TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Со солзавец разбиен судир меѓу Грци и Македонци во Мелбурн

Фактор - 21.01.2018

Австралиската полиција со солзавец морала да ги прекине судирите пренесуваат медиумите. Грците протестот го организирале во центарот на Мелбурн под слоганите „Нема продажба на името Македонија“ и „Македонија секогаш ќе биде Грчка“, а нередените ...

Видео: Грци излегоа на протест во Мелбурн, па почнаа да тепаат Македонци!

Таратур - 21.01.2018

Грчки организации од Австралија организирале мирни протести во Мелбурн, кои за жал не поминаа мирно, туку со инциденти. Околу 2.000 учесници на протестот, потпомогнати и од српски организации од Мелбурн, забележале поголема група Македонци кои пиеле ...

Teпaчка во Мелбурн, пресметка на грчки демонстранти со Македонци

МКД - 21.01.2018

За време на денешните протести на грчката заедница во Мелбурн дојде до вербална и физичка пресметка меѓу група демонстранти и Македонци кои од страна ги набљудувале протестите. Главна порака на демонстрациите на Грците во Мелбурн беше - „Македонија ...

ВИДЕО Вербална и физичка пресметка на Грци со Македонци на протестот во Мелбурн

Фокус - 21.01.2018

Грчка организација во Мелбурн денеска организираше протест под мотото „Не за продажба на името Македонија и Македонија секогаш ќе биде грчка“, каде учествуваа повеќе од 2.000 припадници. За време на протестот група Македонци седеле во непосредна ...

Грчки демонстранти се судрија со Македонци кои ги набљудуваа нивните протести во Мелбурн(видео)

AKO - 21.01.2018

Во Мелбурн, Австралија, грчката заедница одржа протест, скандирајќи дека Македонија е грчка, и дека не го даваат името. Како што известува порталот Фаланга од Австралија, на македонски јазик, во еден момент кога демонстрантите поминувале покрај ...

Teпaчка во Мелбурн, пресметка на грчки демонстранти со Македонци

Тера - 21.01.2018

За време на денешните протести на грчката заедница во Мелбурн дојде до вербална и физичка пресметка меѓу група демонстранти и Македонци кои од страна ги набљудувале протестите. Главна порака на демонстрациите на Грците во Мелбурн беше – „Македонија ...

(Видео) Полицијата со солзавец спречила физичка пресметка на Грци со Македонци на протест во Мелбурн

Макфакс - 21.01.2018

Грчка организација во Мелбурн вчера организирала протест под мотото „Не за продажба на името Македонија и Македонија секогаш ќе биде грчка“. На протестот со транспаренти и грчки знамиња, се извикувало „Македонија е грчка“, „Скопјани“, а учествувале ...

Грчки демонстранти нападнаа Македонци кои ги гледаа протестите во Мелбурн (ВИДЕО)

Вечер Прес - 21.01.2018

Во Мелбурн, Австралија, грчката заедница одржа протест, скандирајќи дека Македонија е грчка, и дека не го даваат името. Како што известува порталот Фаланга од Австралија, на македонски јазик, во еден момент кога демонстрантите поминувале покрај ...

Полицијата со солзавец спречила тепачка на Грци со Македонци на протест во Мелбурн ВИДЕО

+инфо - 21.01.2018

Почнало со вербална пресметка на демонстрантите и група Македонци кои, облечени во маици со македонски национални обележја, седеле на кафе. Грчка организација во Мелбурн вчера организирала протест под мотото „Не за продажба на името Македонија и ...

(Видео) Полицијата со солзавец спречила физичка пресметка на Грци со Македонци на протест во Мелбурн

Вечер Прес - 21.01.2018

Грчка организација во Мелбурн вчера организирала протест под мотото „Не за продажба на името Македонија и Македонија секогаш ќе биде грчка“. На протестот со транспаренти и грчки знамиња, се извикувало „Македонија е грчка“, „Скопјани“, а учествувале ...

