (ВИДЕО)

Дерби - 22.02.2021

Тимот на Бруклин Нетс без Кевин Дурент оствари уште една победа против клубовите од Лос Анџелес, односно по Лејкерс падна и Клиперс кој во „Стејплс Центарот“ беше совладан со 112-108. Гостите уште еднаш потврдија дека се супер квалитетен состав кој ...