TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Евтина тарифа од 14 до 16 часот

ТВ21 - 24.08.2017

Дневната евтина тарифа на електричната енергија повторно се враќа од први октомври. Владата донесе одлука граѓаните да ја користат евтината тарифа од понеделник до сабота од 14 до 16 часот.

Евтината струја за граѓаните се враќа во октомври

24 Вести - 24.08.2017

Од октомври граѓаните ќе можат да користат два часа евтина струја во текот на денот. Од 14 до 16 часот цената на струјата ќе биде двојно поевтина и ќе изнесува 2, 78 денари за киловат часови. Во недела како и досега евтина струја ќе има цел ден.

Заев: Воведувањето на евтина тарифа нема да ја поскапи струјата

Нова ТВ - 24.08.2017

Владата на денешната прес конференција најави дека од октомрви повторно ќе се врати евтината струја во текот на дневните часови. На прашањето дали во наредниот период ќе има покачување на струјата, премиерот Зоран Заев одговори негативно.

Бектеши: Евтината струја ќе го зајакне семејниот буџет на граѓаните

+инфо - 24.08.2017

Главната цел на оваа мерка за домаќинствата е да се овозможи користење на електричната енергија со евтина тарифа од сите категории, нагласи Бектеши. Според сугестиите на Владата на Република Македонија, Регулаторната комисија за енергетика во ...

Од октомври се враќа дневната евтина струја, Владата вели, парите ќе се обезбедат од штедење

Телма - 24.08.2017

Од октомври годинава се враќа дневната евтина струја. Секој работен ден и во сабота, од 14 до 16 часот, граѓаните ќе ја плаќаат потрошената електрична енергија по евтината тарифа. Останува евтината струја да важи во текот на цел ден во неделите, ...

ВМРО-ДПМНЕ за евтината тарифа на струјата: Популистички потег на Заев за манипулација на граѓаните

ТВ21 - 24.08.2017

За најавеното воведување на евтина тарифа, со реакција се јави опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Од оваа партија велат дека од наредната година цената на струјата ќе биде зголемена. Со либерализација на пазарот на електрична енергија која планира да ја ...

Анѓушев: Домаќинското работење на ЕЛЕМ и МЕПСО ја вратија евтината тарифа на струјата

МКД - 24.08.2017

Заменик претседателот на Владата на Република Македонија задолжен за економски прашања и координација со економските ресори не денешната прес-конференција во Владата истакна дека домаќинското работење на ЕЛЕМ и МЕПСО, и нивните заштеди, ќе бидат ...

Се враќа евтината тарифа на струјата – за аналитичарите мерката ќе ги зголеми трошоците во буџетот

Алфа - 24.08.2017

На сила останува и досегашната пракса евтина струја да има од 22 навечер до 7 часот наутро и 24 часа во недела. Од октомври се враќа евтината дневна струја – два часа односно од 14 до 16 часот од понеделник до сабота.

Се враќа евтината тарифа на струјата

МРТ - 24.08.2017

По два часа дневно евтина струја од 14 до 16 часот, вклучително и сабота, а во недела 24-часа. За ваквата мерка Владата ќе обезбеди 8 милиони евра со намалување на непродуктивните трошоци во државните компании ЕЛЕМ и МЕПСО, и со намалување на ...

Заев: Исполнуваме уште една обврска, ја враќаме евтината струја

МКД - 24.08.2017

На денешната прес-конференција во Владата на Република Македонија премиерот Зоран Заев соопшти дека се враќа евтината струја. „Исполнивме уште една обврска, ја враќаме евтината струја. Кога ја креиравме програмата на Владата во фокус ни беа ...

Од октомври дневна тарифа на евтина струја

Сител - 24.08.2017

Од октомври граѓаните повторно ќе можат да ја користат денската евтина струја. Секој работен ден и сабота 2 часа, односно од 14 до 16. Мерката ќе ја чини државата 8 милиони евра кои ќе се обезбедат со кратење на непродуктивните трошоци на МЕПСО И ...

