TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вардар го доби „братското дерби“ и се врати на врвот на табелата

Дерби - 26.11.2022

Екипата на Вардар е нов лидер во Втората македонска лига по денешните натпревари од 13. коло. „Црвено-црните“ го добија „братското дерби“ со Тетекс со 2-0 со головите на Николовски и Мицевски, победа која им овозможи да се вратат на врвот на ...

Вардар го совлада Тетекс и се врати на врвот

Sport M - 26.11.2022

Екипата на Вардар повторно е на врвот на табелата во Втората македонска лига, откако попладнево го совлада Тетекс со 2:0. Николовски во 31-ва и Мицевски во 60-та беа стрелци на головите. Вардар на тој начин го искористи киксот на Гостивар во ...

ВМФЛ: Вардар победи во „братското дерби“ и повторно е на врвот!

Спортски - 26.11.2022

Вардар немаше проблеми и славеше во „братското дерби“ со Тетекс (2:0). Со овој триумф Вардар се врати на врвот на табелата. Победата за Вардар ја обезбедија Николвски и Мицевски. Беше Вардар подобар противник во текот на целиот натпревар и лесно ...

Детонит го сопна Гостивар, па Вардар се врати на првото место

Sport 1 - 26.11.2022

Најтрофејниот македонски клуб Вардар лесно го доби „братското дерби“ со Тетекс во Велес и со победата се врати на првото место во Втората лига, откако Детонит Плачковица го сопна Гостивар со ремито 1-1 во ова 13-то коло во второлигашката ...

Вардар го презеде врвот по киксот на Гостивар, Пелистер од 2-0 до триумф кај Локомотива!

Gol.mk - 26.11.2022

Викендов се вратија возбудувањата во Втората македонска фудбалска лига, со натпреварите од 13. коло. По комплетирањето на оваа рунда дојде до промена на врвот и Вардар е нов лидер, откако го искористи ремито на Гостивар со Детонит Плачковица.

ВМФЛ: Вардар го победи Тетекс и се врати на врвот на табелата

Слободен Печат - 26.11.2022

Вардар по роденденската прослава и пријателскиот натпревар со Железничар денес им се врати на победите во Втората фудбалска лига на Македонија. „Црвено-црните“ славеа во „братското дерби“ со Тетекс. Вардар беше сигурен и го доби натпреварот со 0:2.

ВМФЛ: Вардар сигурен во „братското дерби“, Гостивар се „лизна“ против Детонит

Екипа - 26.11.2022

Најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар им се врати на победите во Втората фудбалска лига на Македонија, откако денеска во „братското дерби“ славеше на гостувањето кај Тетекс со 0-2.

Чудно братско дерби – Вардар го победи Тетекс во Велес и пак е лидер во Втората лига

Спортманија - 26.11.2022

Чудно братско дерби одиграа Вардар и Тетекс, на неутрален терен во Велес, а условно домаќинот од Тетово загуби со 0:2 од најтрофејниот македонски клуб, кој повторно е лидер на табелата во Втората лига.

ВМФЛ: Пелистер во 93.минута дојде до триумф, Вардар имаше милост кон Тетекс, Детонит до бод среде Гостивар

SportMedia - 26.11.2022

Попладнево се одиграа сите осум мечеви од 13.коло во ВМФЛ. Се чини најинтересно беше меѓу Пехчево Скопје и Пелистер. Домашните имаа водство од 2:0, но тогаш битолчани тргнаа на се или ништо и добија три бода.

ВМФЛ: Вардар повторно лидер по победата против Тетекс и киксот на Гостивар

Фактор - 26.11.2022

Вардар запиша победа против Тетекс во Велес, со новите три бода црвено-црните се вратија на врвот на табелата откако Гостивар одигра само 1-1 со Детонит. Со головите на Николовски и Мицевски, Вардар стигна до триумф против Тетекс.

Втора лига: Гостивар киксна, Вардар е повторно лидер

МакФудбал - 26.11.2022

Најтрофејниот македонски клуб Вардар повторно е лидер на табелата во Втората лига откако славеше против Тетекс на дуелот во Велес со 0-2. Николовски во 31.минута и Мицевски во 60.минута беа стрелци на головите за „црвено-црните“.

Втора лига: Гостивар домаќин на Детонит, Вардар против Тетекс, Воска на езерско дерби со Охрид

МакФудбал - 26.11.2022

Втората лига продолжува од таму каде што застана, Гостивар е на врвот, а веднаш зад нив се Вардар и Воска. Се чини дека тоа се трите тима, заедно со можеби и Пелистер, кој сепак бодовно заостанува, што ќе бидат во трката за влез во елитата.

ВМФЛ: Соседска битка за да се докаже кој е “ГЛАВЕН“ во Охрид!

SportMedia - 26.11.2022

За денеска од 13 часот закажани се сите натпревари од 13.коло во ВМФЛ. Веројатно дербито се игра во Гостивар, каде истоимениот тим од позиција на лидер го дочекува Детонит Плачковица на стратегот Горан Здравков, но сепак се очекува најинтересно да ...

ВМФЛ: Вардар гостува кај Тетекс со апсолутна фаворитска улога

Фактор - 26.11.2022

Во втората лига, денеска се играат средбите од 13 коло, Вардар има гостување противТетекс, а средбата започнува во 13 часот и се игра во Велес. Лидерот Гостивар се среќава со Детонит, сите средби се играат од 13 часот.

ВМФЛ: Вардар го победи Тетекс и се врати на врвот на табелата

Курир - 26.11.2022

Фудбалскиот клуб Вардар славеше во „братското дерби“ со Тетекс. Вардар беше сигурен и го доби натпреварот со 0:2. Головите ги постигнаа Николовски и Мицевски. Гостивар не го победи Детонит и одигра само 1:1, па така Вардар се врати на врвот на ...

ВМФЛ: Вардар со победата над Тетекс се врати на врвот на табелата

Нетпрес - 26.11.2022

Фудбалскиот клуб Вардар славеше во „братското дерби“ со Тетекс. Вардар беше сигурен и го доби натпреварот со 0:2. Головите ги постигнаа Николовски и Мицевски. Гостивар не го победи Детонит и одигра само 1:1, па така Вардар се врати на врвот на ...