TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Црвена Звезда се врати од бездната, но промаши шут за прв гостински триумф

Gol.mk - 08.12.2023

Екипата на Црвена Звезда и понатаму останува без гостинска победа во Евролигата. „Црвено-белите“ одиграа лош прв и добар втор дел против Басконија во Шпанија, но мора да се помират со пораз (87-85) во рамки на 13-тата рунда од елитата.

Душко Ивановиќ со слатка одмазда за Црвена Звезда

Екипа - 08.12.2023

Црвена Звезда се уште е без триумф на гостувањата во Евролигата откако вицепрвакот на АБА-лигата вечерва загуби на мечот во Виторија против Басконија со минимални 87-85. Ова беше слатка одмазда за домашниот тренер Душко Ивановиќ, кој беше отпуштен ...

Црвена Звезда поразена од Басконија по голема драма!

Sport 1 - 08.12.2023

Кошаркарите на Црвена Звезда го запишаа деветтиот пораз во Евролигата, откако вечерва беа поразени од Басконија по голема драма во Шпанија со 85-87. Екипата од Белград го почна лошо натпреварот и тоа го искористи Басконија која на паузата замина со ...

Ништо ново од Звезда – седми пораз на седмото гостување во Евролигата

Кош - 08.12.2023

Црвена Звезда и натаму е без победа на гостински терен оваа сезона во Евролигата откао вечерва загуби на гостувањето кај Басконија со 85-87. Натпреварот против екипата што ја предводи поранешниот тренер на „црвено-белите“ Душко Ивановиќ беше ...

Повредата на Миротиќ не е наивна, ќе пропушти уште неколку натпревари

Кош - 08.12.2023

Иако навивачите на Партизан синоќа го обвинија дека лажирал повреда за да не се соочи со нив, изгледа дека ситуацијата со Никола Миротиќ е посериозна отколку што се очекуваше. Тој има повреда на Ахиловата тетива и ги пропушти натпреварите од ...

Црвена Звезда во проблем: Без повредениот Нејпир против Басконија

Екипа - 08.12.2023

Двојното коло во Евролигата донесе два натпревари за Црвена Звезда во Шпанија. „Црвено-белите“ го загубија првиот натпревар против Валенсија, а денеска од 20 часот и 30 минути ги очекува гостување кај доскорешниот тренер Душко Ивановиќ и Басконија и ...

Евролига ја призна судиската грешка: Монако оштетен против Партизан

Кош - 08.12.2023

Дуелот од 12. коло на Евролигата меѓу Партизан и Монако во Белград, одигран во вторникот предизвика тешка полемика во јавноста во врска со судењето. Гостинските кошаркари се жалеа дека се оштетени од арбитрите, а нивните поплаки ги потврди и ...

„Гробари“ жестоко кон Миротиќ: Да не беше најголема п*чка, ќе беше на паркетот! (ФОТО)

Gol.mk - 08.12.2023

Навивачите на Партизан не му го забораваат „предавството“ на Никола Миротиќ. Популарните „Гробари“ на натрпеварот против Олимпија Милано (каде што игра Миротиќ) истакаа неколку пароли посветени кон него.

Гробари ја шокираа Србија. Со големи транспаренти го навредуваа својот омилен добротворец

Спортски - 08.12.2023

НИКОЛА МИРОТИЌ (32) е Србин од Црна Гора со шпанско државјанство и најскапиот кошаркар во Европа, кој минатата сезона во Барселона заработи дури 5 милиони евра и зад себе има забележителна НБА кариера. Тој летово требаше да дојде во Црвена Звезда.

ВИДЕО Партизан беше на -15. Потоа направи чудо во пеколот на белградска Арена

Спортски - 08.12.2023

Неверојатен пресврт направи Партизан против Армани од Милано во 13. коло од Евролигата. Пред 20.000 навивачи во белградска арена победи со 82:69, иако гостите и понатаму имаа навидум недостижни 15 поени предност (60:45) кон средината на третата ...

(Фото) Миротиќ не играше, а брутално беше навредуван од навивачите на Партизан

TopSport - 08.12.2023

Никола Миротиќ (32) е Србин од Црна Гора со шпанско државјанство и најскапиот кошаркар во Европа, кој минатата сезона во Барселона заработи пет милиони евра и зад себе има извонредна НБА кариера.

Партизан со страшна серија му пресуди на Милано, Реал суреди уште еден грчки великан (ВИДЕО)

Дерби - 07.12.2023

Екипата на Партизан се избори за нова победа во Евролигата, овојпат над составот на Олимпија Милано кој падна во Белград со резултат 82:69. Гостите водеа со 44:39 на паузата, а во третиот период дојдоа и до плус 15 (60:45), ама токму од тука тргна ...

Партизан не постоеше 26 минути, а потоа ја растури Олимпија Милано

Sport 1 - 07.12.2023

АБА шампионот Партизан ја оствари третата победа во низа и четврта во последните пет натпревари од Евролигата откако вечерва на домашен терен славеше против Олимпија Милано со 82-69. Конечниот исход е неверојатен ако се знае дека безмалку три ...

