TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Владата одобри набавка на 200 респиратори

360 степени - 03.04.2020

Владата на денешната седница донесе Уредба со законска сила за интервентна набавка на респиратори за време на вонредната состојба со коронавирусот. Станува збор за купување на 200 респираторни машини, а за набавката Министерството за здравство ќе ...

Владата одобри набавка на 200 респиратори

Макфакс - 03.04.2020

Владата на денешната седница усвои Уредба за интервентна набавка на респираторни машини за време на пандемијата на коронавирус, со која се уредуваат условите и постапката за итна набавка на 200 респиратори при вонредна состојба.

Одобрена набавка на 200 респираторни машини

Слободен Печат - 03.04.2020

За оваа набавка Министерството за здравство ќе објави јавен повик на својата веб страницата, кое ќе трае 72 часа од моментот на неговото објавување. Владата на денешната 34-та седница ја разгледа и усвои Уредбата за интервентна набавка на ...

Нема нови респиратори- што се случи со тие 25 кои Mакедонија ги купи со средства од норвешката амбасада?

Алфа - 02.04.2020

Најавените респиратори од стратнство кои требаше да пристигнат на почетокот на април ги нема. Филипче се правда постапката била прекината, но ќе била обновена. Убедува дека засега доста ни биле и оние респиратори кои ги имаме.

Кој лаже за респиратори Заев или Филипче, дали е нов скандал на повидок?

Курир - 02.04.2020

Дали е на повидок нов скандал со набавка на репиратори како претходните од Бразил, вечерва Зоран Заев најави дека е донесена владина одлука за нови 50 респиратори од Израел, за милион и 250 илјади евра.

Нов бонбона бизнис од 1.250.000 евра: Заев ќе купува респиратори од Израел за 25.000 евра по парче

Република - 02.04.2020

Донациите ќе стигнат но донесовме одлука како Влада да си купиме 50, имаме на две места по десет донации, објаснува лидерот на СДСМ, Зоран Заев околу тоа дали ќе пристигнат респираторите кои се заглавени во Турција.

Владата интервентно набавува 200 респираторни машини

ММС - 03.04.2020

Владата на вечерашната седница ја разгледа и усвои Уредбата за интервентна набавка на респираторни машини за време на вонредна состојба, со која се уредуваат условите и постапката за интервентна набавка на 200 респираторни машини заради спроведување ...

Владата одобри набавка на 200 респираторни машини

24Инфо - 03.04.2020

Владата ја разгледа и усвои Уредбата за интервентна набавка на респираторни машини за време на вонредна состојба, со која се уредуваат условите и постапката за интервентна набавка на 200 респираторни машини заради спроведување на мерките за ...

Ќе има набавка на 200 респираторни машини

Фактор - 03.04.2020

Одобрена е набавка на 200 респираторни машини. Владата ја разгледа и усвои Уредбата за интервентна набавка на респираторни машини за време на вонредна состојба, со која се уредуваат условите и постапката за интервентна набавка на 200 респираторни ...

Владата ќе врши интервентна набавка на 200 респираторни машини

А1 On - 03.04.2020

Владата на денешната седница ја разгледала и усвоила Уредбата за интервентна набавка на респираторни машини за време на вонредна состојба. Со оваа уредба се уредуваат условите и постапката за интервентна набавка на 200 респираторни машини заради ...

Владата усвои Уредба за интерветна набавка на 200 респираторни машини

еМагазин - 03.04.2020

Владата на денешната седница ја разгледа и усвои Уредбата за интервентна набавка на респираторни машини за време на вонредна состојба, со која се уредуваат условите и постапката за интервентна набавка на 200 респираторни машини заради спроведување ...

Владата одобри набавка на 200 респиратори

Нова ТВ - 03.04.2020

Владата на денешната 34-та седница ја разгледа и усвои Уредбата за интервентна набавка на респираторни машини за време на вонредна состојба, со која се уредуваат условите и постапката за интервентна набавка на 200 респираторни машини заради ...

Интервентно ќе се набавуваат 200 респиратори

Независен - 03.04.2020

Владата денес ја разгледа и ја усвои Уредбата за интервентна набавка на респираторни машини за време на вонредна состојба, со која се уредуваат условите и постапката за интервентна набавка на 200 респираторни машини заради спроведување на мерките за ...

Владата одобри набавка на 200 респиратори

+инфо - 03.04.2020

Интервентна набавка на респираторни машини за време на пандемијата на коронавирус, со која се уредуваат условите и постапката за итна набавка на 200 респиратори при вонредна состојба, е уредбата која ја усвои Владата на вечерашната седница.