ВИДЕО: Полицијата со солзавец спречила тепачка на Грци со Македонци на протест во Мелбурн

Курир - 21.01.2018

Почнало со вербална пресметка на демонстрантите и група Македонци кои, облечени во маици со македонски национални обележја, седеле на кафе. Грчка организација во Мелбурн вчера организирала протест под мотото „Не за продажба на името Македонија и ...

ВИДЕО: Полицијата со солзавец спречи физичка пресметка на Грци со Македонци на протест во Мелбурн

А1 On - 21.01.2018

Грчка организација во Мелбурн вчера организирала протест под мотото „Не за продажба на името Македонија и Македонија секогаш ќе биде грчка“. На протестот со транспаренти и грчки знамиња, се извикувало „Македонија е грчка“, „Скопјани“, а учествувале ...

Полицијата со солзавец спречила тепачка на Грци со Македонци на протест во Мелбурн (видео)

Press24 - 21.01.2018

Почнало со вербална пресметка на демонстрантите и група Македонци кои, облечени во маици со македонски национални обележја, седеле на кафе. Грчка организација во Мелбурн вчера организирала протест под мотото „Не за продажба на името Македонија и ...

(Видео) Полицијата со солзавец спречила физичка пресметка на Грци со Македонци на протест во Мелбурн

Локално - 21.01.2018

Грчка организација во Мелбурн вчера организирала протест под мотото „Не за продажба на името Македонија и Македонија секогаш ќе биде грчка“. На протестот со транспаренти и грчки знамиња, се извикувало „Македонија е грчка“, „Скопјани“, а учествувале ...

(ВИДЕО) Полицијата со солзавец спречи тепачка меѓу Грци и Македонци на протест во Мелбурн

Нетпрес - 21.01.2018

Инцидентот започнал со вербална пресметка на грчките демонстранти и група Македонци кои, облечени во маички со македонски национални обележја седеле отспротива на кафе. Грчка организација во Мелбурн во саботата организираше протест под мотото „Не за ...

Полицијата со солзавец спречила физичка пресметка на Грци со Македонци на протест во Мелбурн (видео)

Република - 21.01.2018

Грчка организација во Мелбурн вчера организирала протест под мотото „Не за продажба на името Македонија и Македонија секогаш ќе биде грчка“. На протестот со транспаренти и грчки знамиња, се извикувало „Македонија е грчка“, „Скопјани“, а учествувале ...

ВИДЕО: Полицијата со солзавец спречила тепачка на Грци со Македонци на протест во Мелбурн

Скопје24 - 21.01.2018

Почнало со вербална пресметка на демонстрантите и група Македонци кои, облечени во маици со македонски национални обележја, седеле на кафе. Грчка организација во Мелбурн вчера организирала протест под мотото „Не за продажба на името Македонија и ...

Полицијата со солзавец спречила физичка пресметка на Грци со Македонци на протест во Мелбурн

Кајгана - 21.01.2018

Грчка организација во Мелбурн вчера организирала протест под мотото „Не за продажба на името Македонија и Македонија секогаш ќе биде грчка“. На протестот со транспаренти и грчки знамиња, се извикувало „Македонија е грчка“, „Скопјани“, а учествувале ...

(Видео) Полицијата со солзавец спречила тепачка на Грци со Македонци на протест во Мелбурн ВИДЕО

Локално - 21.01.2018

Почнало со вербална пресметка на демонстрантите и група Македонци кои, облечени во маици со македонски национални обележја, седеле на кафе. Грчка организација во Мелбурн вчера организирала протест под мотото „Не за продажба на името Македонија и ...

Полицијата со солзавец спречила тепачка меѓу Грци и Македонци во Мелбурн (ВИДЕО)

Канал5 - 21.01.2018

Полицијата со солзавец спречила поголема тепачка кога група Македонци со вербални закани , а потоа и физички сакале да се пресметаат со Грците кои одржувале антимакедонски демонстрации . Грчка организација во Мелбурн вчера организирала протест под ...

