TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ: Државата помага на сите погодени од кризата, секој граѓанин е важен!

Локално - 09.04.2020

Влегуваме во фаза која според експертите е оценета како критична, но и клучна фаза во борбата против коронавирусот во нашата држава.Со оглед на тоа дека пред нас е периодот во кој се очекува пикот на ширење на вирусот, оттука и нужноста од уште ...

Епидемијата во Белгија најверојатно се приближува до пикот

А1 On - 08.04.2020

Белгиските здравствени власти сметаат дека е “веројатно“ дека земјата се приближува до пикот на инфекции од коронавирусот, но сѐ уште е рано за укинување на мерките за изолација, јавува дописничката на МИА од Брисел.

СДСМ: Изградивме систем што работи за граѓаните, државата е тука за сите

Канал5 - 08.04.2020

Нашата држава влегува во фаза која според експертите е оценета како критична, но и клучна фаза во борбата против коронавирусот. Пред нас е клучен период во кој се очекува пикот на ширење на вирусот и затоа токму сега е потребна уште поголема ...

Дисциплината најсилно оружје

Н.Македонија - 08.04.2020

Деновиве, кога како и целиот свет, и Македонија се соочува со опасната заразна болест – коронавирусот. И кога човечките жртви поради пандемијата, за жал, стануваат само статистички бројки, надлежните институции и Владата секој ден татковски нѐ ...

(ВИДЕО) Заев: Влегуваме во критична фаза од борбата со коронавирусот, заедно ќе победиме!

А1 On - 07.04.2020

„Веќе неколку недели, вие, јас, целата наша татковина, функционираме на поинаков начин, во секојдневна борба против коронавирусот. Заедно се бориме против невидлив непријател кој предизвика глобална пандемија и го загрозува здравјето на нашите ...

Заев: Пред нас е најголемиот предизвик во борбата со коронавирусот (видео)

360 степени - 07.04.2020

Постепено нашата држава влегува во критична фаза која од стручните лица е оценета како најтежок и најсериозен период од пандемијата, оцени лидерот на СДСМ Зоран Заев, во видео-обраќање, откако владата вчера донесе поригорозни мерки за справувањесо ...

Српски епидемиолог тврди: Достигнат е пикот во Србија, остануваат уште 10 дена

Слободен Печат - 07.04.2020

Неопходно е да се спроведат сите мерки за да се спречат контактите, а на тој начин да се спречи и активноста на вирусот, вели Кон. Доктор Предраг Кон, епидемиолог и на српскиот владин кризен штаб, вели дека епидемијата со корона вирусот е ...

Заев: Влегуваме во критична фаза од борбата со коронавирусот, заедно ќе победиме

Канал5 - 07.04.2020

Веќе неколку недели, вие, јас, целата наша татковина, функционираме на поинаков начин, во секојдневна борба против коронавирусот. Заедно се бориме против невидлив непријател кој предизвика глобална пандемија и го загрозува здравјето на нашите ...

Заев: Влегуваме во критична фаза од борбата со коронавирусот, заедно ќе победиме!

Алсат-М - 07.04.2020

Заедно се бориме против невидлив непријател кој предизвика глобална пандемија и го загрозува здравјето на нашите граѓани, но и на граѓаните ширум светот, вели лидерот на СДСМ, Зора Заев во денешното обраќање.

Заев: Влегуваме во критична фаза од борбата со коронавирусот, заедно ќе победиме!

Centar - 07.04.2020

Обраќање на претседателот на СДСМ, Зоран Заев – интегрален текст Почитувани граѓани, Веќе неколку недели, вие, јас, целата наша татковина, функционираме на поинаков начин, во секојдневна борба против коронавирусот.

Заев: Влегуваме во критична фаза од борбата со коронавирусот, заедно ќе победиме!

24Инфо - 07.04.2020

Обраќање на претседателот на СДСМ, Зоран Заев Веќе неколку недели, вие, јас, целата наша татковина, функционираме на поинаков начин, во секојдневна борба против коронавирусот. Заедно се бориме против невидлив непријател кој предизвика глобална ...

Заев: Нема да дозволиме некој да остане без приход, помагаме за сите подеднакво (ВИДЕО)

Локално - 07.04.2020

„Постепено нашата држава влегува во критична фаза која од стручните лица е оценета како најтежок и најсериозен период од пандемијата. Пред нас е најголемиот предизвик во борбата со коронавирусот во кој се очекува достигнување на пикот на бројот на ...