Евролига: Партизан со голем пресврт против Милано, Реал уште еднаш победи во Грција

Нетпрес - 07.12.2023

Кошаркарите на белградски Партизан пред своите навивачи оствари вредна победа во 13 коло од Евролигата против Армани (Олимпија) Милано, доаѓајќи до победата од 13 коша разлика (82:69), надоместувајќи го заостанувањето од 15 поени.

Партизан со неверојатна серија од 31-4, од -15 до супер-триумф над Милано

Екипа - 07.12.2023

Кошаркарите на Партизан дојдоа и до седмата победа во Евролигата сезонава, триумфирајќи во нов драматичен натпревар пред своите навивачи со 82-69 против екипа на Милано. Партизан првото полувреме го заврши со негатива од 39-44, а потоа и во третата ...

Партизан дома „меле“ – од „минус 15“ до нова евролигашка победа

Gol.mk - 07.12.2023

Екипата на Партизан го одбрани домашниот терен и ја продолжи позитивната серија во Евролигата. Тимот на Жељко Обрадовиќ дома го совлада Олимпија Милано (82-69) за четврти триумф во последните пет кола.

Евролига: Партизан се врати „минус 15“ и славеше против Олимпија Милано за трета победа во низа

Слободен Печат - 07.12.2023

АБА-шампионот Партизан стигна до третата победа во низа и четврта во последните пет натпревари во Евролигата. Вечерва црно-белите беа подобри од Олимпија Милано со 82:69. Конечниот исход е големо изненадување ако се знае дека скоро три четвртини ...

(ФОТО) „Гробари“ не го заборавија Миротиќ – го поздравија со вулгарна порака

Кош - 07.12.2023

Навивачите на Партизан долго го чекаа дуелот против Олимпија Милано за да се соочат со Никола Миротиќ кој летоска во последен момент ја одби понудата од белградскиот клуб и се пресели во Италија.

Миротиќ не игра во Белград, а „Гробари“ жестоко удрија по него (ФОТО)

Sport 1 - 07.12.2023

Навивачите на Партизан уште не му простиле на Никола Миротиќ што ги извиси во текот на летото и место во Белград, се пресели во Милано. Вечерва, АБА шампионот го пречека токму италијанскиот првак Олимпија, но на теренот во белградската Арена не се ...

Партизан беше на работ на бездната, па со ураганска завршница ја однесе Олимпија Милано

Кош - 07.12.2023

Екипата на Партизан им приреди уште едно незаборавно задоволство на своите навивачи кога станува збор за натпревар од Евролигата. За разлика од претходните два меча кои ги доби по продолжение, сега белградскиот тим славеше по основниот дел, ...

Партизан од пеколот до рајот за трета победа по ред во Евролигата

Спортманија - 07.12.2023

Кошаркарите на Партизан ја забележаа третата победа по ред во Евролигата, откако вечерва во Белград “падна“ Милано. “Црно-белите“ во еден момент имаа негатива од -15, но на крајот победија со 82-69.

Црвена звезда залудно надомести -16

Вечер Прес - 07.12.2023

Кошаркарите на Црвена звезда успеаја да се вратат од минус 16, но не успеаја да победат во дуелот против Валенсија (85:81), на гости, во рамки на Евролигата. Имено, домаќинот водеше со 36:20 во втората четвртина, но второто полувреме му припадна на ...

Евролига: Партизан со голем пресврт против Милано, Реал уште еднаш победи во Грција

365 - 08.12.2023

Кошаркарите на белградски Партизан пред своите навивачи оствари вредна победа во 13 коло од Евролигата против Емпорио Армани Милано, доаѓајќи до победата од 13 коша разлика (82:69), надоместувајќи го заостанувањето од 15 поени.

(Фото) Миротиќ не играше, а брутално беше навредуван од навивачите на Партизан

Макфакс - 08.12.2023

Никола Миротиќ (32) е Србин од Црна Гора со шпанско државјанство и најскапиот кошаркар во Европа, кој минатата сезона во Барселона заработи пет милиони евра и зад себе има извонредна НБА кариера.

(Фото) Миротиќ не играше, а брутално беше навредуван од навивачите на Партизан

Опсервер - 08.12.2023

Никола Миротиќ (32) е Србин од Црна Гора со шпанско државјанство и најскапиот кошаркар во Европа, кој минатата сезона во Барселона заработи пет милиони евра и зад себе има извонредна НБА кариера.

(Фото) Миротиќ не играше, а брутално беше навредуван од навивачите на Партизан

Скопје1 - 08.12.2023

Никола Миротиќ (32) е Србин од Црна Гора со шпанско државјанство и најскапиот кошаркар во Европа, кој минатата сезона во Барселона заработи пет милиони евра и зад себе има извонредна НБА кариера.