TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Градоначалникот на Загреб мета на критки за време на пречекот на францускиот претседател Емануел Макрон

Во Центар - 25.11.2021

Претседателот на Хрватска, Зоран Милановиќ денеска во Хрватска го прими францускиот претседател Емануел Макрон, што воедно преставува и прва официјална посета на француски претседател на Хрватска.

(ВИДЕО) Мате Римац на Макрон му ги покажа Бугати и Невера - мило ми е што не избраа нас за пред гостите

Фактор

Мате Римац на Макрон му ги покажа Бугати и Невера

Нова ТВ

Емануел Макрон пристигна во официјална посета на Хрватска: неправедно е што сум првиот француски претседател кој е во посета на Хрватска

Во Центар

Францускиот претседател Макрон во прва посета на Хрватска

Р.С.Европа

Франција во стратегиско партнерство со Хрватска

Н.Македонија

Родителите се откажале од Макрон кога ја зел 25 години постарата Брижите, сега ја сакаат снаата

PressingTV

Тера Република Алсат-М Zoom

ВИДЕО| Макрон во Загреб потпиша декларација за партнерство, купените борбени Рафали го надлетаа Загреб

Слободен Печат - 25.11.2021

Хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ и францускиот претседател Емануел Макрон во Бански двори потпишаа Договор за стратешко партнерство, што дополнително ќе ги зајакне односите меѓу официјален Загреб и Париз.

Доаѓањето не било за џабе: Макрон им продаде на Хрватите борбени авиони за милијарда евра

Република

Макрон им продаде на Хрватите борбени авиони за милијарда евра

Нетпрес

Макрон им продаде на Хрватите борбени авиони за милијарда евра

Точка

Ништо нема за џабе: Макрон дојде во Хрватска за да им продаде авиони за милјарда евра

PressingTV

Француски бомбардери го прелетаа Загреб, Хрватите ги платиле авионите 101 милиони евра повеќе (ВИДЕО)

Локално

(Видео) Француските „Рафали“ го прелетаа Загреб, Хрватите ги купија за 1,1 милијарда евра

24Инфо