Полицијата спречила тепачка на Грци со Македонци на протест во Мелбурн

Мета - 21.01.2018

За време на протестите на грчката заедница во Мелбурн дошло до вербална и физичка пресметка меѓу група демонстранти и Македонци кои од страна ги набљудувале протестите. Главна порака на демонстрациите на Грците во Мелбурн била „Македонија е грчка”.

Мелбурн: Грчки демонстранти во вербална и физичка пресметка со Македонци

24 Вести - 21.01.2018

Грчка организација во Мелбурн организираше протест под мотото „Не за продажба на името Македонија и Македонија секогаш ќе биде грчка“, на кој учествувале над од 2.000 луѓе. За време на протестот група Македонци седеле во непосредна близина на ...

ВИДЕО: Полицијата спречи тепачка на Грци со Македонци на грчки протест во Мелбурн

Либертас - 21.01.2018

Грчка организација во Мелбурн вчера организирала протест под мотото „Не за продажба на името Македонија и Македонија секогаш ќе биде грчка“. На протестот со транспаренти и грчки знамиња, се извикувало „Македонија е грчка“, „Скопјани“, а учествувале ...

(ВИДЕО) Македонци и Грци се степаа во Мелбурн

еМагазин - 21.01.2018

Грци во Мелбурн денеска излегоа на протест под мотото „Не за продажба на името Македонија и Македонија секогаш ќе биде грчка“, каде учествуваа повеќе од 2.000 лица, објави Фаланга. За време на протестот група наши иселеници седеле во непосредна ...

Полицијата спречила тепачка на Грци со Македонци на протест во Мелбурн

ТВ21 - 21.01.2018

За време на протестите на грчката заедница во Мелбурн дошло до вербална и физичка пресметка меѓу група демонстранти и Македонци кои од страна ги набљудувале протестите. Главна порака на демонстрациите на Грците во Мелбурн била „Македонија е грчка”.

(Видео) Полицијата со солзавец спречила физичка пресметка на Грци со Македонци на протест

Sky - 21.01.2018

Грчка организација во Мелбурн вчера организирала протест под мотото „Не за продажба на името Македонија и Македонија секогаш ќе биде грчка“. На протестот со транспаренти и грчки знамиња, се извикувало „Македонија е грчка“, „Скопјани“, а учествувале ...

Петмина Македонци наспроти 2000 Грци, ова се Македонците кои вчера беа нападнати во Мелбурн

МК News - 21.01.2018

Петмина Македонци против 2000 Грци на вчерашниот протест од грчката дијаспора во Мелбурн, кој се одржа под мотото „Не за продажба на името Македонија и Македонија секогаш ќе биде грчка“. На протестот со транспаренти и грчки знамиња, се извикувало ...

Вербална и физичка пресметка на Грци со Македонци на протестот во Мелбурн

Сител - 21.01.2018

Грчка организација во Мелбурн денеска организираше протест под мотото „Не за продажба на името Македонија и Македонија секогаш ќе биде грчка“, каде учествуваа повеќе од 2.000 припадници. За време на протестот група Македонци седеле во непосредна ...

Петмина Македонци наспроти 2000 Грци, ова се Македонците кои вчера беа нападнати во Мелбурн

Сител - 22.01.2018

Петмина Македонци против 2000 Грци на вчерашниот протест од грчката дијаспора во Мелбурн, кој се одржа под мотото „Не за продажба на името Македонија и Македонија секогаш ќе биде грчка“. На протестот со транспаренти и грчки знамиња, се извикувало ...

Петмина Македонци наспроти 2000 Грци, ова се Македонците кои вчера беа нападнати во Мелбурн

Вечер Прес - 22.01.2018

Петмина Македонци против 2000 Грци на вчерашниот протест од грчката дијаспора во Мелбурн, кој се одржа под мотото „Не за продажба на името Македонија и Македонија секогаш ќе биде грчка". На протестот со транспаренти и грчки знамиња, се извикувало ...