TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во Велес се трага по исчезнато 17-годишно момче

Сител - 22.05.2020

Вчера во 13.30 часот во СВР Велес 41 годишниот Ш.Ш. од Велес пријавил дека вчера утро околу 05.30 часот од нивната куќа се оддалечил неговиот син, 17-годишниот М.Ш. Како што попладнево информира портпаролот на СВР Велес,Верољуб Додевски, полицијата ...

СВР Велес подготвен за претстојниот продолжен празничен викенд

Опсервер - 22.05.2020

Велес, 22 мај 2020 () – СВР Велес на денешната седница на Општинскиот штаб за заштита и спасување најави дека има изготвено оперативен план за дејствување на време на викендот и за муслиманскиот верски празникот Рамазан Бајрам, а за што тие веќе ...

Гевгеличанец тешко повреден, излетал од патот и удрил во земјен канал

+инфо - 22.05.2020

Гевгеличанец е тешко повреден откако со возилото излетал од патот и удрил во земјен канал на регионалниот пат Градско-Неготино вчера околу 15 часот. 49-годишниот И.Ѓ. од Гевгелија управувал со возило „ауди“ со гевгелиски регистарски ознаки.

Повреден мотоџија на патот Неготино – Демир Капија

Макфакс - 22.05.2020

Вчера во 09.00 часот на регионалниот пат Неготино – Демир Капија, во близина на место викано „Острово“, С.Д.(69) од Скопје, управувајќи мотоцикл „томопар 150Т“ со скопски регистарски ознаки, паднал на коловозот.

Излета возило на патот Градско – Неготино, возачот е тешко повреден

Макфакс - 22.05.2020

Вчера околу 15 часот на регионалниот пат Градско – Неготино, патничко возило „ауди“ со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од И.Ѓ.(49) од Гевгелија, излетало од патот. Притоа, возачот се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во ...

Во Велес денеска еден новозаболен од Ковид-19 и двајца оздравени

MakPress - 22.05.2020

Од Центарот за јавно здравје од Велес информираат дека денеска има уште еден регистриран со Ковид-19 со што бројката на заразени досега изнесува 127, од кои активни се 52. Од Инфективното одделение при велешката Општа болница, како што информира за ...

Повредени возач и мотоциклист, излетале од коловозот

Независен - 22.05.2020

Во две одделни сообраќајни незгоди еден возач излетал со автомобилот од коловозот, како и еден моторџија, кој исто така излетал од коловозот, а двајцата се повредени и пренесени во болница.

Со возило излетал од патот, тешко повреден маж од Гевгелија

Курир - 22.05.2020

На 21.05.2020 околу 15:00 часот на регионалниот пат Градско – Неготино, патничко возило „ауди“ со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од И.Ѓ.(49) од Гевгелија, излетало од патот. Притоа, возачот се здобил со тешки телесни повреди и бил ...

Тешко повреден 69-годишен мотоциклист

iPortal - 22.05.2020

На 21.05.2020 во 09.00 часот на регионалниот пат Неготино – Демир Капија, во близина на место викано „Острово“, С.Д.(69) од Скопје, управувајќи мотоцикл „томопар 150Т“ со скопски регистарски ознаки, паднал на коловозот.

Двајца тешко повредени на патот Градско-Неготино и Неготино-Демир Капија

Слободен Печат - 22.05.2020

Увид извршила екипа од СВР Велес. Две лица вчера се здобиле со тешки телесни повреди на патот Градско-Неготино и на Неготино-Демир Капија. – Вчера околу 15 часот на регионалниот пат Градско-Неготино, патничко возило „ауди” со гевгелиски регистарски ...

Двајца тешко повредени на патот Градско-Неготино и Неготино-Демир Капија

Сител - 22.05.2020

Две лица вчера се здобиле со тешки телесни повреди на патот Градско-Неготино и на Неготино-Демир Капија. За двата настана денеска информираше Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. – Вчера околу 15 часот на регионалниот пат Градско-Неготино, ...

Двајца тешко повредени на патот Градско-Неготино и Неготино-Демир Капија

Канал5 - 22.05.2020

Две лица вчера се здобиле со тешки телесни повреди на патот Градско-Неготино и на Неготино-Демир Капија. За двата настана денеска информираше Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. – Вчера околу 15 часот на регионалниот пат Градско-Неготино, ...

Со возило излетал од патот, тешко повреден маж од Гевгелија

Press24 - 22.05.2020

49- годишен гевгеличанец со возилото излетал од регионалниот пат Градско – Неготино. Како што соопшти полицијата, несреќата се случила вчера околу 15:00 часот, а гевгеличанецот возел патничко возило „ауди“ со гевгелиски регистарски ознаки.

