TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Солскјер признал дека двајца фудбалери се уште се „мачат“ во составот на Јунајтед

Дерби - 23.09.2021

Манчестер Јунајтед има повеќе од квалитетен состав сезонава, но неколку фудбалери не ги прикажуваат игрите кои се очекуваат од нив. Менаџерот Оле Гунар Солскјер отворено зборувал на таа тема, потенцирајќи дека Џејдон Санчо и Дони ван де Бек се уште ...

Солскјер со забелешка до своите играчи: Мора да решиме еден проблем

Дерби - 23.09.2021

Манчестер Јунајтед изминатиов викенд го победи Вест Хем на гостински терен во Премиер лигата во драматична завршница, но сега од истиот ривал претрпе пораз во Лига Купот и остана без опција да се бори за трофеј во ова натпреварување.

Карабао Куп: Ливерпул со најлесна осминафинална задача

Gol.mk - 23.09.2021

Вчера се комплетираше првата рунда на Лига Купот во Англија , а најголемо изненадување беше елиминацијата на Манчестер Јунајтед . Останатите фаворити одиграа според планот и во главно прволигашите си обезбедија осминафинале.

Солшер за поразот од Вест хем ги обвини - судиите!

Sport 1 - 23.09.2021

Манчестер јунајтед синоќа доживеа пораз на домашен терен од Вест хем со 0-1 во Лига Купот и така беше елиминиран, а тренерот Оле Гунар Солшер воопшто не е задоволен од судењето на натпреварот.

Сити против Вест Хем, Арсенал против Лидс во осминафиналето од Лига Купот

Спортски - 23.09.2021

Денес се одржа ждребот за осминафиналето од англискиот Лига Куп. Најтежок противник доби Манчестер Сити и ќе ги одмери силите со Вест Хем, кој синоќа го елиминираше Манчестер Јунајтед. Интересен ќе биде и дуелот помеѓу Арсенал и Лидс.

Арсенал – Лидс е најинтересната осминафинална двојка во Лига купот

Слободен Печат - 23.09.2021

Во средата завршија сите натпревари од третата рунда во англискиот Лига куп каде што најголемото изненадување го направи Вест Хем кој го елиминираше Манчестер јунајтед. Популарните „чекани“ предводени од менаџерот со голот на Ланцини триумфираа на ...

Извлечени паровите за осминафиналето од Карабао купот: Ќе гледаме неколку интересни дуели

Дриблинг - 23.09.2021

Неколку интересни средби во осминафиналето донесе денешната ждрепка за осминафиналето на англискиот Карабао Лига Куп. Од големите фаворити најлошо мина Манчестер Сити, кој силите ќе ги одмери со Вест Хем, кој синоќа го елиминираше Манчестер Јунајтед.

Солскјер: Елиминацијата боли, но не можам да им замерам на играчите

Екипа - 23.09.2021

Манчестер Јунајтед по само три дена откако забележа премиерлигашка победа од 2-1 над Вест Хем Јунајтед во Лондон, беше елиминиран од истиот противник во Лига Купот. Клубот од главниот град на Англија славеше со 1-0, а херјот на „чекичарите“ е Мануел ...

Солскјер објасни зошто го остави Роналдо дома во поразот на Манчестер Јунајтед од Вест Хем

Sport M - 23.09.2021

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер објасни зошто не го вклучи Кристијано Роналдо во тимот за натпреварот во средата против Вест Хем во Купот Карабао. Роналдо не беше меѓу 18 -те играчи на Јунајтед на „Олд Трафорд“, бидејќи во ...

Солшер го одбил барањето на Роналдо, реши да се коцка и погреши

24Фудбал - 23.09.2021

Оле Гунар Солшер сугерираше дека Кристијано Роналдо сакал да игра против Вест Хем во Лига купот но тој решил дека е подобро ЦР7 да одмори, стратегот реши да се коцка против „чеканите“ и тоа на крајот значеше елиминација.

