TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вернер откри како во време на корона бил убеден од Лампард да потпише за Челси: Беше чудно…

СуперСпорт - 16.09.2020

Големото засилување на Челси, Тимо Вернер кој викендов го имаше своето официјално деби во клубот откри како Лампард го убедил да потпише за Челси. Германецот пристигна во англискиот клуб во време кога светот беше во карантин и кога беа забранети ...

Како Лампард го убедил Вернер да го одбие Ливерпул и да се пресели во Челзи?

Спортклуб - 16.09.2020

Тимо Вернер, големото засилување на Челзи за новата сезона, признава дека пред потписот за „Сините“ преговарал со Ливерпул. „Црвените“ во своите редови сакале да го видат одличниот германски напаѓач, но на крајот пресудиле убедувачките способности ...

Вернер откри зошто го избрал Челси пред шампионот Ливерпул

Дерби - 16.09.2020

Тимо Вернер веќе дебитираше за Челси во Премиер лигата и му помогна на својот нов клуб да обезбеди посакуван старт во новата сезона. Германскиот репрезентативец дојде од редовите на Ред Бул Лајпциг, а покрај Челси за него се интересираа Ливерпул и ...

Вернер: Тешка, но правилна одлука да дојдам во Челси

Кајгана - 16.09.2020

Тимо Вернер треба да биде големо засилување за Челси во новата сезона. Го бараа многу други клубови, па Германецот откри сошто на крајот ги одбрал „Сините“. „Кога решив да го напуштам Лајпциг зборував со повеќе клубови покрај Челси.

Пресврт во Челзи: Лампард верува во Кепа и Шпанецот останува прв голман

Gol.mk - 16.09.2020

Челзи го доби гостинскиот дуел со Брајтон во првото коло на Премиер лигата со 1-3, а дел од фановите одново беа незадоволни од прикажаното на Кепа Аризабалага . Иако долго се шпекулираше дека Челзи ќе го замени Кепа поради несигурните партии, ...

Лампард со друга песна: Кепа е добар голман, останува во Челзи

SportMedia - 15.09.2020

Менаџерот на Челзи, Френк Лампард, истакна дека е задоволен од она што го покажува Кепа Аризабалага на голот, и покрај тоа што шпанскиот голман беше мета на критики по натпреварот со Брајтон.

Лампард: Вернер е гладен за голови

Либертас - 15.09.2020

Тренерот на Челси, Френк Лампард ги сумираше впечатоците од средбата во првото коло на шампионатот во Англија против Брајтон (3:1). – Голот на Џејмс ме натера да станам, ни требаше, во тој период не бевме на исто ниво. Мислев дека сите сме во ред.

Лампард: Вернер е гладен за голови

А1 On - 15.09.2020

Тренерот на Челси, Френк Лампард ги сумираше впечатоците од средбата во првото коло на шампионатот во Англија против Брајтон (3:1). – Голот на Џејмс ме натера да станам, ни требаше, во тој период не бевме на исто ниво. Мислев дека сите сме во ред.

Вернер: Никогаш не сум играл против толку силни централни бекови

Макфакс - 15.09.2020

Челси со победа стартуваа во новата сезона. „Сините“ на Френк Лампард победија во Брајтон со 3:1. На овој меч за Челси дебитираа Германците Тимо Вернер и Каи Хаверц. Вернер имаше одлично деби во новиот клуб.

Лампард: Голот на Џејмс ме натера да станам

Денешен - 15.09.2020

Тренерот на Челзи, Френк Лампард ги сумираше впечатоците од средбата во првото коло на шампионатот во Англија против Брајтон (3:1). – Голот на Џејмс ме натера да станам, ни требаше, во тој период не бевме на исто ниво. Мислев дека сите сме во ред.

Челзи: Вернер и Хаверц дебитираа со победа

Денешен - 15.09.2020

Германските интернационалци Тимо Вернер и Каи Хаверц имаа успешно деби за премиерлигашот Челзи. „Сините“ од Лондон синоќа забележаа победа на гостувањето кај Брајтон со 3:1. Стрелци на головите за Челзи беа Жоржињо од пенал, Рис Џејмс, Курт Зума, за ...