TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ ОК Битола: Градот конечно и дефинитивно е приоритет на новата влада предводена од ВМРО ДПМНЕ, по победата на ...

Курир - 22.02.2020

Битола конечно и дефинитивно е приоритет на новата влада предводена од ВМРО ДПМНЕ и коалицијата, по победата на 12 април, ова преку прес-конференција за медиумите го истакнаа од ВМРО-ДПМНЕ ОК Битола.

ВМРО ДПМНЕ за проектите за Битола

Тера - 21.02.2020

Битола конечно и дефинитивно е приоритет на новата влада предводена од ВМРО ДПМНЕ и коалицијата, по победата на 12 април, вака денеска рекоа на прес конференцијата во ВМРО ДПМНЕ. „Битола, се поврзува со нов автопат со Скопје, Битола конечно добива и ...

Петар Ристески: Наместо да се зафатат со работа, Заев и Сугаревски цели 3 години не мрднаа со прст во Прилеп

Канал5 - 21.02.2020

После 12-ти април Прилеп ќе го добие тоа што долго време се очекуваше и што е од витално значење за економијата и граѓаните од пелагонискиот дел на Република Македонија. Идната Влада која ќе ја предводи ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се обврзува на ...

Идната влада на ВМРО-ДПМНЕ се обврзува дека ќе изгради нов автопат Прилеп-Битола

PressingTV - 21.02.2020

Идната Влада која ќе ја предводи ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се обврзува на изградба на нов автопат Велес преку Прилеп до Битола, проект со кој конечно Пелагонија нема да биде слепо црево во државата, објави ОК на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп.

Ветен нов автопат Велес-Прилеп-Битола: Од Прилеп до Скопје ќе се патува само еден час

Курир - 21.02.2020

Идната Влада која ќе ја предводи ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се обврзува на изградба на нов автопат Велес преку Прилеп до Битола, проект со кој конечно Пелагонија нема да биде слепо црево во државата, велат од ОК на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп.

ВМРО-ДПМНЕ најавува 2 милијарди евра инвестиции во инфраструктурата

МКД - 20.02.2020

Економски раст, зголемување на инвестициите и отворање на нови работни места е можно само со инфраструктурни проекти и модерна мрежa на патишта и железничка пруга низ цела Македонија, соопшти ВМРО-ДПМНЕ.

Предизборните ветувања тргнаа од автопатот Битола - Скопје

Р.С.Европа - 20.02.2020

И владејачката партија и партијата во опозицијата ветуваат изградба на автопат од Битола до Скопје. СДСМ вели дека идејното решение за автопатот Велес- Прилеп- Битола е изготвено. ВМРО-ДПМНЕ вели дека овој пат е од стратешко значење.

ВМРО-ДПМНЕ: Две милијарди евра инвестиции во инфраструктурата по 12 април кога ќе ја предводиме новата Влада

А1 On - 20.02.2020

„Економски раст, зголемување на инвестициите и отворање на нови работни места е можно само со инфраструктурни проекти и модерна мрежa на патишта и железничка пруга низ цела Македонија. ВМРО-ДПМНЕ предвидува 2 милијарди евра инвестиции во ...

ВМРО-ДПМНЕ: 2 милијарди евра инвестиции во инфраструктурата по 12 април

Макфакс - 20.02.2020

„Економски раст, зголемување на инвестициите и отворање на нови работни места е можно само со инфраструктурни проекти и модерна мрежa на патишта и железничка пруга низ цела Македонија.ВМРО-ДПМНЕ предвидува 2 милијарди евра инвестиции во ...

Заев: Автопат до Битола

Тера - 20.02.2020

Претседателот на СДСМ Зоран Заев на средба во Регионалната стопанската комора во Прилеп, зборуваше и за автопатското поврзување на Битола. „Сите мерки кои досега ги спроведовме беа вистинско слушање од страна на стопанствениците кои беа укажани кај ...

Заев краде идеи на Мицкоски: И тој ќе гради автопат до Битола

Нетпрес - 20.02.2020

Претседателот на СДСМ Зоран Заев на средба во Регионалната стопанската комора во Прилеп, зборуваше и за автопатското поврзување на Битола, јави ТВ Тера . „Сите мерки кои досега ги спроведовме беа вистинско слушање од страна на стопанствениците кои ...

Заев: Автопат до Битола

Frontline - 20.02.2020

Државата е со сериозен финансиски капацитет и презентирани се податоците со скоро 700 километри патна мрежа развиена само во последните години, пред се рехабилитација и изградба на новите патни решенија, од локални, регионални, магистрални патишта ...