Солшер го одбил барањето на Роналдо, реши да се коцка и погреши

МКД - 23.09.2021

Оле Гунар Солшер сугерираше дека Кристијано Роналдо сакал да игра против Вест Хем во Лига купот но тој решил дека е подобро ЦР7 да одмори, стратегот реши да се коцка против „чеканите" и тоа на крајот значеше елиминација.

Неспортски потег: Матиќ против Вест Хем заслужи црвен картон! 🎥

Спортски - 23.09.2021

Maнчестер Јунајтед со поразот од Вест Хем (0:1) остана без финалето во Лига Купот, а лесно можеше во текот на натпреварот „црвените ѓаволи“ да останат со играч помалку. Владимир Коуфал ја прими топката и ја проследи топката до свој соиграч, за потоа ...

Бруно со очаен потег да постигне гол за Јунајтед, неговиот потег ги изнасмеа фановите и Солскјер (Видео)

Дерби - 23.09.2021

Манчестер Јунајтед вчера беше елиминиран од Вест Хем во Лига купот, а со тоа „црвените ѓаволи“ отпаднаа од едно натпреварување во кое можеа да атакуваат на трофејот. Поразот на „Олд Трафорд“ донесе и неколку интересни моменти, а англиските фанови ...

Солскјер незадоволен по поразот од Вест Хем: Повторно почнавме млако и тоа мораме да го решиме

Дриблинг - 23.09.2021

Менаџерот на Манчестер Јунајтед Оле Гунар Солшер не беше задоволен по елиминацијата од Карабо Лига купот на Англија. Манчестер Јунајтед само три дена после победата на Вест Хем со 2:1 во Лондон во Премиер лигата, поразен беше од истиот ривал со 1:0 ...

Солскјер во судиите ги најде главните виновници за поразот

Sport M - 23.09.2021

Манчестер Јунајтед синоќа доживеа срамен пораз на домашен терен од Вест Хем со 1:0 во првото коло од Купот на ЕФЛ. На овој натпревар, „црвените ѓаволи“ играа во мешана, но повторно силна екипа, но на крајот „чеканите“ сепак славеа.

Реакцијата на Роналдо по елиминацијата на од Вест Хем во Лига купот 🎥

Спортски - 23.09.2021

Роналдо вчера не беше дел од тимот на Манчестер Јунајтед против Вест Хем во Лига купот на Англија. „Црвените ѓаволи“ беа поразени со 0:1 и испаднаа од трката за еден трофеј оваа сезона. Роналдо го следеше натпреварот од трибините, а забележана беше ...

Реакцијата на Роналдо по поразот од Вест Хем (ВИДЕО)

Sport 1 - 23.09.2021

Кристијано Роналдо синоќа не беше дел од составот на Манчестер јунајтед за дуелот со Вест Хем во Лига Купот на Англија. „Ѓаволите“ загубија со 0-1 и испаднаа од трката за еден трофеј сезонава.

Португалецот во неверување: Роналдо нервозно го напушти стадионот по поразот од Вест Хем (ВИДЕО)

Екипа - 23.09.2021

Кристијано Роналдо синоќа не беше дел од составот на Манчестер јунајтед за дуелот со Вест Хем во Лига Купот на Англија. Португалецот беше на трибините на „Олд Трафорд“, а по последниот свиреж на судијата тој имаше нервозна реакција.

Солскјер за елиминацијата од Вест Хем: Кога ќе имате 27 удари нема што да замерите

Спортски - 23.09.2021

Maнчестер Јунајтед доживеа рана елиминација од Лига Купот откако на свој терен беа поразени од Вест Хем. „Црвените ѓаволи“ така испаднаа од едно натпреварување, но пред Солскјер е борба на три фронта. „Започнавме лошо.

Солскјер не бара алиби, ама судијата е виновен!

SportMedia - 23.09.2021

Манчестер Јунјатед загуби дома од Вест Хем со 1:0 и доживеаја елиминација во 1/16-финалето од Лига Купот на Англија. „Чеканите“ брзо го отворија резултатот уште во 9. минута со голот на Ланзини и со тоа успеаја да се изборат за голема победа.