Евтина тарифа на струјата од октомври

Р.С.Европа - 24.08.2017

Од октомври стартува евтината тарифа на струјата, соопштија денеска на заедничка прес-конференција премиерот Зоран Заев, вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев и министерот за економија Крешник Бектеши.

Од октомври Евтина струја и преку ден од 2 до 4 часот

Сакам да кажам - 24.08.2017

Од први октомври се враќа евтината струја преку ден. Евтина тарифа граѓаните ќе можат да користат, ама секој работен ден и сабота, од 14 до 16 часот. Како што кажаа премиерот Зоран Заев, вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев и министерот ...

Заев: Oд октомври се враќа евтината струја

24 Вести - 24.08.2017

Eвтината струја се враќа секој ден по два часа во текот на денот и од 22 часот навечер до 7 наутро, а во неделите преку целиот ден. Oва на прес - конференција го најави премиерот Зоран Заев како една од економските владини ...

(ВИДЕО) Власта ја враќа евтината дневна тарифа на струјата од октомври

Макфакс - 24.08.2017

Евтината тарифа на струјата од октомври се враќа во домовите на Македонија. Премиерот Зоран Заев денеска на прес-конференција изјави дека како што ветиле и зацртале, така и направиле и со тоа што ја вратиле евтината тарифа на струјата и практично им ...

Евтина тарифа на струјата од октомври

МРТ - 24.08.2017

За ваквата мерка владата ќе обезбеди 8 милиони евра што ќе се добијат со заштеди на државните компании „ЕЛЕМ“ и „МЕПСО“ и со намалување на трошоците за „Исток“. По два часа дневно евтина струја од 14 до 16 часот, вклучително и сабота, а во недела ...

Од октомври повторно евтина тарифа на струјата

Сител - 24.08.2017

Од октомври стартува евтината тарифа на струјата, мерка што ја вети Владата пред изборите, соопшти денеска премиерот Зоран Заев. На заедничката прес-конференција во Владата на која присуствуваат и вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев, ...

Владата ја врати евтината тарифа на струја

Фокус - 24.08.2017

По два часа денска евтина тарифа на струјата, секој работен ден и сабота од 14 до 16 часот, потоа секој работен ден евтина струја од 22 часот до 7 часот наутро и во неделите 24 часа евтина тарифа на струјата, најави денеска премиерот, Зоран Заев.

Струја: евтина тарифа и либерализиран пазар – што ќе значи ова за цените?

Денар - 24.08.2017

Се враќа дневната евтина тарифа на струјата. Електричната енергија ќе биде со помала цена и од 14 до 16 часот попладне, а не како досега само од 22 до 7 часот наутро. Во недела евтина тарифа и натаму ќе има цел ден односно 24 часа.

Влада: Од октомври ќе се враќа дневната ефтина тарифа за струја

Радио МОФ - 24.08.2017

Од месец октомври ќе се враќа дневната ефтина тарифа на електрична енергија, соопштија денеска од Владата. Со ова „евтината струја“ ќе биде достапна секој ден по 2 часа, од 14 до 16 часот, вклучително и во сабота.

Од 1 октомври се враќа евтина струја од 14 до 16 часот

Мета - 24.08.2017

Од 1 октомври ќе се врати евтината струја, било одлучено на владина седница, а соопшти денеска на прес-конференција премиерот Зоран Заев. Мерката ќе чини осум милиони евра, пари кои, како што рече Заев, ќе се вратат кон граѓаните.

Заев: Oд октомври секој работен ден ќе има евтина тарифа на струја

Фактор - 24.08.2017

За нешто повеќе од еден месец секој работен ден ќе имаме евтина струја. Ова го соопшти денеска премиерот Заев кој рече дека се исполнува уште една обврска. „Почнувајќи од октомври два часа денска евтина тарифа на струјата, секој работен ден и сабота ...

