TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кејт Мидлтон штеди и на фустаните

Макфакс - 16.03.2019

Иако во последно време често може да се види во досега невидени парчиња облека, на гала-вечерата во лондонската Национална галерија Кејт Мидлтон блескаше во веќе виден фустан од Александар Меквин, кој последен пат го носеше на доделувањето на ...

Модниот гаф на Кејт Мидлтон: Критичарите сепак му нашле мана на ова елегантно издание

Убавина и Здравје - 15.03.2019

Иако секогаш е беспрекорно облечена и модните критичари ретко кога можат да и’ најдат мана, овој пат ја забележале ситната грешка Кејт Мидлтон воодушевила со елегантниот стајлинг на последното појавување во јавност за време на посетата на Детскиот ...

(ФОТО) Конечно моден гаф на Кејт Мидлтон: Ја облече кошулата наопаку

Женски магазин - 15.03.2019

Кејт Мидлтон со своето последно појавување во јавноста, по повод посетата на Детскиот центар „Ненри Фауцет“ во Лондон, воодушеви со елегантен стајлинг, но модните критичари сепак и пронајдоа маана.

Како се поврзува принцот Чарлс со Меган и Кејт

Локално - 15.03.2019

Иако се вели дека сопругите на принцовите Вилијам и Хари се чини дека не се разбираат баш најдобро, нивниот свекор, принцот Чарлс, има добар став кон двете, вели Ок списанието. Тој ја придружуваше до олтарот, Меган Маркел, бидејќи нејзиниот татко ...

Меган Маркл во модни парчиња од „Викторија Бекам“ (од глава до пети)

МакМода - 15.03.2019

Породилното отстуство на Меган Маркл официјално започна од вчера, па така нејзините фанови нема да имаат можност да ја гледаат во јавност се до породувањето. Нејзиното последно појавување во јавност беше завчера во друштво со принцот Хари, Кејт ...

Меган Маркл одбила да носи хулахопки од M&S

ЗаЗабава - 14.03.2019

Меган Маркл одбила да носи хулахопки од M&S, оти биле „ѓубре“, изјави неименуван извор за Sun. – Пред роденденот на принцот Чарлс во градината на Бекингемската палата, Меган побара хулахопки и ја испрати помошничката да купи еден пар.

Средба со Кејт Мидлтон: Викторија Бекам потполно разочарала со својата модна комбинација!

Убавина и Здравје - 14.03.2019

На галата, покрај Бекамови и Кејт Мидлтон, присуствувале и Бјанка Џегер, принцезата Беатрис со партнерот, Кејт Мос и многу други од светот на шоу-бизнисот Дејвид и Викторија Бекам присуствувале на гала-прославата во Националната галерија на портрети ...

10-те најсрамни моменти на Меган Маркл откако стана кралски припадник

Црнобело - 14.03.2019

Преголемиот број кралски правила на моменти ја збунуваат Меган Маркл. На првото појавување со кралицата Елизабета таа не ја почека според прописот, а потоа на еден настан ја видовме во транспарентно ...

Доаѓа уште едно бебе во кралското семејство?

Точка - 14.03.2019

Веќе некое време се шират гласини дека Кејт Мидлтон, војвотката од Кембриџ и сопруга на принцот Вилијам, повторно е бремена. Иако сè уште ништо официјално не е потврдено, извори блиски на кралското семејство се уверени дека Кејт го чека четвртото ...

Меган направи инцидент поради хулахопки, Британците ја сметаат за размазена

Репортер - 14.03.2019

Британските медиуми пишуваат за скандалот со сопругата на принцот Хари, Меган Маркл која повторно не сакала да ги испочитува правилата во кралското семејство поврзан со изборот на хулахопки.

Доаѓа уште едно бебе во кралското семејство?

Локално - 14.03.2019

Веќе некое време се шират гласини дека Кејт Мидлтон, војвотката од Кембриџ и сопруга на принцот Вилијам, повторно е бремена. Иако сè уште ништо официјално не е потврдено, извори блиски на кралското семејство се уверени дека Кејт го чека четвртото ...

Доаѓа уште едно бебе во кралското семејство?

Пулс24 - 15.03.2019

Веќе некое време се шират гласини дека Кејт Мидлтон, војвотката од Кембриџ и сопруга на принцот Вилијам, повторно е бремена. Иако сè уште ништо официјално не е потврдено, извори блиски на кралското семејство се уверени дека Кејт го чека четвртото ...

Меган Маркл само што не се породила, а веќе доаѓа ново бебе во кралското семејство

Вистина.мк - 15.03.2019

Меган Маркл, војвотката од Сасекс, своето прво дете би требало да го роди на крајот на април, а кралскиот пар сè уште не ѝ откил на јавноста дали чекаат девојче или момче. Сепак, неодамна извори за медумите потврдиле дека тие ќе станат родители на ...