Двајца тешко повредени на патот Градско-Неготино и Неготино-Демир Капија

А1 On - 22.05.2020

Две лица вчера се здобиле со тешки телесни повреди на патот Градско-Неготино и на Неготино-Демир Капија. За двата настана денеска информираше Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. – Вчера околу 15 часот на регионалниот пат Градско-Неготино, ...

Двајца тешко повредени на патот Градско-Неготино и Неготино-Демир Капија

24 Вести - 22.05.2020

Две лица вчера се здобиле со тешки телесни повреди на патот Градско-Неготино и на Неготино-Демир Капија. За двата настана денеска информираше Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. – Вчера околу 15 часот на регионалниот пат Градско-Неготино, ...

Двајца тешко повредени на патот Градско-Неготино и Неготино-Демир Капија

Опсервер - 22.05.2020

Неготино, 22 мај 2020 () – Две лица вчера се здобиле со тешки телесни повреди на патот Градско-Неготино и на Неготино-Демир Капија. За двата настана денеска информираше Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Двајца тешко повредени на патот Градско-Неготино и Неготино-Демир Капија

Кајгана - 22.05.2020

Две лица вчера се здобиле со тешки телесни повреди на патот Градско-Неготино и на Неготино-Демир Капија. За двата настана денеска информираше Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. – Вчера околу 15 часот на регионалниот пат Градско-Неготино, ...

Скопски моторџија и возач од Гевгелија повредени во сообраќајки кај Неготино

24Инфо - 22.05.2020

Две лица вчера се здобиле со тешки телесни повреди на патот Градско-Неготино и на Неготино-Демир Капија. За двата настана денеска информираше Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. – Вчера околу 15 часот на регионалниот пат Градско-Неготино, ...

Двајца тешко повредени на патот Градско-Неготино и Неготино-Демир Капија

Вечер - 22.05.2020

Две лица вчера се здобиле со тешки телесни повреди на патот Градско-Неготино и на Неготино-Демир Капија. За двата настана денеска информираше Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. – Вчера околу 15 часот на регионалниот пат Градско-Неготино, ...

СВР Велес: Двајца тешко повредени на патот Градско-Неготино и Неготино-Демир Капија

Денешен - 22.05.2020

Две лица вчера се здобиле со тешки телесни повреди на патот Градско-Неготино и на Неготино-Демир Капија. За двата настана денеска информираше Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. – Вчера околу 15 часот на регионалниот пат Градско-Неготино, ...

Двајца тешко повредени на патот Градско-Неготино и Неготино-Демир Капија

МКД - 22.05.2020

Две лица вчера се здобиле со тешки телесни повреди на патот Градско-Неготино и на Неготино-Демир Капија. За двата настана денеска информираше Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. Вчера околу 15 часот на регионалниот пат Градско-Неготино, ...

Гевгеличанец тешко повреден на патот Градско-Неготино

Бриф - 22.05.2020

На регионалниот пат Градско – Неготино вчера околу 15 часот, патничко со возило „ауди“ со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од 49 годишниот И.Ѓ.од Гевгелија, излетало од патот и удрило во земјен канал.

Гевгеличанец тешко повреден на патот Градско-Неготино

Опсервер - 22.05.2020

Велес, 22 мај 2020 () – На регионалниот пат Градско – Неготино вчера околу 15 часот, патничко со возило „ауди“ со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од 49 годишниот И.Ѓ.од Гевгелија, излетало од патот и удрило во земјен канал.

Гевгеличанец тешко повреден на патот Градско-Неготино

А1 On - 22.05.2020

На регионалниот пат Градско – Неготино вчера околу 15 часот, патничко со возило „ауди“ со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од 49-годишниот И.Ѓ.од Гевгелија, излетало од патот и удрило во земјен канал.

Двајца тешко повредени на патот Градско-Неготино и Неготино-Демир Капија

MakPress - 22.05.2020

Две лица вчера се здобиле со тешки телесни повреди на патот Градско-Неготино и на Неготино-Демир Капија. За двата настана денеска информираше Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. – Вчера околу 15 часот на регионалниот пат Градско-Неготино, ...

Гевгеличанец тешко повреден, излетал од патот и удрил во земјен канал

Либертас - 22.05.2020

Гевгеличанец е тешко повреден откако со возилото излетал од патот и удрил во земјен канал на регионалниот пат Градско-Неготино вчера околу 15 часот. 49-годишниот И.Ѓ. од Гевгелија управувал со возило „ауди“ со гевгелиски регистарски ознаки.

Гевгеличанец тешко повреден на патот Градско-Неготино

MakPress - 22.05.2020

На регионалниот пат Градско – Неготино вчера околу 15 часот, патничко со возило „ауди“ со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од 49 годишниот И.Ѓ.од Гевгелија, излетало од патот и удрило во земјен канал.