Заев: Влегуваме во критична фаза од борбата со коронавирусот, заедно ќе победиме (ВИДЕО)

Слободен Печат - 07.04.2020

Нашата држава реагираше навремено, презеде соодветни мерки за заштита на здравјето на граѓаните, како и за санирање на економските последици“, рече претседателот на СДСМ, Зоран Заев. Веќе неколку недели, вие, јас, целата наша татковина, ...

Заев: Влегуваме во критична фаза од борбата со коронавирусот, заедно ќе победиме

ТВ21 - 07.04.2020

„Веќе неколку недели, вие, јас, целата наша татковина, функционираме на поинаков начин, во секојдневна борба против коронавирусот. Заедно се бориме против невидлив непријател кој предизвика глобална пандемија и го загрозува здравјето на нашите ...

(ВИДЕО) Заев: Пред нас е најголемиот предизвик во борбата со корона вирусот!

Фокус - 07.04.2020

Пред нас е најголемиот предизвик во борбата со корона вирусот во кој се очекува достигнување на пикот на бројот на заразени. Затоа, потребна е многу голема лична одговорност, на секој од нас и максимална посветеност во заштита на нашето здравје, на ...

(Видео) Заев: Државата економски ќе им помогне на граѓаните, тие нека си го чуваат здравјето

Макфакс - 07.04.2020

Пред нас е најголемиот предизвик во борбата со коронавирусот во кој се очекува достигнување на пикот на бројот на заразени, посочи во денешното обраќање, лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Како што вели тој, во овие моменти потребна е многу голема лична ...

Заев: Влегуваме во критична фаза од борбата со коронавирусот, заедно ќе победиме

Опсервер - 07.04.2020

Скопје, 7 април 2020 Веќе неколку недели, вие, јас, целата наша татковина, функционираме на поинаков начин, во секојдневна борба против коронавирусот. Заедно се бориме против невидлив непријател кој предизвика глобална пандемија и го загрозува ...

Заев: Пред нас е најголемиот предизвик во борбата со коронавирусот

МКД - 07.04.2020

Пред нас е најголемиот предизвик во борбата со коронавирусот во кој се очекува достигнување на пикот на бројот на заразени, посочи во денешното обраќање, лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Како што вели тој, во овие моменти потребна е многу голема лична ...

(ВИДЕО) Заев: Влегуваме во критична фаза од борбата со коронавирусот, заедно ќе победиме

Либертас - 07.04.2020

Веќе неколку недели, вие, јас, целата наша татковина, функционираме на поинаков начин, во секојдневна борба против коронавирусот. Заедно се бориме против невидлив непријател кој предизвика глобална пандемија и го загрозува здравјето на нашите ...

(ВИДЕО) Заев: Влегуваме во критична фаза од борбата со коронавирусот, заедно ќе победиме!

iPortal - 07.04.2020

Веќе неколку недели, вие, јас, целата наша татковина, функционираме на поинаков начин, во секојдневна борба против коронавирусот, изјави претседатело на СДСМ, Зоран Заев. „Заедно се бориме против невидлив непријател кој предизвика глобална пандемија ...

Заев: Државата економски ќе им помогне на граѓаните, тие нека си го чуваат здравјето

Точка - 07.04.2020

Пред нас е најголемиот предизвик во борбата со коронавирусот во кој се очекува достигнување на пикот на бројот на заразени, посочи во денешното обраќање лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Како што вели тој, во овие моменти потребна е многу голема лична ...

ЗАЕВ: Седете дома, мијте раце, држете растојание – заедно се бориме и ќе победиме

Денешен - 07.04.2020

Веќе неколку недели, вие, јас, целата наша татковина, функционираме на поинаков начин, во секојдневна борба против коронавирусот, се вели во обраѓањето на бившиот премиер и претседател на СДСМ, Зоран Заев, по повод новите мерки против пандемијата.

Заев: Влегуваме во критична фаза од борбата со коронавирусот, заедно ќе победиме

Скопје инфо - 07.04.2020

Веќе неколку недели, вие, јас, целата наша татковина, функционираме на поинаков начин, во секојдневна борба против коронавирусот. Заедно се бориме против невидлив непријател кој предизвика глобална пандемија и го загрозува здравјето на нашите ...

Заев: Државата економски ќе им помогне на граѓаните, тие нека си го чуваат здравјето

MTM - 07.04.2020

Пред нас е најголемиот предизвик во борбата со коронавирусот во кој се очекува достигнување на пикот на бројот на заразени, посочи во денешното обраќање лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Како што вели тој, во овие моменти потребна е многу голема лична ...

