TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Улици во Бутел ќе немаат вода во понеделник

Курир - 30.09.2022

Регионалниот центар за управување со кризи на Скопје, по добиеното известување од ЈП Водовод и канализација, ги известува граѓаните дека на ден 03.10.2022 година (понеделник) : Поради промена на 2 затворачи на водоводна мрежа со пречник од ф-100 мм ...

Прекин на водоснабдувањето во Бутел

Вечер Прес - 30.09.2022

Прекинато водоснабдување денеска ќе имаат корисниците на дел од улиците: „Призренска“, „Бутелска“, „Марко Крале“, „Мостарска“, „Галичник“ и „Пребондова“ во Општина Бутел, поради дефект на крстосницата на улицата „Призренска“ со улицата „Бутелска“.

Поради санација на оштетениот цевковод на „Асном“ и денес прекин во водоснабдувањето

OhridNews - 30.09.2022

Продолжува санацијата на оштетениот цевковод на „Асном“. И денес ќе има прекин во водоснабдувањето кај корисниците од неколку улици информираат од ЈП Водовод Охрид. ...

Денес без вода дел од булевар Кузман Јосифовски-Питу

Скопје инфо - 30.09.2022

Од ЈП Водовод и канализација, Скопје, со известување за прекин во водоснадбувањето во текот на денот (30.09.2022): -Поради дефект на ПП хидрант ф-80 мм на бул. Кузман Јосифовски Питу (пред Народна банка на Македонија), прекинато водоснабдување ќе ...

Дел од Центар денес без вода

Скопје инфо - 30.09.2022

Од ЈП Водовод и канализација, Скопје, со известување за прекин во водоснадбувањето во текот на денот (30.09.2022): Имено, од претпријатието известуваат дека поради дефект на ПП хидрант ф-80 мм на бул.

Без вода Индустриската зона Визбегово

Канал5 - 29.09.2022

Индустриската зона Визбегово попладнево од 14 часот е без вода поради дефект на водоводната мрежа на ул.„Јадранска магистрала“. Водоснабдувањето ќе биде прекинато до санирање на дефектот, соопшти ЈП Водовод и канализација – ...

Без вода дел од Пинтија

Сител - 29.09.2022

Поради уличен дефект, без вода попладнево од 13 часот се корисниците од улицата „Јабланица“ и делови од „Саса“ и „Борис Трајковски“ во населбата Пинтија. Водоснабдувањето ќе биде прекинато до санација на дефектот, информира ЈП Водовод и канализација ...

Без вода утре дел од булеварот Кузман Јосифовски Питу

24Инфо - 29.09.2022

Прекинато водоснабдување утре од 9 часот ќе имаат корисниците на дел од булеварот „Кузман Јосифовски Питу” (пред Народната банка), односно потегот од Народната банка до Железничка станица – Скопје, соопшти ЈП Водовод и канализација.

Утре дел од Општина Центар без вода

Скопје инфо - 29.09.2022

Центарот за управување со кризи информира дека од ЈП Водовод и Канализација е добиено известување за прекини во водоснабдувањето во текот на утешниот ден (30.09.2022, петок): -Поради дефект на ПП Хидрант од ф - 80 мм на бул.

Овој дел од Скопје во моментов без вода

Скопје инфо - 29.09.2022

Од ЈП Водовод и канализација-Скопје известуваат дека денеска поради уличен дефект на ул. Јабланица бб (во близина на месна заедница), прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од ул. Јабланица, дел од Саса и дел од Борис Трајковски.

Без вода дел од улицата Бутелска во Скопје

Макфакс - 29.09.2022

Од ЈП „Водовод и канализација“ информираат дека денеска (четврток) поради уличен дефект ф- 400 мм на Бутелска бб (спроти крак 1), прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од ул. Бутелска, односно од крак 1 до крак 25.

Без вода дел од улицата Бутелска во Скопје

MTM - 29.09.2022

Од ЈП „Водовод и канализација“ информираат дека денеска (четврток) поради уличен дефект ф- 400 мм на Бутелска бб (спроти крак 1), прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од ул. Бутелска, односно од крак 1 до крак 25.

Без вода дел од улицата Бутелска во Скопје

Точка - 29.09.2022

Од ЈП „Водовод и канализација“ информираат дека денеска (четврток) поради уличен дефект ф- 400 мм на Бутелска бб (спроти крак 1), прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од ул. Бутелска, односно од крак 1 до крак 25.

Без вода дел од Пинтија

24Инфо - 29.09.2022

Поради уличен дефект, без вода попладнево од 13 часот се корисниците од улицата „Јабланица” и делови од „Саса” и „Борис Трајковски” во населбата Пинтија. Водоснабдувањето ќе биде прекинато до санација на дефектот, информира ЈП Водовод и канализација ...

Без вода Индустриската зона Визбегово

Сител - 29.09.2022

Индустриската зона Визбегово попладнево од 14 часот е без вода поради дефект на водоводната мрежа на ул.„Јадранска магистрала“. Водоснабдувањето ќе биде прекинато до санирање на дефектот, соопшти ЈП Водовод и канализација – ...

Без вода Индустриската зона Визбегово

Бизнис Вести - 29.09.2022

Индустриската зона Визбегово попладнево од 14 часот е без вода поради дефект на водоводната мрежа на ул.„Јадранска магистрала“. Водоснабдувањето ќе биде прекинато до санирање на дефектот, соопшти ЈП Водовод и канализација – Скопје.

Без вода Индустриската зона Визбегово

24Инфо - 29.09.2022

Индустриската зона Визбегово попладнево од 14 часот е без вода поради дефект на водоводната мрежа на ул.„Јадранска магистрала”. Водоснабдувањето ќе биде прекинато до санирање на дефектот, соопшти ЈП Водовод и канализација – ...

Утре без вода дел од булеварот „Кузман Јосифовски Питу“

Вечер Прес - 29.09.2022

Прекинато водоснабдување утре од 9 часот ќе имаат корисниците на дел од булеварот „Кузман Јосифовски Питу“ (пред Народната банка), односно потегот од Народната банка до Железничка станица – Скопје, соопштија од јавното претпријатие „Водовод и ...

Без вода делови на Центар

MTM - 08.11.2022

Од ЈП „Водовод и канализација“ информираат дека денеска, поради санирање дефект на приклучна цевка од ф2 на улицата Тетовска бр. 38, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на следните улици: Тетовска, Стив Наумов, Свештарот, дел од булеварот ...