TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вучиќ: Да изгубев на референдум како Заев ќе си поднесев оставка

Република - 12.02.2019

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, во интервју за телевизијата „Хепи“ рекол дека не постои ниту едно решение за Косово и Метохија ако истото не биде прифатено од мнозинството Срби, пренесува агенцијата Танјуг.

Вучиќ: Да изгубев на референдум како Заев ќе си поднесев оставка

Курир - 12.02.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ во своето гостување на српската телевизија „Хепи“ даде осврт и на неодамна одржаниот референдум за промена на уставното име на Македонија. „Нема да си играм како во Македонија народот вика не, а во собранието се ...

Вучиќ: Да изгубев на референдум како Заев ќе си поднесев оставка

Нетпрес - 12.02.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ во своето гостување на српската телевизија „Хепи“ даде осврт и на неодамна одржаниот референдум за промена на уставното име на Македонија. Нема да си играм како во Македонија народот вика не, а во собранието се ...

Вучиќ: Да изгубев на референдум како Заев ќе си поднесев оставка

Press24 - 12.02.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ во своето гостување на српската телевизија „Хепи“ даде осврт и на неодамна одржаниот референдум за промена на уставното име на Македонија. „Нема да си играм како во Македонија народот вика не, а во собранието се ...

(ВИДЕО) Вучиќ: Да изгубев на референдум како Заев ќе си поднесев оставка

Скопје1 - 12.02.2019

„Нема да си играм како во Македонија народот вика не, а во собранието се изгласа за. Во Србија да се одржеше референдум и да изгубевме ќе си дадев оставка и ќе речев граѓаните се против и не можам да одам против тоа, потенцираше српскиот претседател ...