TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Љубовниот живот на познатиот турски актер предизвика голем скандал: Поради Шехерезад остави бремена жена

Женски магазин - 17.10.2020

За неговиот љубовен живот се крена голема прашина... Брачниот пар Халит Ергенч и Бергузар Корел срцето на публиката го освоија со серијата „1001 ноќ“, а потоа имавме можност да ги гледаме и во „Далеку од дома“.

Шехерезад не е единствената жена со која турскиот актер бил во брак – и првата сопруга на Ергинч е вистинска убавица ...

Скопје24 - 17.10.2020

Бракот на Бергузар Корел и Халит Ергинч е еден од најхармоничните бракови помеѓу труските славни парови, па речиси и не се зборува за тоа дека прекрасната актерка која на македонската јавност ѝ е позната како Шехерезад, не е единствената жена со ...

Халит Ергенч: „Жежок бакнеж“ меѓу Бергузар Корел и Кенан Имирзалиоглу

24Инфо - 17.10.2020

„Жежок бакнеж“ меѓу Бергузар Корел и Кенан Имирзалиоглу Сопругот на Бергузар, Халит Ергенч со коментар на социјалните мрежи. Халит Ергенч одговори на коментарите кои ги преплавија социјалните мрежи по сцените каде неговата сопруга е во страсна ...

Социјалните мрежи горат: Шехерзад заврши во прегратки на згодниот турски актер Кенан Имирзалиоглу

Локално - 17.10.2020

Сопругот на Бергузар, Халит Ергенч со коментар на социјалните мрежи Халит Ергенч одговори на коментарите кои ги преплавија социјалните мрежи по сцените каде неговата сопруга е во страсна прегратка со згодниот актер Кенан Имирзалиоглу.