Ристески: Конечно ќе имаме автопат Велес-Прилеп-Битола

Нетпрес - 20.02.2020

Поранешниот градоначалник на Прилеп и актуелен претседател на Комисијата за локална самоуправа Марјан Ристески преку својот Фејсбук статус објавува дека конечно ќе имаме автопат Велес-Прилеп-Битола.

ВМРО-ДПМНЕ: Битола конечно ќе добие автопат

Локално - 20.02.2020

„Економски раст, зголемување на инвестициите и отворање на нови работни места е можно само со инфраструктурни проекти и модерна мрежa на патишта и железничка пруга низ цела Македонија. ВМРО-ДПМНЕ предвидува 2 милијарди евра инвестиции во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Две милијарди евра инвестиции во инфраструктурата по 12 април, кога ќе ја предводиме новата Влада

Сител - 20.02.2020

Економски раст, зголемување на инвестициите и отворање на нови работни места е можно само со инфраструктурни проекти и модерна мрежa на патишта и железничка пруга низ цела Македонија. ВМРО-ДПМНЕ предвидува 2 милијарди евра инвестиции во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Две милијарди евра инвестиции во инфраструктурата по 12 април, кога ќе ја предводиме новата Влада

Канал5 - 20.02.2020

​Економски раст, зголемување на инвестициите и отворање на нови работни места е можно само со инфраструктурни проекти и модерна мрежa на патишта и железничка пруга низ цела Македонија. ВМРО-ДПМНЕ предвидува 2 милијарди евра инвестиции во ...

Две милијарди евра инвестиции во инфраструктурата по 12 април кога ВМРО-ДПМНЕ ќе ја предводи новата Влада

24Инфо - 20.02.2020

Економски раст, зголемување на инвестициите и отворање на нови работни места е можно само со инфраструктурни проекти и модерна мрежa на патишта и железничка пруга низ цела Македонија. ВМРО-ДПМНЕ предвидува 2 милијарди евра инвестиции во ...

2 милијарди евра инвестиции во инфраструктурата по 12 април кога ВМРО-ДПМНЕ ќе ја предводи новата Влада

Опсервер - 20.02.2020

Економски раст, зголемување на инвестициите и отворање на нови работни места е можно само со инфраструктурни проекти и модерна мрежa на патишта и железничка пруга низ цела Македонија. ВМРО-ДПМНЕ предвидува 2 милијарди евра инвестиции во ...

ВМРО-ДПМНЕ: 2 милијарди евра инвестиции во инфраструктурата по 12 април

MakPress - 20.02.2020

Економски раст, зголемување на инвестициите и отворање на нови работни места е можно само со инфраструктурни проекти и модерна мрежa на патишта и железничка пруга низ цела Македонија. ВМРО-ДПМНЕ предвидува 2 милијарди евра инвестиции во ...

ВМРО-ДПМНЕ: 2 милијарди евра инвестиции во инфраструктурата по 12 април

Скопје инфо - 20.02.2020

„Економски раст, зголемување на инвестициите и отворање на нови работни места е можно само со инфраструктурни проекти и модерна мрежa на патишта и железничка пруга низ цела Македонија.ВМРО-ДПМНЕ предвидува 2 милијарди евра инвестиции во ...

ВМРО-ДПМНЕ: 2 милијарди евра инвестиции во инфраструктурата по 12 април

MTM - 20.02.2020

„Битола конечно ќе добие автопат. Планираме изградба на автопат од Скопје до Битола. Возењето со автомобил на тој начин ќе се скрати на час и половина.Дополнително ќе има неколку експресни патишта.

ВМРО-ДПМНЕ ветува економски раст и инфраструктурни проекти

iPortal - 20.02.2020

Економски раст, зголемување на инвестициите и отворање на нови работни места е можно само со инфраструктурни проекти и модерна мрежa на патишта и железничка пруга низ цела Македонија, порачуваат од ВМРО-ДПМНЕ во најновото соопштение.

Заев го копира Мицкоски- и тој ветува автопат до Битола, по 3 години власт

Курир - 20.02.2020

Зоран Заев го копира Христијан Мицкоски. По 3 години власти, тој сега ветува автопат до Битола, откако во вторникот истото го вети и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. Претседателот на СДСМ Зоран Заев на средба во Регионалната стопанската комора во Прилеп, ...

ВМРО-ДПМНЕ: 2 милијарди евра инвестиции во инфраструктурата по 12 април кога ВМРО-ДПМНЕ ќе ја предводи новата Влада

Курир - 20.02.2020

Економски раст, зголемување на инвестициите и отворање на нови работни места е можно само со инфраструктурни проекти и модерна мрежa на патишта и железничка пруга низ цела Македонија, ова денеска преку соопштение до јавноста го истакнаа од ...