Заев: Нема да дозволиме некој да остане без приход, помагаме за сите подеднакво, во духот на солидарноста

Frontline - 07.04.2020

Претседателот на СДСМ Зоран Заев во видео обраќањето истакнува дека институциите реагираат навремено и се преземаат сите мерки за заштита на здравјето на граѓаните. Тој ја нагласува првичната реакција како многу важна за ублажување на ударот и ...

Заев: Влегуваме во критична фаза од борбата со коронавирусот, заедно ќе победиме

MakPress - 07.04.2020

Веќе неколку недели, вие, јас, целата наша татковина, функционираме на поинаков начин, во секојдневна борба против коронавирусот. Заедно се бориме против невидлив непријател кој предизвика глобална пандемија и го загрозува здравјето на нашите ...

[Видео] Заев: Државата спасува над 250 илјади работни места

Мак. Весник - 07.04.2020

Пред нас е најголемиот предизвик во борбата со коронавирусот во кој се очекува достигнување на пикот на бројот на заразени, посочи во денешното обраќање лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Како што вели тој, во овие моменти потребна е многу голема лична ...

(ВИДЕО) Заев: Влегуваме во критична фаза од борбата со коронавирусот, заедно ќе победиме

Бриф - 07.04.2020

Обраќање на претседателот на СДСМ, Зоран Заев: Веќе неколку недели, вие, јас, целата наша татковина, функционираме на поинаков начин, во секојдневна борба против коронавирусот. Заедно се бориме против невидлив непријател кој предизвика глобална ...

Изградивме систем што работи за граѓаните, државата е тука за сите кои се погодени од кризата,

24Инфо - 08.04.2020

Прес- конференција, Костадин Костадинов, портпарол на СДСМ Нашата држава влегува во фаза која според експертите е оценета како критична, но и клучна фаза во борбата против коронавирусот. Пред нас е клучен период во кој се очекува пикот на ширење на ...

Костадинов: Нема да дозволиме некој да остане без приход, помагаме за сите подеднакво

МКД - 08.04.2020

Нашата држава влегува во фаза која според експертите е оценета како критична, но и клучна фаза во борбата против коронавирусот. Пред нас е клучен период во кој се очекува пикот на ширење на вирусот и затоа токму сега е потребна уште поголема ...

Костадинов: Пред нас е клучен период во кој се очекува пикот на ширење на вирусот

Локално - 08.04.2020

„Нашата држава влегува во фаза која според експертите е оценета како критична, но и клучна фаза во борбата против коронавирусот. Пред нас е клучен период во кој се очекува пикот на ширење на вирусот и затоа токму сега е потребна уште поголема ...

Костадинов: Нема да дозволиме некој да остане без приход, да продолжиме одговорно и посветено да се грижиме за нашето ...

Либертас - 08.04.2020

Почитувани граѓани, Нашата држава влегува во фаза која според експертите е оценета како критична, но и клучна фаза во борбата против коронавирусот. Пред нас е клучен период во кој се очекува пикот на ширење на вирусот и затоа токму сега е потребна ...

(ВИДЕО) Костадинов: Нема да дозволиме некој да остане без приход, да продолжиме одговорно и посветено да се грижиме за ...

А1 On - 08.04.2020

„Нашата држава влегува во фаза која според експертите е оценета како критична, но и клучна фаза во борбата против коронавирусот. Пред нас е клучен период во кој се очекува пикот на ширење на вирусот и затоа токму сега е потребна уште поголема ...

Костадинов: Нема да дозволиме некој да остане без приход

Сител - 08.04.2020

Нашата држава влегува во фаза која според експертите е оценета како критична, но и клучна фаза во борбата против коронавирусот. Пред нас е клучен период во кој се очекува пикот на ширење на вирусот и затоа токму сега е потребна уште поголема ...

(Видео) Костадинов: Нема да дозволиме некој да остане без приход

Макфакс - 08.04.2020

Пред нас е клучен период во кој се очекува пикот на ширење на вирусот и затоа токму сега е потребна уште поголема одговорност од сите нас, порача на денешната прес-конференција портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов.

Костадинов: Изградивме систем што работи за граѓаните, државата е тука за сите кои се погодени од кризата

iPortal - 08.04.2020

Нашата држава влегува во фаза која според експертите е оценета како критична, но и клучна фаза во борбата против коронавирусот. Пред нас е клучен период во кој се очекува пикот на ширење на вирусот и затоа токму сега е потребна уште поголема ...

Епидемијата во Белгија најверојатно се приближува до пикот

24Инфо - 08.04.2020

Белгиските здравствени власти сметаат дека е “веројатно” дека земјата се приближува до пикот на инфекции од коронавирусот, но сѐ уште е рано за укинување на мерките за изолација, јавува дописничката на МИА од Брисел.

