TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Виенски „Стандард“ пишува дека Вархеи сака да му помогне на ВМРО-ДПМНЕ

Независен - 09.05.2021

Виенскиот весник тврди дека функционерите на ЕУ не разбираат што му станало на Оливер Вархеи и дека тој веројатно спроведува агенда на Виктор Орбан да му помогне на ВМРО-ДПМНЕ. „Оптиката е катастрофална: најдобриот студент се третира најтешко и ...

Стандард: Изјавите на Вархеји предизвикуваат чудење во ЕУ

Deutsche Welle - 09.05.2021

Во кругови на ЕУ се претпоставува дека однесувањето на Вархеји кон С. Македонија се должи на поддршката на унгарскиот премиер Орбан за македонската национал-конзервативната опозиција, пишува австрискиот весник.

Стандард: Изјавите на Вархеји предизвикуваат чудење во ЕУ

Либертас - 09.05.2021

Во кругови на ЕУ се претпоставува дека однесувањето на Вархеји кон С. Македонија се должи на поддршката на унгарскиот премиер Орбан за македонската национал-конзервативната опозиција, пишува австрискиот весник.

Изјавите на Вархеји предизвикуваат чудење во ЕУ, пишува австриски „Стандард“

360 степени - 09.05.2021

Изјавите на еврокомесарот за проширување и соседска политика, Оливер Вархеји, за можното одвојување на С Македонија и Албанија во притапниот процес кон ЕУ, предизвикуваат чудење во круговите на Унијата, пишува австрискиот весник „Стандард“, пренесе ...

Стандард: Изјавите на Вархеји предизвикуваат чудење во ЕУ

Фокус - 09.05.2021

Изјавите на комесарот Оливер Вархеји можно разделување на С. Македонија и Албанија на патот кон ЕУ, предизвикаа бура од негодување во кругови на ЕУ и меѓу познавачите на приликите во Југоисточна Европа, пишува австрискиот весник Стандард .