Му текна по три години власт: Заев ветува автопат до Битола, истиот од програмата на Мицкоски

Република - 20.02.2020

По три години на власт, лидерот на СДСМ Зоран Заев дури денеска ја отвори темата за автопатското поврзување на Битола, само неколку дена откако Христијан Мицкоски ја презентираше програмата за инфраструктура.

Ристески: Конечно ќе имаме автопат Велес-Прилеп-Битола

Курир - 20.02.2020

Поранешниот градоначалник на Прилеп и актуелен претседател на Комисијата за локална самоуправа Марјан Ристески преку својот Фејсбук статус објавува дека конечно ќе имаме автопат Велес-Прилеп-Битола.

ВМРО-ДПМНЕ: Од Скопје до Битола за еден и пол час по нов автопат

Макфакс - 19.02.2020

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ најавува дека ако победи на изборите на 12 април, ќе инвестира 2 милијарди евра во инфраструктура. Од партијата нагласуваат дека планирана е изградба на нов автопат од Скопје до Битола, со што времето за возење со кола помеѓу ...

ВМРО-ДПМНЕ: По 12-ти април, Македонија ја очекува инфраструктурен бум

А1 On - 19.02.2020

„По 12-ти април следува обнова на Македонија на секое поле. Инфраструктурната поврзаност ќе биде на прв план. Во наредниот период по изборите ќе бидат инвестирани 2 милијарди евра во инфраструктура.

Ќе се изгради експресен пат од Струмица до границата со соседна Бугарија – Мицкоски вети 150 км нови експресни патишта!

Струмица Денес - 19.02.2020

Изградба на 150 километри експресни патишта низ целата држава најави денеска претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, објаснувајќи дека нема развиена економија без добра инфракструктура.

ВМРО-ДПМНЕ: По 12-ти април, Македонија ја очекува инфраструктурен бум

Опсервер - 19.02.2020

По 12-ти април следува обнова на Македонија на секое поле. Инфраструктурната поврзаност ќе биде на прв план. Во наредниот период по изборите ќе бидат инвестирани 2 милијарди евра во инфраструктура.

ВМРО-ДПМНЕ: По 12 април, доаѓа инфраструктурен бум

Вечер - 19.02.2020

„По 12-ти април следува обнова на Македонија на секое поле. Инфраструктурната поврзаност ќе биде на прв план. Во наредниот период по изборите ќе бидат инвестирани 2 милијарди евра во инфраструктура.

ВМРО-ДПМНЕ: По 12-ти април, Македонија ја очекува инфраструктурен бум

Сител - 19.02.2020

По 12-ти април следува обнова на Македонија на секое поле. Инфраструктурната поврзаност ќе биде на прв план. Во наредниот период по изборите ќе бидат инвестирани 2 милијарди евра во инфраструктура.

ВМРО-ДПМНЕ: По 12-ти април, Македонија ја очекува инфраструктурен бум

Локално - 19.02.2020

„По 12-ти април следува обнова на Македонија на секое поле. Инфраструктурната поврзаност ќе биде на прв план. Во наредниот период по изборите ќе бидат инвестирани 2 милијарди евра во инфраструктура.

ВМРО-ДПМНЕ: По 12-ти април, Македонија ја очекува инфраструктурен бум

Канал5 - 19.02.2020

По 12-ти април следува обнова на Македонија на секое поле. Инфраструктурната поврзаност ќе биде на прв план. Во наредниот период по изборите ќе бидат инвестирани 2 милијарди евра во инфраструктура.

ВМРО-ДПМНЕ: По 12-ти април, Македонија ја очекува инфраструктурен бум

Либертас - 19.02.2020

По 12-ти април следува обнова на Македонија на секое поле. Инфраструктурната поврзаност ќе биде на прв план. Во наредниот период по изборите ќе бидат инвестирани 2 милијарди евра во инфраструктура.

По 12-ти април, Македонија ја очекува инфраструктурен бум од Владата предводена на ВМРО-ДПМНЕ

24Инфо - 19.02.2020

По 12-ти април следува обнова на Македонија на секое поле. Инфраструктурната поврзаност ќе биде на прв план. Во наредниот период по изборите ќе бидат инвестирани 2 милијарди евра во инфраструктура.

ВМРО-ДПМНЕ: 2 милијарди евра за обнова на Македонија

Денешен - 19.02.2020

По 12-ти април следува обнова на Македонија на секое поле, а инфраструктурната поврзаност ќе биде на прв план, соопшти денеска ВМРО-ДПМНЕ. – Во наредниот период по изборите ќе бидат инвестирани 2 милијарди евра во инфраструктура.

