TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Повторно повеќе од 2.000 заразени во Србија, починаа 37 пациенти

Независен - 18.04.2021

Според последните информации во Србија забележани се 2.069 новозаразени со корона вирус, а починаа уште 37 пациенти од последиците на Ковид-19. Во последните 24 часа тестирани се 10.262 примероци, а 3.683.511 од почетокот на епидемијата.

Во Србија 2.069 новозаразени од коронавирусот и 37 починати пациенти

24Инфо - 18.04.2021

Според последните информации во Србија забележани се 2.069 новозаразени со корона вирус, а починаа уште 37 пациенти од последиците на Ковид-19. Во последните 24 часа тестирани се 10.262 примероци, а 3.683.511 од почетокот на епидемијата.

Во Хрватска уште 1.565 заразени со корона вирус, починаа 39 пациенти

Независен - 18.04.2021

Во последните 24 часа забележани се 1.565 нови случаи на зараза со корона вирус, а бројот на активни случаи денеска изнесува 15.668. Меѓу нив 2.105 пациенти се на болничко лекување, а на респиратор има 194 пациенти.

Србија: 34 починати, 2583 новозаболени

Канал5 - 17.04.2021

Во Србија во последните 24 часа на корона вирус се тестирани 12099 граѓани од нив почитивен тест имале 2583 лица. Од последици предизвикани од корона вирусот во иминатото деноноќие починале 34 луѓе.

Починати 31 пациент од ковид-19 и нови 824 случаи на заразени

Р.С.Европа - 17.04.2021

Во изминативе 24 часа се регистритрани 31 починати пациенти од последици од ковид-19, од кои најмладиот е на 38-годишна возраст. Министерството за здравство евидентира и нови 824 случаи на ковид-19 во последните 24 часа од направени 3.988 тестирања.

Босна и Херцеговина денеска со 1.302 новозаразени, 49 починаа

Независен - 17.04.2021

Во последните 24 часа во Босна и Херцеговина има 1.302 новозаразени со корона вирс, а тестирани биле 3.537 луше. Пријавени се вкупно 49 починати. За споредба, вчера имаше 1.279 новозаразени, а починаа 86 пациенти.

Во Хрватска уште 2.627 новозаразени, починаа 37 лица

Независен - 17.04.2021

Во последните 24 ќаса во Хрватска од корона вирус заболеле 2.627 луѓе, а активни се 16.284 случаи. Од нив 2.014 пациенти се на болничко лекување, а 182 на респиратор. Починаа 37 пациенти, а вкупно досега 6.523.