TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Маричиќ: Три-четири години за членство во ЕУ е многу скоро, ама не и неостварливо

Слободен Печат - 06.06.2023

Вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ вели дека целта е да се залагаме што побрзо да влеземе во ЕУ, но ако не се направат уставните измени дефинитивно ќе биде испуштена шансата за членство во Унијата.

Маричиќ: Мицкоски купува време, најголемо македонско обединување е ако се гласаат уставните измени

Независен

Пендаровски за РСЕ: Да се почнат уставните измени за да се покаже кој е за или против ЕУ

ТВ21

Маричиќ: Доколку не се направат уставните измени дефинитивно ќе биде испуштена шансата за ЕУ

Нова ТВ

ДЕЛ ОД ОПОЗИЦИЈАТА ЌЕ МОРА ДА ГЛАСА ЗА УСТАВНИ ИЗМЕНИ Маричиќ е убеден дека никој нема да биде обвинуван за таа одлука

+инфо

Ќе се испушти шансата за ЕУ доколку не се случат уставните промени – став на Маричиќ

ММС

Маричиќ за „оптимизмот“ на Ахмети: Членство во ЕУ за 3-4 години не е неостварливо, но треба да се биде реален

365

Маричиќ: Доколку не се направат уставните измени дефинитивно ќе биде испуштена шансата за ЕУ

24Инфо - 06.06.2023

Нашата цел е да се залагаме што побрзо да влеземе во ЕУ, вели заменик претседателот на Владата за европски прашања, Бојан Маричиќ, кој одговараше на новинарско прашање, како го оценува оптимизмот на лидерот на ДУИ, Али Ахмети дека за три до четири ...

Маричиќ: За три-четири години можеме да се поместиме многу во преговорите со ЕУ

Локално

Иста реторика 20 години: Дефинитивно ќе ја испуштиме шансата за ЕУ ако не направиме Уставни измени, вели Маричиќ

MakPress

Маричиќ: Доколку не се направат уставните измени дефинитивно ќе биде испуштена шансата за ЕУ

Опсервер

Маричиќ: Доколку не се направат уставните измени дефинитивно ќе биде испуштена шансата за ЕУ

Либертас

Маричиќ: Доколку не се направат уставните измени дефинитивно ќе биде испуштена шансата за ЕУ

Сител

Маричиќ: Доколку не се направат уставните измени дефинитивно ќе биде испуштена шансата за ЕУ

Zoom

Frontline Н.Македонија Press24 ТВ21 Бриф Канал5 Вечер Прес 24 Вести

Дитирамбот на осаменоста на Радмила Шеќеринска

+инфо - 06.06.2023

Има луѓе кои веруваат дека откако уставните измени ќе се усвојат шверцерски, преговорите со ЕУ ќе тргнат како по лој и нема да мине многу време а во Македонија ќе потечат европски пари, мед и млеко. Но, вистината е дека ништо од тоа нема да се случи.

21 година ДУИ со две одвоени прослави

Сител

Шеќеринска: Противење на уставните измени се одигран автогол за Северна Македонија

Centar

Шеќеринска: Противење на уставните измени се одигран автогол за Северна Македонија

Вести плус

„Комсомолката“ по стапките на Никола Димитров: Како Радмила Шекеринска стана „кадар“ на Мицкоски со додадена вредност

PressingTV - 06.06.2023

Поранешната претседателка на сега владејачкиот СДСМ и министерка во неколку негови влади, Радмила Шекеринска, со вчерашниот настап на прославата на годишнината од формирањето на Демократската унија за интеграција во хотелот „Александар палас“, уште ...

Шекеринска: Треба да се разберат луѓето кои се за ЕУ, но имаат страв од уставни измени

МКД

Голем дел од граѓаните кои се против уставните измени не се против ЕУ, туку имаат оправдан страв дека ова не е крај на барањата, вели Шекеринска

Сакам да кажам

Шекеринска: Треба да се разберат оние граѓани што се против уставните измени, тие не се против ЕУ, туку се плашат од други барања

Република

Шекеринска со нормална изјава: Треба да се разберат оние граѓани што се против уставните измени, тие не се против ЕУ, туку се плашат од други барања

PressingTV

Треба да се разберат луѓето кои се за ЕУ, но се плашат од уставни измени, рече Шекеринска на прославата на ДУИ

Слободен Печат

Ахмети: Поголема услуга ние на луѓето не може да им направиме отколку да ја зачлениме Македонија во ЕУ

А1 On - 05.06.2023

Демократската унија за интеграција денеска ја одбележа 21-годишнината од основањето со панел дебата насловена „Европски фронт“, на која освен претседателот на партијата Али Ахмети, зборуваа и поранешната министерка за одбрана Радмила Шекеринска, ...

ДУИ со дебата за Европски фронт ја одбележа 21. годишнината од основањето: Да се ​​обединиме за европска иднина

24Инфо

ДУИ со панел дебата за Европски фронт ја одбележа 21. годишнината од основањето

Опсервер

ДУИ прослави 21 година – Ахмети порача: Треба да се направат уставните промени и да има помирување!

4NEWS

ФОТО | ДУИ со панел дебата за ‘Европски фронт’ ја одбележа 21. годишнината од основањето – гости беа Радмила Шекеринска, Нано Ружин и многу други

Во Центар

Шеќеринска, Арсовски и Нано Ружин зборуваа за Европска интеграција на Македонија на роденденот на ДУИ, партијата без осомничен функционер

MakPress

Шекеринска од прославата на ДУИ: Треба да ги разбереме оние што се против уставните измени

Макфакс - 05.06.2023

Поранешната министерка за одбрана, Радмила Шекеринска, смета дека треба да се разберат оние граѓани што се против уставните измени. Според неа, тие не се против ЕУ, туку се плашат од тоа дека ќе има и други барања.

Шеќеринска од прославата на ДУИ: Треба да ги разбереме оние кои се против уставните измени

Точка

Шеќеринска од прославата на ДУИ: Треба да ги разбереме оние што се против уставните измени

Press24

Шекеринска од прославата на ДУИ: Треба да ги разбереме оние што се против уставните измени

MTM

Шекеринска: Треба да се разберат оние граѓани што се против уставните измени, тие не се против ЕУ, туку се плашат од други барања

Нетпрес

Шекеринска: Оние што ја поддржуваат тезата за уставни измени треба да ги разберат и оние што велат не!

Фокус

Шеќеринска од прославата на ДУИ: Треба да ги разбереме оние што се против уставните измени

Либертас

Вечер Прес +инфо