Гевгеличанец тешко повреден, излетал од патот и удрил во земјен канал

Нетпрес - 22.05.2020

Гевгеличанец е тешко повреден откако со возилото излетал од патот и удрил во земјен канал на регионалниот пат Градско-Неготино вчера околу 15 часот. 49-годишниот И.Ѓ. од Гевгелија управувал со возило „ауди“ со гевгелиски регистарски ознаки.

Во Велес се трага по исчезнато 17-годишно момче

ТВ21 - 22.05.2020

Вчера во 13.30 часот во СВР Велес 41-годишниот Ш.Ш. од Велес пријавил дека вчера наутро околу 05.30 часот од нивната куќа се оддалечил неговиот син, 17-годишниот М.Ш. Како што попладнево информира портпаролот на СВР Велес,Верољуб Додевски, ...

Во Велес се трага по исчезнато 17-годишно момче

Опсервер - 22.05.2020

Велес, 22 мај 2020 () – Вчера во 13.30 часот во СВР Велес 41 годишниот Ш.Ш. од Велес пријавил дека вчера утро околу 05.30 часот од нивната куќа се оддалечил неговиот син, 17-годишниот М.Ш.

Исчезна 17- годишно момче од Велес- полицијата трага по него

Press24 - 22.05.2020

Вчера во 13.30 часот во СВР Велес 41 годишниот Ш.Ш. од Велес пријавил дека вчера утро околу 05.30 часот од нивната куќа се оддалечил неговиот син, 17-годишниот М.Ш. Како што попладнево информира портпаролот на СВР Велес,Верољуб Додевски, полицијата ...

Во Велес се трага по исчезнато 17-годишно момче

Канал5 - 22.05.2020

Вчера во 13.30 часот во СВР Велес 41 годишниот Ш.Ш. од Велес пријавил дека вчера утро околу 05.30 часот од нивната куќа се оддалечил неговиот син, 17-годишниот М.Ш. Како што попладнево информира портпаролот на СВР Велес,Верољуб Додевски, полицијата ...

Во Велес се трага по исчезнато 17-годишно момче

Слободен Печат - 22.05.2020

Вчера во 13.30 часот во СВР Велес 41 годишниот Ш.Ш. од Велес пријавил дека вчера утро околу 05.30 часот од нивната куќа се оддалечил неговиот син, 17-годишниот М.Ш. Како што попладнево информира портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски, полицијата ...

СВР Велес подготвен за претстојниот празничен викенд

Слободен Печат - 22.05.2020

Коцевски информира дека во наредните денови пациентите од Велес кои се на Инфективната Клиника во Скопје, а кои имаат два негативни резултати треба да бидат испишани како оздравени. СВР Велес на денешната седница на Општинскиот штаб за заштита и ...

СВР Велес подготвен за претстојниот продолжен празничен викенд

Канал5 - 22.05.2020

Изготвено оперативен план за дејствување на време на викендот и за муслиманскиот верски празникот Рамазан Бајрам СВР Велес на денешната седница на Општинскиот штаб за заштита и спасување најави дека има изготвено оперативен план за дејствување на ...

Во Велес се трага по исчезнато 17-годишно момче

Вечер - 22.05.2020

Вчера во 13.30 часот во СВР Велес 41 годишниот Ш.Ш. од Велес пријавил дека вчера утро околу 05.30 часот од нивната куќа се оддалечил неговиот син, 17-годишниот М.Ш. Како што попладнево информира портпаролот на СВР Велес,Верољуб Додевски, полицијата ...

Во Велес се трага по исчезнато 17-годишно момче

Либертас - 22.05.2020

– Вчера во 13.30 часот во СВР Велес 41 годишниот Ш.Ш. од Велес пријавил дека вчера утро околу 05.30 часот од нивната куќа се оддалечил неговиот син, 17-годишниот М.Ш. Како што попладнево информира портпаролот на СВР Велес,Верољуб Додевски, ...

Во Велес се трага по исчезнато 17-годишно момче

Скопје1 - 22.05.2020

Вчера во 13.30 часот во СВР Велес 41 годишниот Ш.Ш. од Велес пријавил дека вчера утро околу 05.30 часот од нивната куќа се оддалечил неговиот син, 17-годишниот М.Ш. Според СВР Велес, полицијата работи на пронаоѓање на момчето.

Во Велес се трага по исчезнато 17-годишно момче

MakPress - 23.05.2020

Вчера во 13.30 часот во СВР Велес 41 годишниот Ш.Ш. од Велес пријавил дека вчера утро околу 05.30 часот од нивната куќа се оддалечил неговиот син, 17-годишниот М.Ш. Како што попладнево информира портпаролот на СВР Велес,Верољуб Додевски, полицијата ...