TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Крвнички старт на пријателски меч: Играч на Севиља го згрози целиот свет (видео)

Спортски - 22.07.2019

Севиља славеше на пријателскиот натпревар против Ливерпул со 2-1 како дел од турнеата во САД, но мечот ќе остане запаметен по еден брутален старт. Имено, играчот на Севиља Јорис Њањон крвнички стартуваше врз младиот Јасер Ларуси.

ВИДЕО: Дивјачки старт на фудбалер на Севиља, „бисерот“ на Ливерпул изнесен на патерици

Gol.mk - 22.07.2019

Претсезонскиот пријателски натпревар меѓу Севиља и Ливерпул донесе ретко виден груб прекршок за пријателски натпревар. Имено, ноќва во Бостон, шпанскиот прволигаш го совлада европскиот првак со 1-2, но цел свет зборува за грубиот прекршок на Јорис ...

Играч на Севилја со хорор старт покоси талентирано момче на Ливерпул, Милнер збесна: Ова е вистински срам (Видео)

Дерби - 22.07.2019

Севилја и Ливерпул ова утро одиграа пријателски меч во Бостон, но истиот во ниту еден случај не можеше да се окарактеризира како пријателски, бидејќи двата тима играа како да стануваше збор за реприза на финалето во Лига Европа од пред неколку ...

Крвнички старт: Му скрши нога на играч на Ливерпул на пријателски меч

Екипа - 22.07.2019

Севилја славеше на пријателскиот натпревар против Ливерпул со 2-1 како дел од турнеата во САД, но овој меч нема да биде запаметен по конечниот исход, туку по бруталниот старт на Њањон, кој во второто полувреме му ја скрши ногатња на младиот фудбалер ...

Севилја и со десетмина на терен подобра од европскиот првак Ливерпул (ВИДЕО)

Sport 1 - 22.07.2019

Севилја го совлада Ливерпул со 2-1 на пријателскиот натпревар одигран на „Фенвеј Парк“ во Бостон, САД. Алехандро Поцо го постигна победничкиот гол за шпанскиот клуб во 90-тата минута и покрај тоа што беа со играч помалку.

Севиља со гол во 90. минута го победи Ливерпул (ВИДЕО)

24Фудбал - 22.07.2019

Севиља со 2-1 го доби пријателскиот натпревар против европскиот шампион Ливерпул и тоа со гол во последните моменти од мечот. Севиља ја доби пријателската пресметка со Ливерпул. Шпанскиот тим поведе во 37.

ВИДЕО: Конфронтација на Ван Дајк и Хендерсон поради грозниот старт на играчот на Севилја

Спортклуб - 22.07.2019

Пријателскиот натпревар помеѓу Ливерпул и Севилја го засени крвничкиот старт на Јорис Гнагнон над Јасер Ларуси. Гнагнон доби директен црвен картон поради стартот над 18 годишниот играч на „црвените“ кои од теренот беше изнесен на носилки.

Европскиот шампион реди порази (ВИДЕО)

Слободен Печат - 22.07.2019

Во пријателски натпревар одигран во Бостон (САД), Севиља го совлада бранителот на титулата во Лигата на шампионите, Ливерпул, со конечен резултат 2:1. По поразот со 3:2 од Борусија Дортмунд, играчите на германскиот менаџер Јурген Клоп претрпеа нов ...

Севиља со погодок во 90 минута го победи Ливерпул

Спортски - 22.07.2019

Фудбалерите на Севиља синоќа во пријателски натпревар го совладаа Ливерпул со 2:1. Многу екипи се на припреми во САД, а меѓу нив се Севиља и Ливерпул кои тука ја искористија шансата да одиграат пријателски натпревар.

Севиља со гол во финишот го порази Европскиот шампион (видео)

OhridNews - 22.07.2019

Актуелниот шампион на Европа, Ливерпул доживеа нов неуспех во подготвителните натпревари во пресрет на новата сезоната претрпувајќи пораз од Севиља 2-1 во мечот кој го одиграа во Бостон. Во репризата од финалето во Лигата на Европа пред три сезони ...

Ливерпул со втор пораз во контролните (видео)

Локално - 22.07.2019

Тимот на Ливерпул забележа втор последователен пораз во летните контролни на тимот. По поразот со 2:3 од Борусија (Дортмунд), вчеравечер пулените на Јурген Клоп дозволија нов пораз од Севиља со 1:2.

Севилја го победи Ливерпул (Видео)

TopSport - 22.07.2019

Фудбалерите на Севилја, во Бостoн, забележаа победа над европскиот првак Ливерпул 2-1. Ова беше еден вид реприза на финалето во Лига Европа од пред неколку години. Првиот гол го постигна искусниот Нолито во 37 минута.