ВМРО-ДПМНЕ: По 12-ти април, Македонија ја очекува инфраструктурен бум

iPortal - 19.02.2020

По 12-ти април следува обнова на Македонија на секое поле. Инфраструктурната поврзаност ќе биде на прв план. Во наредниот период по изборите ќе бидат инвестирани 2 милијарди евра во инфраструктура.

ВМРО-ДПМНЕ: По 12-ти април, Македонија ја очекува инфраструктурен бум од Владата предводена на ВМРО-ДПМНЕ

MakPress - 19.02.2020

По 12-ти април следува обнова на Македонија на секое поле. Инфраструктурната поврзаност ќе биде на прв план. Во наредниот период по изборите ќе бидат инвестирани 2 милијарди евра во инфраструктура.

АНАЛИЗА: Најавува ли професорот економски бум во Македонија?!

Курир - 19.02.2020

Во вчерашните сет мерки кои ги презентираше Мицкоски акцент се става на инфраструктурата. Но доколку ги видиме бројките, односно сумите кои беа кажани на неговата прес-конференција, слободно може да се заклучи дека професорот најавува економски бум ...

ВМРО ДПМНЕ: По 12-ти април, Македонија ја очекува инфраструктурен бум од Владата предводена на ВМРО-ДПМНЕ

Скопје1 - 19.02.2020

По 12-ти април следува обнова на Македонија на секое поле. Инфраструктурната поврзаност ќе биде на прв план. Во наредниот период по изборите ќе бидат инвестирани 2 милијарди евра во инфраструктура.

По 12-ти април, Македонија ја очекува инфраструктурен бум од Владата предводена на ВМРО-ДПМНЕ

Курир - 19.02.2020

По 12-ти април следува обнова на Македонија на секое поле. Инфраструктурната поврзаност ќе биде на прв план. Во наредниот период по изборите ќе бидат инвестирани 2 милијарди евра во инфраструктура, ова денеска преку соопштение до јавноста го ...

Мисајловски: СДСМ ветуваа дека ќе изградат 500 километри автопатишта, а нема ниту еден од нив

Курир - 19.02.2020

Во вестите на Сител Телевизија гостуваше потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ Владо Мисајловски. Тој кажа дека СДСМ немаат ниту еден проект реализирано и дека ветувањата за изградба на 500 километри автопатишта се една голема лага.

Мицкоски ја посети ОДВ електрик: Ќе инвестираме 2 милијарди евра за еден мандат во градба на патишта, тоа се свежи пари ...

Курир - 19.02.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска ја посети фабриката ОДВ електрик. -Ова е одлична прилика да ги презентирам нашите планови за она што ќе го реализираме во идниот период. Имаме реална и силна понуда која носи надеж, носи просперитет и ...

Мицкоски ветува нов автопат Скопје – Битола и завршување на пругата кон Бугарија

Нова ТВ - 18.02.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во пресрет на предвремените парламентарни избори денеска објави дека се обврзува на инвестиции во патната инфраструктура во износ од две милијарди евра.

За после изборите, Мицкоски најавува инфраструктурен бум

МКД - 18.02.2020

Нов автопат Велес - Битола, нема да има неасфалтиран регионален пат, две милијарди евра за инвестиции во патишта, 150 километри експресни патишта низ целата држава, нов експресен пат од Куманово до Крива Паланка, нов експресен пат од Битола до грчка ...

Мицкоски вети дека од Скопје за Битола ќе се патува за час и половина преку нов автопат

+инфо - 18.02.2020

Ова значи нова патна артерија, нов коридор односно ново автопатско поврзување од Велес, Чашка, Прилеп па се до Битола, кој е од стратешко значење за Пелагонискиот крај и еден милион граѓани, рече Мицкоски.

Мицкоски ветува нов автопат Велес – Битола и завршување на пругата кон Бугарија

Press24 - 18.02.2020

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во пресрет на предвремените парламентарни избори денеска објави дека се обврзува на инвестиции во патната инфратсруктура во износ од две милијарди евра.

Мицкоски ветува нов автопат Велес – Битола и завршување на пругата кон Бугарија

А1 On - 18.02.2020

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во пресрет на предвремените парламентарни избори денеска објави дека се обврзува на инвестиции во патната инфратсруктура во износ од две милијарди евра.

Мицкоски со мерки за инфраструктурен бум

Макфакс - 18.02.2020

„Македонија со Заев стана држава на апсурди во која премиерот кој владееше три години со неправда се свести пред избори дека требало правда. Апсурди во која владејачката партија поседува штаб за креирање на кризи, во исто време кога кај нас работи ...