TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Со вработувањето на својот внук, Панчевски не сторил непотизам туку кривично дело, се сомнева Антикорупциска

Фокус - 22.05.2019

Државната комисија за спречување на корупција ќе поднесе иницијатива до Јавното обвинителство за покренување кривична пријава против поранешниот претседател на Основниот суд Скоје 1, Владимир Панчевски, кој си го вработил својот внук на позицијата ...

Кривично да се гони Владимир Панчевски, бара Антикорупциската комисија

А1 On - 22.05.2019

Антикорупциската комисија ќе поднесе иницијатива за кривично гонење на одговорни и службени лица во Основниот суд Скопје 1, меѓу кои и за поранешниот претседател Владимир Панчевски. Иницијативата ќе биде поднесена до Јавното обвинителство бидејќи од ...

Антикорупциска со пријава до ОЈО за Панчевски: Внукот се вработил, па однел документи за конкурсот

Фактор - 22.05.2019

Поранешниот претседател на Основен суд 1, Владимир Панчевски, е под закана од кривична пријава од Комисијата за спречување на корупција по наводите за врабоптувањето на неговиот внук Јордан Тасевски во кривичен суд.

ДКСК иницира постапка за екс претседателот на Кривичен, Панчевски, за вработување на неговиот внук

1tv - 22.05.2019

Државната комисија за спречување корупција и судир на интереси (ДКСК) ќе поведе иницијатива за покренување постапка пред Јавното обвинителство за постоење основано сомневање за злоупотреба на службена должност и овластување за службени и одговорни ...

Кривична постапка против судијата Владимир Панчевски

PressingTV - 22.05.2019

Антикорупционерите на денешната седница одлучија да покренат кривична постапка преку Основното јавно обвинителство против поранешниот претседател на скопскиот суд, Владимир Панчевски и службени лица во него.

Антикорупциска ќе испитува сомнеж за злоупотреби во министерството на Фазлиу

Фокус - 22.05.2019

По сознанија од медиумите, Државната комисија за спречување на корупција на денешната седница донесе одлука да отвори предмет со кој ќе се испитаат наводи за можни злоупотреби во Министерството за локална самоуправа.

Внукот на Панчевски поднел документи на конкурс откако го добил решението за работа

Слободен Печат - 22.05.2019

Антикорупциска ќе поднесе иницијатива до ОЈО за покренување на кривична постапка против службените лица кои биле инволвирани во вработувањето на Тасевски, иницијатива за кривична ќе добие и поранешниот претседател Панчевски.

И Фазлиу под лупа на антикорупциска

Скопје1 - 22.05.2019

Државната комисија за спречување на корупција на денешната седница донесе одлука да отвори предмет со кој ќе се испитаат наводи за можни злоупотреби во Министерството за локална ...

ДКСК ќе расправа за прогласување податоци за службена тајна

Локално - 22.05.2019

Годишниот финансиски извештај за 2018 година и годишниот план за јавни набавки за 2019 година, се на дневниот ред на денешната 17-та седница на Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК).

Антикорупциска во потрага по јасен фокус

Призма - 21.05.2019

По успешниот старт на Антикорупциската комисија во 2002 година, секој нареден состав на комисијата беше полош во споредба со претходниот и ова регулаторно тело со текот на времето го губеше интегритетот и ја зголемуваше сервилност кон власта.

Антикорупциска побара Обвинителството да отвори истрага против Панчевски

Нова ТВ - 22.05.2019

Државната комисија за спречување на корупција ќе поднесе иницијатива до Јавното обвинителство за постоење основано сомневање за злоупотреба на службената должност и овластување против поранешниот претседател на Основниот суд Скоје 1, Владимир ...

Антикорупциската бара кривично да се гони Владимир Панчевски

Макфакс - 22.05.2019

Антикорупциската комисија ќе поднесе иницијатива за кривично гонење на одговорни и службени лица во Основниот суд Скопје 1, меѓу кои и за поранешниот претседател Владимир Панчевски. Иницијативата ќе биде поднесена до Јавното обвинителство бидејќи од ...

