TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најмладата олимпијка на Игрите во Токио има само – 12 години (ВИДЕО)

Sport 1 - 22.07.2021

Летните Олимписки игри во Токио со една година задоцнување официјално ќе бидат отворени утре, а на нив ќе настапи и едно дете, 12-годишната Сиријка Хенд Заза. Заза е најмладата олимпијка на овие Игри, а е пингпонгарка и таа влегува во историјата на ...

Најголемиот македонски адут на ЛОИ во Токио се сретна со првиот човек на ИОК (ФОТО)

Sport 1

Претседателот на ИОК му посака среќа на Георгиевски!

SportMedia

Георгиевски и Костовски се сретнаа со претседателот на ИОК, Томас Бах (ФОТО)

IPON

До последен момент неизвесен стартот на Олимпијадата во Токио

Иновативност

Десет ѕвезди кои треба да ги одбележат игрите во Токио

Екипа

Нови проблеми за организаторот, уште двајца спортисти од олимпиското село позитивни на корона

Слободен Печат

Sport 1 Вечер Прес Независен ММС Курир 24 Ракомет 24 Ракомет Локално

Арбреша Реџепи нема да го носи македонското знаме на отворањето на Олимписките игри

Дерби - 22.07.2021

Од Македонскиот олимписки комитет (МОК) во текот на претпладневните часови објавија дека џудистката, Арбреша Реџепи нема да го носи македонското знаме на церемонијата за отварањето на Летните Олимписки игри во Токио.

Поради контакт со позитивно лице, Арбреша Реџепи нема да го носи македонското знаме на ОИ во Токио

ТВ21

Се молам на Господ да излезам негативна и да го веам знамето – Џудистката Арбреша Реџепи и нејзиниот тренер во карантин во Токио

ММС

Реџепи во делумна изолација, нема да го носи македонското знаме на ОИ во Токио

Кајгана

Реџепи нема да го носи македонското знаме на церемонијата на ОИ

Спортманија

Џудистката Реџепи во изолација, нема да го носи знамето на отворањето

Кајгана

Реџепи нема да го носи македонското знаме на отворањето на Игрите во Токио!

Sport 1

+инфо Екипа Н.Македонија Слободен Печат МКД Sport M Спортски SportMedia

Одбиен предлогот на Словенија: Знамето на ЕУ нема да се појави на отворањето на ОИ

Локално - 22.07.2021

Меѓународниот олимписки комитет не го прифати предлогот на утрешното отворање на Олимписките игри во Токио, словенечките спортисти покрај националното знаме да носат и знаме на Европската унија.

Ја победи леукемијата, избори норма и сега целта ѝ е златен медал

Вечер Прес

Можете да ги искористите и во секојдневна ситуација: Ментални трикови кои на олимпијците им носи победа!

ММС

Не се исклучува можноста за откажување на Олимписките игрите во последен момент

Lider

Ѓоковиќ расположен стигна во Токио и веднаш побара број од – Штефи Граф (ВИДЕО)

Sport 1

Ѓоковиќ: Знам дека сите очекуваат злато од мене, ќе го употребам проверениот рецепт

Дерби

Ѓоковиќ: Сите очекуваат да го освојам златото, подготвен сум за тој притисок

Gol.mk

Слободен Печат Слободен Печат ММС СуперСпорт Курир OhridNews Курир Нетпрес

Георгиевски на стартот на ЛОИ во Токио, против светскиот шампион

Frontline - 22.07.2021

Македонскиот таеквондист Дејан Георгиевски е нашата најголема надеж за освојување на олимписки медал, а од МОК го доби и признанието да биде и наш знаменосец на Олимпијадата во Токио. Георгиевски немаше среќа со ждрепката и уште во првата борба на ...

Дејан Георгиевски против светскиот шампион уште во првото коло на ЛОИ

МКД

Најголемата македонска надеж за олимписко злато немаше среќа во ждрепката

Вечер Прес

Дејан Георгиевски го дозна противникот на игрите во Токио, светскиот првак мотивира и инспирира

Дриблинг

Костовски: Георгиевски размислува за медал на ЛОИ

Сител

Дејан Георгиевски уште во првото коло на ОИ со светски шампион!

Спортски

Таеквондистот Георгиевски против светскиот првак Алба во првото коло на ЛОИ

Sport 1

Екипа Спортманија Спортклуб SportMedia Курир IPON Република

ЛОИ Токио: Дванаесет нови случаи на инфекција со коронавирус, двајца во Олимпиското село

Дриблинг - 22.07.2021

Дванаесет нови случаи на инфекција со коронавирус беа идентификувани на Летните олимписки игри во Токио, објави прес-службата на ИОК. Двајца од заразените се спортисти кои се сместени во Oлимпиското село, алармот е вклучен, другите десет се ...