Костадинов: Нема да дозволиме некој да остане без приход

MakPress - 08.04.2020

Нашата држава влегува во фаза која според експертите е оценета како критична, но и клучна фаза во борбата против коронавирусот. Пред нас е клучен период во кој се очекува пикот на ширење на вирусот и затоа токму сега е потребна уште поголема ...

Епидемијата во Белгија најверојатно се приближува до пикот

Опсервер - 08.04.2020

Брисел, 8 април 2020 () – Белгиските здравствени власти сметаат дека е “веројатно“ дека земјата се приближува до пикот на инфекции од коронавирусот, но сѐ уште е рано за укинување на мерките за изолација, јавува дописничката на од Брисел.

Епидемијата во Белгија најверојатно се приближува до пикот

24 Вести - 08.04.2020

Белгиските здравствени власти сметаат дека е “веројатно“ дека земјата се приближува до пикот на инфекции од коронавирусот, но сѐ уште е рано за укинување на мерките за изолација, јавува дописничката на МИА од Брисел.

Епидемијата во Белгија најверојатно се приближува до пикот

Либертас - 08.04.2020

– Белгиските здравствени власти сметаат дека е “веројатно“ дека земјата се приближува до пикот на инфекции од коронавирусот, но сѐ уште е рано за укинување на мерките за изолација, јавува дописничката на МИА од Брисел.

Епидемијата во Белгија најверојатно се приближува до пикот

MakPress - 09.04.2020

Белгиските здравствени власти сметаат дека е “веројатно“ дека земјата се приближува до пикот на инфекции од коронавирусот, но сѐ уште е рано за укинување на мерките за изолација, јавува дописничката на МИА од Брисел.

СДСМ: Државата помага на сите погодени од кризата, секој граѓанин е важен!

Канал5 - 09.04.2020

Влегуваме во фаза која според експертите е оценета како критична, но и клучна фаза во борбата против коронавирусот во нашата држава. Со оглед на тоа дека пред нас е периодот во кој се очекува пикот на ширење на вирусот, оттука и нужноста од уште ...

СДСМ: Државата помага на сите погодени од кризата, секој граѓанин е важен

Макфакс - 09.04.2020

„Влегуваме во фаза која според експертите е оценета како критична, но и клучна фаза во борбата против коронавирусот во нашата држава.Со оглед на тоа дека пред нас е периодот во кој се очекува пикот на ширење на вирусот, оттука и нужноста од уште ...

СДСМ: Државата помага на сите погодени од кризата, секој граѓанин е важен!

iPortal - 09.04.2020

„Влегуваме во фаза која според експертите е оценета како критична, но и клучна фаза во борбата против коронавирусот во нашата држава. Со оглед на тоа дека пред нас е периодот во кој се очекува пикот на ширење на вирусот, оттука и нужноста од уште ...

Државата помага на сите погодени од кризата, секој граѓанин е важен!

24Инфо - 09.04.2020

Влегуваме во фаза која според експертите е оценета како критична, но и клучна фаза во борбата против коронавирусот во нашата држава. Со оглед на тоа дека пред нас е периодот во кој се очекува пикот на ширење на вирусот, оттука и нужноста од уште ...

СДСМ: Државата помага на сите погодени од кризата

МКД - 09.04.2020

Влегуваме во фаза која според експертите е оценета како критична, но и клучна фаза во борбата против коронавирусот во нашата држава. Пред нас е периодот во кој се очекува пикот на ширење на вирусот, па потребна е уште поголема одговорност од сите ...

СДСМ: Државата помага на сите погодени од кризата, секој граѓанин е важен!

Фокус - 09.04.2020

Влегуваме во фаза која според експертите е оценета како критична, но и клучна фаза во борбата против коронавирусот во нашата држава. Со оглед на тоа дека пред нас е периодот во кој се очекува пикот на ширење на вирусот, оттука и нужноста од уште ...

СДСМ: Државата помага на сите погодени од кризата, секој граѓанин е важен!

А1 On - 09.04.2020

„Влегуваме во фаза која според експертите е оценета како критична, но и клучна фаза во борбата против коронавирусот во нашата држава. Со оглед на тоа дека пред нас е периодот во кој се очекува пикот на ширење на вирусот, оттука и нужноста од уште ...

СДСМ: Државата помага на сите погодени од кризата, секој граѓанин е важен

Либертас - 09.04.2020

Скопје, 9 април 2020 Влегуваме во фаза која според експертите е оценета како критична, но и клучна фаза во борбата против коронавирусот во нашата држава. Со оглед на тоа дека пред нас е периодот во кој се очекува пикот на ширење на вирусот, оттука и ...