TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Левандовски: Ми се остварија сите соништа од детството

Gol.mk - 27.11.2022

Полска ја победи Саудиска Арабија со 2-0 во натпревар од второто коло од групата Ц на Светското првенство во Катар. Левандовски постигна гол во 82. минута и тоа беше негов првенец на Светско првенство во пет натпревари.

КАТАР НА „КАНТАР“ – ТЕМА И ДИЛЕМА (6): Легендарниот Пеле како мотивација плус за најдобрите светски голгетери…!

Екипа

Лева заплака по првенецот на Мундијалите: Како стареам, станувам сè поемотивен

Спортманија

ВИДЕО | Го соблече дресот на Саудиска Арабија и славеше победа на Полска

Слободен Печат

Хит во Катар: За кој победи, за тој сум! 🎥

Спортски

Левандовски го постигна првиот гол на СП, Полска дојде до супер значајна победа (ВИДЕО)

Дерби

Како се навива на СП: Носеше дрес на Саудска Арабија, па ги смени боите и жестоко го бодреше Левандовски (ВИДЕО)

Дерби

Екипа МакФудбал Sport 1 Спортманија Спортманија Слободен Печат 24Фудбал Sport M

Селекторот на С.Арабија: Самите сме виновни што загубивме

SportMedia - 26.11.2022

Репрезентацијата на Саудиска Арабија денеска во рамките од второто коло на Мундијалот во Катар загуби од Полска со 2:0 и засега има еден триумф и една загубена средба. Селекторот на оваа репрезентација Херв Ренар смета дека не е во прашање среќата ...

Полска славеше во дуелот со С. Арабија со 2:0

Сител

ВИДЕО: Лева првпат стрела на СП и емотивно прослави, Полска слави со Саудијците

Gol.mk

ВИДЕО | Саудиска Арабија и денес не разочара, но Полска го имаше Левандовски

Слободен Печат

Саудиска Арабија повторно беше одлична, Полска ги слави Шчесни и Левандовски

Спортски

Саудијците полетаа по триумфот над Аргентина, но Полска ги „спушти на земја“ (ВИДЕО)

Sport 1

(ВИДЕО) Шчесни блескаше, Полска со големи шанси за пласман во осминафиналето

Спортклуб

TopSport Екипа Sport 1 МакФудбал TopSport Макфакс Нетпрес Макфакс

Османи во прва официјална посета на Саудиска Арабија

Сител - 26.11.2022

– Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска ќе престојува во прва официјална посета на Кралството Саудиска Арабија, на ниво на министри за надворешни работи. За време на посетата, како што соопшти МНР, Османи ќе оствари средба со принцот ...

Саудиска Арабија сака да ги привлече Меси и Роналдо во својата лига

Денар

Прва официјална посета на Османи на Саудиска Арабија

Слободен Печат

Османи утре во прва официјална посета на Саудиска Арабија

Скопје инфо

МНР: Шефот на дипломатијата Бујар Османи утре ќе оди во прва официјална посета на Саудиска Арабија, целта е унапредување на односите

Денешен

Османи утре во прва официјална посета на Саудиска Арабија

Република

„Нафта, Кашоги, Фудбал…“ – На која тема ќе разговара Османи први својата прва официјална посета на Саудиска Арабија?

Во Центар

Lider Бриф Опсервер Фокус Либертас