ВИДЕО: Севиља со десетмина го сруши Ливерпул, младиот Поцо е јунакот на Лопетеги

Gol.mk - 22.07.2019

Европскиот првак Ливерпул го претрпе и вториот пораз на американската турнеја. Екипата на Јирген Клоп загуби од Севиља на Јулен Лопетеги со 1-2 (1-1) само три дена по поразот од Борусија Дортмунд .

Крвнички старт на пријателски меч: Играч на Севиља го згрози целиот свет (видео)

Таратур - 22.07.2019

Севиља славеше на пријателскиот натпревар против Ливерпул со 2-1 како дел од турнеата во САД, но мечот ќе остане запаметен по еден брутален старт. Имено, играчот на Севиља Јорис Њањон крвнички стартуваше врз младиот Јасер Ларуси.

Играч на Севиља со хорор старт покоси талентирано момче на Ливерпул, Милнер збесна: Ова е вистински срам

Точка - 22.07.2019

Севиља и Ливерпул ова утро одиграа пријателски меч во Бостон, но истиот во ниту еден случај не можеше да се окарактеризира како пријателски, бидејќи двата тима играа како да стануваше збор за реприза на финалето во Лига Европа од пред неколку години.

Севиља со гол во 90. минута го победи европскиот шампион (ВИДЕО)

МКД - 22.07.2019

Севиља со 2-1 го доби пријателскиот натпревар против европскиот шампион Ливерпул и тоа со гол во последните моменти од мечот. Севиља ја доби пријателската пресметка со Ливерпул. Шпанскиот тим поведе во 37.

Европскиот шампион реди порази (ВИДЕО)

Курир - 22.07.2019

Во пријателски натпревар одигран во Бостон (САД), Севиља го совлада бранителот на титулата во Лигата на шампионите, Ливерпул, со конечен резултат 2:1. По поразот со 3:2 од Борусија Дортмунд, играчите на германскиот менаџер Јурген Клоп претрпеа нов ...

ВИДЕО: Ливерпул со втор пораз во контролните

Курир - 22.07.2019

Тимот на Ливерпул забележа втор последователен пораз во летните контролни на тимот. По поразот со 2:3 од Борусија (Дортмунд), вчеравечер пулените на Јурген Клоп дозволија нов пораз од Севиља со 1:2.

Севилја го победи Ливерпул (Видео)

Макфакс - 22.07.2019

Фудбалерите на Севилја, во Бостoн, забележаа победа над европскиот првак Ливерпул 2-1. Ова беше еден вид реприза на финалето во Лига Европа од пред неколку години. Првиот гол го постигна искусниот Нолито во 37 минута.

Ливерпул со втор пораз во контролните (ВИДЕО)

+инфо - 22.07.2019

Тимот на Ливерпул забележа втор последователен пораз во летните контролни на тимот. По поразот со 2:3 од Борусија (Дортмунд), вчеравечер пулените на Јурген Клоп дозволија нов пораз од Севиља со 1:2.

(ВИДЕО) Ливерпул со втор пораз во контролните

Опсервер - 22.07.2019

имот на Ливерпул забележа втор последователен пораз во летните контролни на тимот. По поразот со 2:3 од Борусија (Дортмунд), вчеравечер пулените на Јурген Клоп дозволија нов пораз од Севиља со 1:2. Натпреварот се одигра во Фенвеј Парк во Бостон, САД.

ВИДЕО: Нов пораз на Ливерпул

Вечер - 22.07.2019

Актуелниот европски клупски шампион, тимот на Ливерпул, го забележа и вториот по ред пораз во САД. По поразот со 2:3 од Борусија (Д), пулените на Јурген Клоп дозволија нов пораз од Севија со 1:2. Натпреварот се одигра во Фенвеј Парк во Бостон, САД.

Ливерпул со втор пораз во контролните натпревари (видео)

MakPress - 22.07.2019

Тимот на Ливерпул забележа втор последователен пораз во летните контролни на тимот. По поразот со 2:3 од Борусија (Дортмунд), вчеравечер пулените на Јурген Клоп дозволија нов пораз од Севиља со 1:2.

Ливерпул во САД: По Борусија пораз и од Севиља

Денешен - 22.07.2019

Тимот на Ливерпул забележа втор последователен пораз во летните контролни на тимот. По поразот со 2:3 од Борусија (Дортмунд), вчеравечер пулените на Јурген Клоп дозволија нов пораз од Севиља со 1:2.