TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кина ѝ одржа лекција на Германија поради средба со активист од Хонг Конг

МКД - 11.09.2019

Средбата на германскиот министер за надворешни работи Хајко Маас со активистот Џошуа Вонг од Хонг Конг ќе им наштети на односите на Кина и Германија, изјави денес кинескиот амбасадор во Берлин, во невообичаена директна изјава за својот важен ...

Кина се закани зашто Германија го прими организаторот на протестите во Хонгконг

Макфакс - 11.09.2019

Кинеските власти, денеска, официјално го повикаа германскиот амбасадор во Пекинг и се закаканија со негативни последици врз односите меѓу двете земји по средбата на германскиот министер за надворешни работи, Хајко Мас, со лидерот на протестите во ...

Кина и се закани на Германија поради средбата на Маас со Вонг

А1 On - 11.09.2019

Кина официјално го повика германскиот амбасадор во Пекинг и се закани со негативни последици за билатералните односи, откако министерот за надворешни работи Хајко Маас се сретна со лидерот на протестите во Хонгконг Џошуа Вонг.

Кина загрижена поради средбата на Мас со Вонг

А1 On - 10.09.2019

Кина изрази загриженост откако шефот на германската дипломатија Хајко Мас се сретна со активистот од Хонг Конг, Јошуа Вонг, истакнувајќи дека ниту една земја нема право да се меша во кинеските внатрешни прашања.

Кина и се закани на Германија поради средбата на Маас со Вонг

Опсервер - 11.09.2019

Кина денеска официјално го повика германскиот амбасадор во Пекинг и се закани со негативни последици за билатералните односи, откако министерот за надворешни работи Хајко Маас се сретна со лидерот на протестите во Хонг Конг Џошуа Вонг.

Кина загрижена поради средбата на Мас со Вонг

24Инфо - 10.09.2019

Кина изрази загриженост откако шефот на германската дипломатија Хајко Мас се сретна со активистот од Хонг Конг, Јошуа Вонг, истакнувајќи дека ниту една земја нема право да се меша во кинеските внатрешни прашања.

Лидерот на протестите во Хонг Конг, Џошуа Вонг, во Берлин да го осуди полициското насилство

Нетпрес - 11.09.2019

Џошуа Вонг, лидерот на продемократското движење во Хонг Конг, денеска во германската Влада во Берлин јавно да го осуди полициското насилство и злоупотреба на службената должност за време на актуелните повеќемесечни демонстрации во овој полуавтономен ...

Кина загрижена поради средбата на Мас со Вонг

Опсервер - 10.09.2019

Кина изрази загриженост откако шефот на германската дипломатија Хајко Мас се сретна со активистот од Хонг Конг, Јошуа Вонг, истакнувајќи дека ниту една земја нема право да се меша во кинеските внатрешни прашања.

Кина и се закани на Германија поради средбата на Маас со Вонг

24Инфо - 11.09.2019

Кина денеска официјално го повика германскиот амбасадор во Пекинг и се закани со негативни последици за билатералните односи, откако министерот за надворешни работи Хајко Маас се сретна со лидерот на протестите во Хонг Конг Џошуа Вонг.

Кина и се закани на Германија поради средбата на Маас со Вонг

Денешен - 11.09.2019

Кина денеска официјално го повика германскиот амбасадор во Пекинг и се закани со негативни последици за билатералните односи, откако министерот за надворешни работи Хајко Маас се сретна со лидерот на протестите во Хонг Конг Џошуа Вонг.

Кина се закани зошто Германија го прими организаторот на протестите во Хонгконг

Н.Македонија - 11.09.2019

Кинеските власти денеска официјално го повикаа германскиот амбасадор во Пекинг и се закаканија со негативни последици по односите меѓу двете земји, откако гермснскиот министер за надворешни работи, Хајко Маас, се сретна со лидерот на протестите во ...

Кина се закани зашто Германија го прими организаторот на протестите во Хонгконг

Centar - 12.09.2019

Кинеските власти, денеска, официјално го повикаа германскиот амбасадор во Пекинг и се закаканија со негативни последици врз односите меѓу двете земји по средбата на германскиот министер за надворешни работи, Хајко Мас, со лидерот на протестите во ...

Кина и се закани на Германија поради средбата на Маас со Вонг

Сител - 11.09.2019

Кина официјално го повика германскиот амбасадор во Пекинг и се закани со негативни последици за билатералните односи, откако министерот за надворешни работи Хајко Маас се сретна со лидерот на протестите во Хонгконг Џошуа Вонг.

Кина и се закани на Германија поради средбата на Маас со Вонг

4NEWS - 11.09.2019

Кина официјално го повика германскиот амбасадор во Пекинг и се закани со негативни последици за билатералните односи, откако министерот за надворешни работи Хајко Маас се сретна со лидерот на протестите во Хонгконг Џошуа Вонг.