Владата одобри набавка на 200 респиратори

MTM - 03.04.2020

Владата на денешната седница усвои Уредба за интервентна набавка на респираторни машини за време на пандемијата на коронавирус, со која се уредуваат условите и постапката за итна набавка на 200 респиратори при вонредна состојба.

Владата итно ќе набави 200 респиратори

iPortal - 03.04.2020

Владата на денешната седница ја разгледа и усвои Уредбата за интервентна набавка на респираторни машини за време на вонредна состојба, со која се уредуваат условите и постапката за интервентна набавка на 200 респираторни машини заради спроведување ...

Владата одобри набавка на 200 респираторни машини

Нетпрес - 03.04.2020

За оваа набавка Министерството за здравство ќе објави јавен повик на својата веб страницата, кое ќе трае 72 часа од моментот на неговото објавување. Владата на денешната 34-та седница ја разгледа и усвои Уредбата за интервентна набавка на ...

Одобрена набавка на 200 респираторни машини

ТВ21 - 03.04.2020

За време на вонредната сосотојба во земјава ќе бидат набавени 200 респираторини машини. Владата, на денешната 34-та седница ја разгледа и усвои Уредбата за интервентна набавка на респираторни машини за време на вонредна состојба, со која се ...

Влада: Интервентна набавка на 200 респираторни машини

Локално - 03.04.2020

Владата на денешната седница ја разгледа и усвои Уредбата за интервентна набавка на респираторни машини за време на вонредна состојба, со која се уредуваат условите и постапката за интервентна набавка на 200 респираторни машини заради спроведување ...

Одобрена набавка на 200 респираторни машини

Република - 03.04.2020

За време на вонредната сосотојба во земјава ќе бидат набавени 200 респираторини машини. Владата, на денешната 34-та седница ја разгледа и усвои Уредбата за интервентна набавка на респираторни машини за време на вонредна состојба, со која се ...

Одобрена набавка на 200 респираторни машини

Сител - 03.04.2020

За време на вонредната сосотојба во земјава ќе бидат набавени 200 респираторини машини. Владата, на денешната 34-та седница ја разгледа и усвои Уредбата за интервентна набавка на респираторни машини за време на вонредна состојба, со која се ...

Одобрена набавка на 200 респираторни машини

Press24 - 03.04.2020

За време на вонредната сосотојба во земјава ќе бидат набавени 200 респираторини машини. Владата, на денешната 34-та седница ја разгледа и усвои Уредбата за интервентна набавка на респираторни машини за време на вонредна состојба, со која се ...

Одобрена набавка на 200 респираторни машини

Вечер - 03.04.2020

За време на вонредната сосотојба во земјава ќе бидат набавени 200 респираторини машини. Владата, на денешната 34-та седница ја разгледа и усвои Уредбата за интервентна набавка на респираторни машини за време на вонредна состојба, со која се ...

Одобрена набавка на 200 респираторни машини

4NEWS - 03.04.2020

За време на вонредната сосотојба во земјава ќе бидат набавени 200 респираторини машини. Владата, на денешната 34-та седница ја разгледа и усвои Уредбата за интервентна набавка на респираторни машини за време на вонредна состојба, со која се ...

Одобрена набавка на 200 респираторни машини

Опсервер - 03.04.2020

За време на вонредната сосотојба во земјава ќе бидат набавени 200 респираторини машини. Владата, на денешната 34-та седница ја разгледа и усвои Уредбата за интервентна набавка на респираторни машини за време на вонредна состојба, со која се ...

Владата одобри набавка на 200 респиратори

Н.Македонија - 03.04.2020

Владата на денешната седница усвои Уредба за интервентна набавка на респираторни машини за време на пандемијата на коронавирус, со која се уредуваат условите и постапката за итна набавка на 200 респиратори при вонредна состојба.

Одобрена набавка на 200 респираторни машини

Либертас - 03.04.2020

– За време на вонредната сосотојба во земјава ќе бидат набавени 200 респираторини машини. Владата, на денешната 34-та седница ја разгледа и усвои Уредбата за интервентна набавка на респираторни машини за време на вонредна состојба, со која се ...

ММФ одобри 175,2 милиони евра за справување со корона кризата, ќе се набавуваат 200 респиратори

OhridNews - 03.04.2020

Владата на 34 седница одржана денеска ја разгледа и усвои Информацијата според која Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) позитивно одговори на барањето на нашата земја да ѝ биде одобрен Инструментот за брзо финансирање во висина од 175,2 милиони евра ...

Одобрена набавка на 200 респираторни машини

MakPress - 03.04.2020

За време на вонредната сосотојба во земјава ќе бидат набавени 200 респираторини машини. Владата, на денешната 34-та седница ја разгледа и усвои Уредбата за интервентна набавка на респираторни машини за време на вонредна состојба, со која се ...