ДКСК иницира постапка за екс претседателот на Кривичен, Панчевски, за вработување на неговиот внук

Локално - 22.05.2019

Државната комисија за спречување корупција и судир на интереси (ДКСК) ќе поведе иницијатива за покренување постапка пред Јавното обвинителство за постоење основано сомневање за злоупотреба на службена должност и овластување за службени и одговорни ...

Ивановска: Треба да ги намалиме лажните пријави во Антикорупциска

Фактор - 21.05.2019

Билјана Ивановска, претседателката на Државната комисија за спречување на комисија, повика да не се доставуваат лажни пријави со цел дискредитирање на политички противници. Според првиот Антикорупционер, л есното прифаќање на лажните пријави ја ...

Антикорупциска ќе расправа за прогласување податоци за службена тајна

Слободен Печат - 22.05.2019

Членовите на ДКСК ќе го разгледуваат и известувањето за реализација на националната стратегија за борба против измама за заштита на финансиските интереси на Европската Унија во земјава 2019-2022.

Антикорупциска во потрага по јасен фокус

Либертас - 21.05.2019

По успешниот старт на Антикорупциската комисија во 2002 година, секој нареден состав на комисијата беше полош во споредба со претходниот и ова регулаторно тело со текот на времето го губеше интегритетот и ја зголемуваше сервилност кон власта, пишува ...

Постапка за екс претседателот на Кривичен, Панчевски, за вработување на неговиот внук

+инфо - 22.05.2019

Државната комисија за спречување корупција и судир на интереси (ДКСК) ќе поведе иницијатива за покренување постапка пред Јавното обвинителство за постоење основано сомневање за злоупотреба на службена должност и овластување за службени и одговорни ...

ДКСК повикува да не се доставуваат лажни пријави

CivilMedia - 21.05.2019

Претседателката на ДКСК Билјана Ивановска со повик да не се доставуваат лажни пријави со цел дискредитирање на политички противници, бидејќи лесното прифаќање на лажните пријави ја ставаат комисијата во служба на партиски препукувања со клевети.

ДКСК ќе расправа за прогласување податоци за службена тајна

Курир - 22.05.2019

Годишниот финансиски извештај за 2018 година и годишниот план за јавни набавки за 2019 година, се на дневниот ред на денешната 17-та седница на Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК).

Антикорупциска иницира постапка за екс претседателот на Кривичен, Панчевски, за вработување на неговиот внук

24Инфо - 22.05.2019

Државната комисија за спречување корупција и судир на интереси (ДКСК) ќе поведе иницијатива за покренување постапка пред Јавното обвинителство за постоење основано сомневање за злоупотреба на службена должност и овластување за службени и одговорни ...

Ивановска: Треба да ги намалиме лажните пријави во Антикорупциска

Либертас - 21.05.2019

Билјана Ивановска, претседателката на Државната комисија за спречување на комисија, повика да не се доставуваат лажни пријави со цел дискредитирање на политички противници. Според првиот Антикорупционер, лесното прифаќање на лажните пријави ја ...

ДКСК ќе расправа за прогласување податоци за службена тајна

Опсервер - 22.05.2019

Годишниот финансиски извештај за 2018 година и годишниот план за јавни набавки за 2019 година, се на дневниот ред на денешната 17-та седница на Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК).

Антикорупциска комисија иницира постапка за експретседателот на Кривичен суд Панчевски за вработување на неговиот внук

еМагазин - 22.05.2019

Државната комисија за спречување корупција и судир на интереси (ДКСК) ќе поведе иницијатива за покренување постапка пред Јавното обвинителство за постоење основано сомневање за злоупотреба на службена должност и овластување за службени и одговорни ...

Ивановска: Треба да ги намалиме лажните пријави во Антикорупциска во служба на партиски препукувања со клевети

Локално - 22.05.2019

Билјана Ивановска, претседателката на Државната комисија за спречување на комисија, повика да не се доставуваат лажни пријави со цел дискредитирање на политички противници. Според првиот Антикорупционер, лесното прифаќање на лажните пријави ја ...

