TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

На аукција дрес на Мајкл Џордан

TopSport - 08.04.2020

На аукција ќе биде ставен дресот на Мајкл Џордан од Олимписките игри во Барселона во 1992 година. Џордан го предводеше оригиналниот „Дрим Тим“ до златниот медал. Аукциската куќа „Роберт Едвард“ не наведува на кој натпревар го носел Џордан дресот што ...

Оригиналниот дрес на Џордан од Дрим тимот ставен на аукција

Слободен Печат - 07.04.2020

Дресот со кој Мајкл Џордан играше на Олимписките игри во Барселона 1992 година од денеска е ставен на аукција, објави аукциската куќа Robert Edwards Auctions. Не е назначено на кој натпревар Мајкл Џордан го носел овој дрес, но неколку детали ...

Повторно на лицитација легендарниот дрес на Џордан – цената е вистинска „ситница!“

Спортклуб - 07.04.2020

Аукциската куќа Роберт Едвард Ауктионс, објави утринава дека го продава дресот на Мајкл Џордан, кој легендата на НБА го носеше во Барселона 1992 година на пат до олимпиското злато со Дрим тимот.

Дресот на Џордан ставен на аукција

Вечер - 08.04.2020

Дресот на Мајкл Џордан од Олимписките игри во Барселона во 1992 година ќе биде ставен на аукција. Тој со овој дрес го предводеше оригиналниот „Дрим Тим“ до златниот медал, но од аукциската куќа „Роберт Едвард“ не се наведува на кој натпревар го ...