Солскјер: Оштетени сме, имаше пенал над Лингард

Точка - 23.09.2021

Вест Хем им се одмазди на Манчестер јунајтед за саботниот пораз во Премиер лигата. „Чеканите“, го елиминираа Манчестер јунајтед во првото коло, во Лига купот. Единствениот гол на „Олд Трафорд“ го постигна Мануел Ланзини во деветтата минута.

Солскјер во судиите ги најде главните виновници за поразот

Курир - 23.09.2021

Манчестер Јунајтед синоќа доживеа срамен пораз на домашен терен од Вест Хем со 1:0 во првото коло од Купот на ЕФЛ. На овој натпревар, „црвените ѓаволи“ играа во мешана, но повторно силна екипа, но на крајот „чеканите“ сепак славеа.

Солшер: Испаднавме од овој куп, но сезоната е долга, имаме други важни мечеви пред нас

24Фудбал - 23.09.2021

Манчестер јунајтед доживеа рана елиминација од Карабао купот откако синоќа на свој терен беа поразни од Вест Хем. Манчестер јунајтед испадна од едно натпреварување, на Солшер му останаа уште три фронта за да го освои првиот трофеј како тренер на ...

Бруно со очаен потег да постигне гол за Јунајтед, неговиот потег ги изнасмеа фановите и Солскјер

Точка - 23.09.2021

Манчестер Јунајтед вчера беше елиминиран од Вест Хем во Лига купот, а со тоа „црвените ѓаволи“ отпаднаа од едно натпреварување во кое можеа да атакуваат на трофејот. Поразот на „Олд Трафорд“ донесе и неколку интересни моменти, а англиските фанови ...

Бруно со очаен потег да постигне гол за Јунајтед, неговиот потег ги изнасмеа фановите и Солскјер

Курир - 23.09.2021

Манчестер Јунајтед вчера беше елиминиран од Вест Хем во Лига купот, а со тоа „црвените ѓаволи“ отпаднаа од едно натпреварување во кое можеа да атакуваат на трофејот. Поразот на „Олд Трафорд“ донесе и неколку интересни моменти, а англиските фанови ...

(ФОТО) Разочарување на денот: Избегал од школо за да го гледа Роналдо, тој не играше

Спортклуб - 23.09.2021

Млад навивач на Манчестер Јунајтед сигурно бил најразочаран во текот на вчерашниот ден бидејќи Кристијано Роналдо или Оле Гунар Солскјер му го уништиле расположението. Според неговиот банер, тој вчера не бил на училиште за да стигне навреме за ...

Манчестер Сити доби најтежок противник во осминафиналето на Лига купот

Дерби - 22.09.2021

Манчестер Сити ќе има најнезгодно гостување во осминафиналето на англискиот Лига куп, во обидот уште еднаш да стигне до овој домашен трофеј кој го освојува последните четири години. Избраниците на Пеп Гвардиола ќе му гостуваат на Вест Хем, кој веќе ...

ВИДЕО: Вест Хем го шокира Јунајтед во Лига купот

Дриблинг - 22.09.2021

Манчестер Јунајтед ги заврши настапите во Лига Купот, откако Вест Хем запиша победа со 1-0, за прв пат на „Олд Трафорд“ по 14 години. Стрелец на победничкит погодок на мечот беше Ланцини, Аргентинецот погоди во 9 минута за победа и елиминација на ...

Вест Хем го елиминираше Манчестер Ј., Арсенал и Лестер лесно до осминафиналето (ВИДЕО)

SportMedia - 22.09.2021

Фудбалерите на Манчестер Ј. загубија дома од Вест Хем со 1:0 и доживеаја елиминација во 1/16-финалето од Лига Купот на Англија. „Чеканите“ брзо го отворија резултатот уште во 9. минута со голот на Ланзини и со тоа успеаја да се изборат за голема ...