TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Два модела на Kia со титула во изборот за светски автомобил

Automedia - 08.04.2020

Kia Telluride ја освои носечката титула на светски автомобил за 2020 година, додека електричниот Kia Soul победи во категоријата за најдобар градски автомобили во светот. Kia постигна одличен успех со изборот на големиот СУВ Telluride за светски ...

Kia Telluride e „Светски автомобил на годината за 2020“

24auto - 08.04.2020

Корејската компанија Kia освои две награду вклучувајќи ја и главната – Светски автомобил на годината за 2020 со нивниот голем СУВ модел Telluride. Во борбата за главната награда Kia ги победи азиските конкуренти Mazda CX-30 и Mazda 3 кои исто така ...

Hyundai ги продолжува гаранциите на повеќе од 1.2 милиони возила!

CARClub - 08.04.2020

Корејскиот производител објави дека поради глобалната пандемија, на 1.2 милиони возила ширум светот ќе им ги продолжи гаранциите кои треба да истечат меѓу Март и Јуни оваа година. „Ова е уште еден пример за тоа како ние се грижиме за нашите ...

Повеќе од 1,2 милиони возила на Hyundai Motor со право за продолжена гаранција

24auto - 07.04.2020

Hyundai Motor Company објави дека сопствениците на автомобили од компанијата чија фабричка гаранција истекува во периодот од март до јуни годинава ќе можат да имаат корист до три месеци дополнителн мир како резултат на одлуката на компанијата да ја ...

Посебна серија на Mazda по повод 100-тиот роденден

Точка - 07.04.2020

Јапонскиот произведувач на автомобили подготвил посебна серија за својот јубелеен 100-ти роденден. Инспирирани од моделот R360, од Mazda ни претставуваат осум ретро-инспирирани автомобили, а со нив оди и уникатниот знак - и сето тоа по повод ...

„Hyundai го менува логото, Mercedes исто така“

Додај Гас - 07.04.2020

По Audi и Volkswagen, уште неколку други производители го сменија изгледот на нивните логоа Поради пандемијата на коронавирус, правилото за социјално растојание е веројатно најважната мерка во контролата на ширењето.

И Hyundai го менува своето лого поради коронавирусот

Авто Плус - 07.04.2020

Откако Audi, Volkswagen, Mercedes и уште неколку автомобилски производители ги променија своите амблеми, на истиот чекор се одлучи и Hyundai Автомобилските гиганти започнаа тренд со менување, односно разделување на своите лога со што се приклучија ...

Mercedes и Hyundai го менуваат логото

ЗаЗабава - 07.04.2020

Поради пандемијата на коронавирус, правилото за социјално растојание е веројатно најважната мерка во контролата на ширењето. Групата VW активно се вклучи во промовирање на мерката, а активни се и неколку други.