TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хоџај: Демаркацијата со Црна Гора ќе се ратификува деновиве

Макфакс - 14.03.2018

Косовскиот вицепремиер Енвер Хоџај е оптимист дека парламентарната седница ќе се одржи оваа недела за ратификација на Договорот за демаркација на Косово и Црна Гора. Според него, сите партии ќе постигнат конечен консензус и ќе го ратификуваат ...

Српска листа нема да гласа за демаркацијата на косовско-црногорската граница

24 Вести - 14.03.2018

Српска листа потврди дека не го менува ставот и дека нејзините десет пратеници во косовскиот парламент нема да го гласаат договорот за демаркација на границата со Црна Гора. Неодамна преку соопштение партијата посочи дека ќе продолжи да се бори за ...

„Српска листа“ нема да гласа за демаркација на косовско-црногорската граница

Локално - 17.03.2018

Пратениците на „Српска листа“ го потврдија ставот дека нема да гласаат за демаркација на косовско-црногорската граница. Косовскиот вицепремиер и министер за враќање и заедниците, Далибор Јевтиќ, кој е од редовите на оваа партија, истакна дека ставот ...

Косово: Ратификацијата на спогодбата за демаркација повторно изостана

Макфакс - 13.03.2018

И покрај официјалните најави дека Собранието на Косово денеска ќе распарава и одлучува за демаркацијата на границата со Црна Гора, сепак тоа не се случи. Претседателот на Собранието, Кадри Весели, изјави дека за демарјкацијата ќе се одлучува во ...

Косово, се уште не е закажана седница за демаркацијата

Алсат-М - 13.03.2018

Во Косово, иако ден претходно медиумите објавија дека е постигнат договор за гласање на демаркацијата на границата со Црна Гора, седница се уште не е закажана. Премиерот Рамуш Харадинај вели дека нем a веќе што ново да се каже, а од Демократската ...

Хоџај: Демаркацијата со Црна Гора ќе се ратификува деновиве

Вечер - 14.03.2018

Косовскиот вицепремиер Енвер Хоџај е оптимист дека парламентарната седница ќе се одржи оваа недела за ратификација на Договорот за демаркација на Косово и Црна Гора. Според него, сите партии ќе постигнат конечен консензус и ќе го ратификуваат ...

Обезбеден потребниот број гласови, демаркацијата ќе се гласа в среда

Алсат-М - 12.03.2018

По три неуспешн обиди на косовскиот Парламент, владната коалиција конечно успеа да го обезеди потребнот број гласови за да го изгласа Договорот за демаркација на границата со Црна Гора, објави денеска приштинскиот весник „Зери“.

„Српска листа“ нема да гласа за демаркација на косовско-црногорската граница

А1 On - 17.03.2018

Пратениците на „Српска листа“ го потврдија ставот дека нема да гласаат за демаркација на косовско-црногорската граница. Косовскиот вицепремиер и министер за враќање и заедниците, Далибор Јевтиќ, кој е од редовите на оваа партија, истакна дека ставот ...

Утре седница на косовското собрание за демаркацијата

Макфакс - 12.03.2018

Собранието на Косово утре ќе оддржи седница на која ќе расправа и ќе одлучува за демаркацијата на границата на Косово со Црна Гора. Приштинскиот весник „Зери“ кој се повикува на извори на парламентарните партиите на Косово пишува дека по неколкуте ...

Косово: Ратификацијата на спогодбата за демаркација повторно изостана

Вечер - 13.03.2018

И покрај официјалните најави дека Собранието на Косово денеска ќе расправа и одлучува за демаркацијата на границата со Црна Гора, сепак, тоа не се случи. Претседателот на Собранието, Кадри Весели, изјави дека за демаркацијата ќе се одлучува во ...

Хоџај: Демаркацијата со Црна Гора ќе се ратификува деновиве

Точка - 14.03.2018

Косовскиот вицепремиер Енвер Хоџај е оптимист дека парламентарната седница ќе се одржи оваа недела за ратификација на Договорот за демаркација на Косово и Црна Гора. Според него, сите партии ќе постигнат конечен консензус и ќе го ратификуваат ...

Обезбеден потребниот број гласови, демаркацијата на границата Косово-Црна Гора ќе се гласа в среда

А1 On - 12.03.2018

По три неуспешн обиди на косовскиот Парламент, владната коалиција конечно успеа да го обезеди потребнот број гласови за да го изгласа Договорот за демаркација на границата со Црна Гора, објави денеска приштинскиот весник „Зери“.

Српска листа нема да гласа за демаркацијата на косовско-црногорската граница

Press24 - 14.03.2018

Српска листа доцна синоќа потврди дека не го менува ставот дека нејзините десет пратеници во косовскиот Парламент нема да го гласаат договорот за демаркација на границата со Црна Гора. Пратеникот на овој политички субјект, Игор Симиќ, задолжен за ...

Утре седница на косовското собрание за демаркацијата

Вечер - 12.03.2018

Собранието на Косово утре ќе оддржи седница на која ќе расправа и ќе одлучува за демаркацијата на границата на Косово со Црна Гора. Приштинскиот весник „Зери“ кој се повикува на извори на парламентарните партиите на Косово пишува дека по неколкуте ...

Хоџај: Демаркацијата со Црна Гора ќе се ратификува деновиве

Sky - 14.03.2018

Косовскиот вицепремиер Енвер Хоџај е оптимист дека парламентарната седница ќе се одржи оваа недела за ратификација на Договорот за демаркација на Косово и Црна Гора. Според него, сите партии ќе постигнат конечен консензус и ќе го ратификуваат ...

Обезбеден потребниот број гласови, демаркацијата ќе се гласа в среда

Сител - 12.03.2018

По три неуспешн обиди на косовскиот Парламент, владната коалиција конечно успеа да го обезеди потребнот број гласови за да го изгласа Договорот за демаркација на границата со Црна Гора, објави денеска приштинскиот весник „Зери“.

Српска листа нема да гласа за демаркацијата на косовско-црногорската граница

Република - 14.03.2018

Српска листа доцна синоќа потврди дека не го менува ставот дека нејзините десет пратеници во косовскиот Парламент нема да го гласаат договорот за демаркација на границата со Црна Гора. Пратеникот на овој политички субјект, Игор Симиќ, задолжен за ...

Обезбеден потребниот број гласови, демаркацијата ќе се гласа в среда

Стандард - 12.03.2018

По три неуспешн обиди на косовскиот Парламент, владната коалиција конечно успеа да го обезеди потребнот број гласови за да го изгласа Договорот за демаркација на границата со Црна Гора, објави денеска приштинскиот весник „Зери“.

Обезбеден потребниот број гласови, демаркацијата ќе се гласа в среда...

Н.Македонија - 12.03.2018

Обезбеден потребниот број гласови, демаркацијата ќе се гласа в среда По три неуспешни обиди на косовскиот Парламент, владината коалиција конечно успеа да го обезеди потребниот број гласови за да го изгласа Договорот за демаркација на границата со ...