Откриени 12 нови случаи позитивни на коронавирус на Игрите во Токио, од кои двајца се спортисти од Oлимпиското село

Бриф

Откриени 12 нови случаи позитивни на коронавирус на ОИ во Токио

24 Вести

Нови 12 случаи на ковид-19 на ЛОИ во Токио

+инфо

Откриени 12 нови случаи позитивни на корона вирус на Игрите во Токио, од кои двајца се спортисти од Oлимпиското село

Независен

Нови 12 случаи на ковид-19 на ЛОИ во Токио

Нетпрес

Нови 12 случаи на корона на ЛОИ, меѓу нив двајца спортисти во Олимпиското село

SportMedia

Сител Опсервер Либертас Република MakPress

Ѓоковиќ: Знам дека сите од мене очекуваат злато во Токио

Спортски - 22.07.2021

Новак Ѓоковиќ е свесен дека во неговата Србија сите очекуваат да го освои златото на Олимписките игри, но тој знае како да се избори со притисокот. Ѓоковиќ во Токио отпатува како прв рекет во светот и актуелен шампион на Австралија Опен, Ролан Гарос ...

Ѓоковиќ дозна што го чека на патот до златниот медал во Токио (ФОТО)

Дерби

Познат патот на Ѓоковиќ до олимписко злато во Токио

Gol.mk

Ѓоковиќ го дозна патот до златниот медал на ЛОИ во Токио

Sport 1

Ѓоковиќ дозна што го чека на патот до златниот медал во Токио

Точка

Познат патот на Ѓоковиќ до олимписко злато во Токио

Курир

Твит на денот на најмладата пливачка во Токио

Оff.net - 22.07.2021

Лана Пудар од БиХ направи сензација откако освои три медали на Европско јуниорско првенство во пливање: Злато на 100 метри пеперутка и сребро на 50 и 200 метри во истата дисциплина. Со само 15 години таа ќе биде најмлата пливачка на Олимписките ...

Најмладата пливачка во Токио на уникатен начин направи пресек на последните десет години

Дерби

Најмладата пливачка во Токио на уникатен начин направи пресек на последните десет години

Точка

Mиа Блажевска Еминова: Пливачката легенда Калеб Дресел ми ја подари својата капа

Мета

(Фото) Шокантна изјава на данска пливачка пред ОИ: Ме допираа и шепотеа гадости на уво

Нова ТВ

Ме допираа и ми шепота грозни работи: Атрактивна пливачка се отвори пред почетокот на ОИ!

СуперСпорт

Исповед на олимписката шампионка: „Ме допираа по цело тело и ми шепкаа вулгарни работи на уво“

Точка

Frontline

Гвинеја се повлече од ОИ поради влошената состојба со коронавирус

Курир - 22.07.2021

Гвинејскиот министер за спорт, Сануси Бантама Соу изјави дека олимпискиот тим на земјата одби да учествува на Игрите во Токио 2020 година, поради ситуацијата со коронавирусот. Зборовите на официјалното лице, упатени до претседателот на олимпискиот ...

Гвинеја се повлече од Олимписките игри поради влошената состојба со коронавирус

Опсервер

Гвинеја се повлече од Олимписките игри поради влошената состојба со коронавирус

24 Вести

Гвинеја се повлече од ОИ поради влошената состојба со коронавирус

Република

За да ги заштити спортистите од ковид-19, Гвинеја го откажа настапот на ОИ

+инфо

Гвинеја се повлече од Олимписките игри поради влошената состојба со коронавирус

Либертас

Гвинеја се повлече од Олимписките игри поради влошената состојба со коронавирус

Сител

OhridNews Денешен MakPress

Женскиот олимписки турнир во фудбал почна со сензација

Либертас - 21.07.2021

Шведска стави крај на серијата од 44 натпревари без пораз на САД, совладувајќи го денеска актуелниот светски првак со 3:0 во премиерниот натпревар од групата Г на женскиот турнир во фудбал на Олимписките игри во Токио.Сензационалната победа на ...

Токио 2020: Женскиот олимписки турнир во фудбал почна со сензација

Независен

Женски фудбал на ОИ: Шведска ја прекина низата на САД од 44 меча без пораз

Нова ТВ

Шведска убедлива против САД, составот на Андоновски започна со пораз во Токио (Видео)

Дерби

Бирд и Алварез американски знаменосци на Игрите во Токио

Опсервер - 21.07.2021

Членот на американската безбол репрезентација Еди Алварез и кошарката Сју Бирд ќе го носат американското знаме на отворањето на Олимписките игри во Токио, објави денеска Американскиот олимписки и параолиписки комитет.

Бирд и Алварез американски знаменосци на Игрите во Токио

MakPress

Бирд и Алварез американски знаменосци на Игрите во Токио

Либертас

Познато кој ќе го носи американското знаме на отворањето на ОИ во Токио

4NEWS

Ѓоковиќ е вистински шампион – Прво на тренинг, а потоа на мала дружба и со македонските спортисти (ФОТО)

Екипа - 21.07.2021

Новак Ѓоковиќ уште еднаш покажа зошто е голем шампион. Покрај тоа што е неверојатен на тениските терени, тој покажува дека е многу скромен и нормален дечко и надвор од нив. По првиот тренинг кој го одржа во Токио, тој слободното време го искористи ...