TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Во недела јубилејно издание на „Невестинско поклонение 2019“ во кривопаланечкото село Конопница

iPortal - 15.03.2019

И годинава, претстојнава недела, кривопаланечкото село Конопница, поточно црквата посветена на „Св. Теодор Тирон“ ќе биде домаќин на јубилејното издание на манифестацијата „Поклонение на Свети Теодор Тирон“.

Свекрвите и невестите в недела на “Невестинско поклонение на Св.Теодор Тирон 2019” во Крива Паланка

Вечер - 13.03.2019

Во тек се подготовките во општина Крива Паланка за реализација на јубилејната, десетта културна манифестација “Невестинско поклонение на Свети Теодор Тирон 2019”, која ќе се одржи в недела, 17 март.