Заев: Воведувањето на евтина тарифа нема да ја поскапи струјата

Р.С.Европа - 24.08.2017

Владата на денешната прес конференција најави дека од октомрви повторно ќе се врати евтината струја во текот на дневните часови. На прашањето дали во наредниот период ќе има зголемување на струјата, премиерот Зоран Заев одговори дека не очекува ...

Евтината струја се враќа од 1 октомври (ВИДЕО)

+инфо - 24.08.2017

По два часа дневно евтина тарифа на струјата, секој работен ден и сабота од 14 до 16 часот, најави Заев на денешната прес-конференција. По два часа дневно евтина тарифа на струјата, секој работен ден и сабота од 14 до 16 часот, потоа секој работен ...

Евтината тарифа на струјата се враќа од октомври

Денар - 24.08.2017

Евтина тарифа на струја се враќа од октомври во домовите кај граѓаните на Македонија. Премиерот Заев денеска изјави дека како што ветиле и зацртале, така и направиле, со тоа што ја вратиле евтината тарифа за струја, практично им помогнале да ...

Од октомври повторно евтина тарифа на струјата

Алсат-М - 24.08.2017

Од октомври стартува евтината тарифа на струјата, мерка што ја вети Владата пред изборите, соопшти денеска премиерот Зоран Заев. На заедничката прес-конференција во Владата на која присуствуваат и вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев, ...

Владата ја врати евтината тарифа на струја

Либертас - 24.08.2017

По два часа денска евтина тарифа на струјата, секој работен ден и сабота од 14 до 16 часот, потоа секој работен ден евтина струја од 22 часот до 7 часот наутро и во неделите 24 часа евтина тарифа на струјата, најави денеска премиерот, Зоран Заев.

Од октомври евтина струја од 14 до 16 часот секој ден

Нова ТВ - 24.08.2017

Од 1.октомври од понеделник до сабота од 14 до 16 часот ќе има евтина струја, вечерните часови од 22 до 7 наутро и недела остануваат како термин за трошење на поевтина струја, најавија денеска премиерот Зоран Заев и министерот Кочо Анѓушев..

(ВИДЕО) Заев: Воведувањето на евтина тарифа нема да ја поскапи струјата

Бриф - 24.08.2017

Владата на денешната прес конференција најави дека од 1-ви октомври повторно ќе се врати евтината тарифа на струја во текот на дневните часови. На денешната прес конференција премиерот Заев одговори негативно на прашањето дали во наредниот период ќе ...

Заев: Ја враќаме евтината струја

Локално - 24.08.2017

Се враќа евтината објави премиерот Зоран Заев на денешната прес-конференција во Владата на Република Македонија. „Исполнивме уште една обврска, ја враќаме евтината струја. Кога ја креиравме програмата на Владата во фокус ни беа интересите на ...

Од октомври евтина струја преку ден

Kumanovo News - 24.08.2017

Оваа владина мерка треба да го подобри животниот стандард на граѓаните, а ќе чини 8 милиони евра годишно. Трошоците ќе се покриваат со домаќинско работење на енергетските компании. „Намалувањето на непродуктивните трошоци на ЕЛЕМ и МЕПСО, ќе доведе ...

Евтина тарифа за струја од октомври

Кајгана - 24.08.2017

Евтина тарифа на струја се враќа од октомври во домовите кај граѓаните на Македонија. Премиерот Заев денеска изјави дека како што ветиле и зацртале, така и направиле, со тоа што ја вратиле евтината тарифа за струја, практично им помогнале да ...

Од октомври повторно евтина тарифа на струјата

Канал5 - 24.08.2017

Од октомври стартува евтината тарифа на струјата, мерка што ја вети Владата пред изборите, соопшти денеска премиерот Зоран Заев. На заедничката прес-конференција во Владата на која присуствуваат и вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев, ...