ДКСК ќе расправа за прогласување податоци за службена тајна

Press24 - 22.05.2019

Годишниот финансиски извештај за 2018 година и годишниот план за јавни набавки за 2019 година, се на дневниот ред на денешната 17-та седница на Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК).

ДКСК иницира постапка за екс претседателот на Кривичен, Панчевски, за вработување на неговиот внук

Независен - 22.05.2019

Државната комисија за спречување корупција и судир на интереси (ДКСК) ќе поведе иницијатива за покренување постапка пред Јавното обвинителство за постоење основано сомневање за злоупотреба на службена должност и овластување за службени и одговорни ...

ДКСК ќе расправа за прогласување податоци за службена тајна

ММС - 22.05.2019

Годишниот финансиски извештај за 2018 година и годишниот план за јавни набавки за 2019 година, се на дневниот ред на денешната 17-та седница на Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК).

ДКСК иницира постапка за екс претседателот на Кривичен, Панчевски, за вработување на неговиот внук

Канал5 - 22.05.2019

Како што појаснија од ДКСК, Јордан Тасевски, внук на Панчевски, е примен на работното место помлад судски соработник, иако воопшти не бил пријавен, меѓу пријавените 155 кандидати. Државната комисија за спречување корупција и судир на интереси (ДКСК) ...

ДКСК ќе расправа за прогласување податоци за службена тајна

А1 On - 22.05.2019

Годишниот финансиски извештај за 2018 година и годишниот план за јавни набавки за 2019 година, се на дневниот ред на денешната 17-та седница на Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК).

ДКСК иницира постапка за екс претседателот на Кривичен, Панчевски, за вработување на неговиот внук

Опсервер - 22.05.2019

Државната комисија за спречување корупција и судир на интереси (ДКСК) ќе поведе иницијатива за покренување постапка пред Јавното обвинителство за постоење основано сомневање за злоупотреба на службена должност и овластување за службени и одговорни ...

ДКСК ќе расправа за прогласување податоци за службена тајна

Сител - 22.05.2019

Годишниот финансиски извештај за 2018 година и годишниот план за јавни набавки за 2019 година, се на дневниот ред на денешната 17-та седница на Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК).

Постапка за екс претседателот на Кривичен, Панчевски, за вработување на неговиот внук

Press24 - 22.05.2019

Државната комисија за спречување корупција и судир на интереси (ДКСК) ќе поведе иницијатива за покренување постапка пред Јавното обвинителство за постоење основано сомневање за злоупотреба на службена должност и овластување за службени и одговорни ...

ДКСК ќе расправа за прогласување податоци за службена тајна

Канал5 - 22.05.2019

Годишниот финансиски извештај за 2018 година и годишниот план за јавни набавки за 2019 година, се на дневниот ред на денешната 17-та седница на Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК).

ДКСК ќе расправа за прогласување податоци за службена тајна

Скопје инфо - 22.05.2019

Годишниот финансиски извештај за 2018 година и годишниот план за јавни набавки за 2019 година, се на дневниот ред на денешната 17-та седница на Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК).

ДКСК ќе расправа за прогласување податоци за службена тајна

1tv - 22.05.2019

Годишниот финансиски извештај за 2018 година и годишниот план за јавни набавки за 2019 година, се на дневниот ред на денешната 17-та седница на Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК).

Нова седница на Антикорупциска: Кој ќе биде денеска на тапет?

Фактор - 22.05.2019

Годишниот финансиски извештај за 2018 година и годишниот план за јавни набавки за 2019 година, се на дневниот ред на денешната 17-та седница на Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК).

ДКСК ќе расправа за прогласување податоци за службена тајна

Телма - 22.05.2019

Годишниот финансиски извештај за 2018 година и годишниот план за јавни набавки за 2019 година, се на дневниот ред на денешната 17-та седница на Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК).

Антикорупциска ќе расправа за прогласување податоци за службена тајна

MakPress - 22.05.2019

Годишниот финансиски извештај за 2018 година и годишниот план за јавни набавки за 2019 година, се на дневниот ред на денешната 17-та седница на Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК).