TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Променливо облачно, локално со слаб снег

Тера - 31.01.2023

Утрово -8 степени на Попова Шапка, -6 Берово, -5 Маврови Анови, -4 Крива Паланка, Битола, Прилеп, Крушево, -3 Тетово, -2 Скопје-Петровец, Охрид, Претор, Штип, Демир Капија, Виница, Струмица, -1 Скопје-Зајчев Рид, Куманово, 2 Гевгелија, Дојран.

На Попова Шапка 74 сантиметри снег

Бизнис Вести

Утрово најстудено на Попова Шапка

Слободен Печат

На Попова Шапка 74 сантиметри снег

Телма

На Попова Шапка 74 сантиметри снег

Фокус

На Попова Шапка 74 сантиметри снег

Опсервер

Видео: Каде има најмногу снег во Македонија?

Скопје инфо

24Инфо Сител Канал5 Frontline 24 Вести Независен Во Центар MakPress