Евтината струја се враќа од 1 октомври

Слободен Печат - 24.08.2017

Секој работен ден и сабота од 14 до 16 часот ќе има денска евтина тарифа на струјата, додека во недела останува целодневната евтина струја. Мерката, која се воведува од 1 октомври, ќе се овозможи преку заштеди на енергетските компании МЕПСО и ЕЛЕМ, ...

Евтината струја се враќа од 1 октомври

МК News - 24.08.2017

По два часа дневно евтина тарифа на струјата, секој работен ден и сабота од 14 до 16 часот, потоа секој работен ден евтина струја од 22 часот до 7 часот наутро и во неделите 24 часа евтина тарифа на струјата, најави на денешната прес-конференција во ...

Евтината тарифа на струјата од октомври

Точка - 24.08.2017

Евтината тарифа на струјата се враќа од октомври во домовите кај граѓаните на Македонија. Премиерот Заев денеска изјави дека како што ветиле и зацртале, така и направиле, и со тоа што ја вратиле евтината тарифа на струјата, практично им помогнале да ...

Заев: Од октомври стартува евтината тарифа на струјата (ВИДЕО)

Стандард - 24.08.2017

Од октомври стартува евтината тарифа на струјата, мерка што ја вети Владата пред изборите, соопшти денеска премиерот Зоран Заев. На заедничката прес-конференција во Владата на која присуствуваат и вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев, ...

Евтината струја се враќа од 1 октомври

Скопје24 - 24.08.2017

Секој работен ден и сабота од 14 до 16 часот ќе има денска евтина тарифа на струјата, додека во недела останува целодневната евтина струја. Мерката, која се воведува од 1 октомври, ќе се овозможи преку заштеди на енергетските компании МЕПСО и ЕЛЕМ, ...

(ВИДЕО) Од 1 октомври се враќа евтина струја од 14 до 16 часот

Локално - 25.08.2017

Од 1 октомври се враќа евтината струја. Одлуката беше донесена на владина седница, а информацијата ја пренесе на прес-конференција премиерот Зоран Заев. Мерката ќе чини осум милиони евра, пари кои, како што рече Заев, ќе се вратат кон граѓаните.

Евтината тарифа на струјата се враќа од октомври

Скопје инфо - 24.08.2017

Евтина тарифа на струја се враќа од октомври во домовите кај граѓаните на Македонија. Премиерот Заев денеска изјави дека како што ветиле и зацртале, така и направиле, со тоа што ја вратиле евтината тарифа за струја, практично им помогнале да ...

Владата ја врати евтината тарифа на струјата

Кумановски м. - 24.08.2017

По два часа денска евтина тарифа на струјата, секој работен ден и сабота од 14 до 16 часот, потоа секој работен ден евтина струја од 22 часот до 7 часот наутро и во неделите 24 часа евтина тарифа на струјата, најави денеска премиерот, Зоран Заев, ...

Од октомври повторно евтина тарифа на струјата

Република - 24.08.2017

Од октомври стартува евтината тарифа на струјата, мерка што ја вети Владата пред изборите, соопшти денеска премиерот Зоран Заев. На заедничката прес-конференција во Владата на која присуствуваат и вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев, ...

По два часа секој ден: Од први октомври враќање на евтината струја за домаќинствата

Таратур - 24.08.2017

По два часа денска евтина тарифа на струјата, секој работен ден и сабота од 14 до 16 часот, потоа секој работен ден евтина струја од 22 часот до 7 часот наутро и во неделите 24 часа евтина тарифа на струјата, најави денеска премиерот, Зоран Заев.

Од октомври повторно евтина тарифа на струјата- ке може да се готви и пере и од 14 до 16 часот!

Вечер Прес - 24.08.2017

Од октомври стартува евтината тарифа на струјата, мерка што ја вети Владата пред изборите, соопшти денеска премиерот Зоран Заев. На заедничката прес-конференција во Владата на која присуствуваат и вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев, ...