TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Породување на велосипед:Политичарката добила болки и со велосипед тргнала во болница (ФОТО)

Кумановски м. - 29.11.2021

Политичарката од Нов Зеланд, членка на Партијата на зелените, Џули Ен Гентер, го зела својот велосипед за да оди да се породи, успешно стигнала во болница и се породила еден час подоцна. Инаку, ова е второ раѓање и второ бебе на политичарката од Нов ...

Не планирав, но се случи: Политичарка во Нов Зеланд со велосипед отиде да се породи

Кајгана - 29.11.2021

Џули Ен Гентер е пратеничка во Нов Зеланд, а деновиве стана сензација на социјалните мрежи откако објави дека по силни породилни болки седнала на велосипед и возела до болница, за да се породи.

Новозеландска пратеничка со велосипед отишла на породување

ММС - 28.11.2021

Новозеландска политичарка со велосипед отишла во болница и само еден час потоа се породила. – Искрено не планирав со велосипед да одам на породување, но ете така се случи, напиша 41-годишната Џули Ен Гентер на фејсбук.

НЕОБИЧНО: Политичарка од Нов Зеланд на породување отишла со својот велосипед

ТВ21 - 28.11.2021

Пратеничката од Нов Зеланд, Џули Ана Гентер, избрала необичен начин да стигне до болница за нејзиното породување. Политичарката се качила на велосипедот и отишла во болница иако веќе имала болки и се породила еден час подоцна.

ФОТО | Бремената политичарка со велосипед отишла во болница да се пораѓа и родила здраво бебе

Слободен Печат - 28.11.2021

Пратеничката од Нов Зеланд, Џули Ен Гентер, утрово со велосипед пристигнала во породилиштето, каде што и се породила еден час подоцна. Неколку часа подоцна, политичарката на Зелените на својата страница на Фејсбук објавила дека утрово во 3.04 часот ...

Пратеничка од Нов Зеланд со велосипед стигнала во болница за да се породи/ФОТО

Вечер Прес - 28.11.2021

На балканските простори патните трошоци се важна ставка во дополнителниот буџет на народните избраници во Парламентот, но во некои други земји во светот парламентарците функционираа на малку поинаков начин.

Пратеничка од Нов Зеланд заминала со велосипед во болница за да се породи

Точка - 28.11.2021

Пратеничката на Зелените, Џули Ен Џентер, утрово со велосипед пристигнала во болница, во која се породила еден час подоцна. „Важна вест! Во 3:04 часот утрово го поздравивме најновиот член на нашето семејство.

Пратеничка од Нов Зеланд заминала со велосипед да се породи

Локално - 28.11.2021

Пратеничката на Зелените, Џули Ен Џентер, утрово со велосипед пристигнала во болница, во која се породила еден час подоцна. „Важна вест! Во 3:04 часот утрово го поздравивме најновиот член на нашето семејство.

(ФОТО) КАКВА КРАЛИЦА! Пратеничка од Нов Зеланд со велосипед отишла во болница да се породи

Екран - 28.11.2021

Пратеничката Џули Ен Гентер го возела својот велосипед до болницата каде се породила еден час подоцна. Пратеничката од Нов Зеланд, Џули Ен Гентер, се качила на својот велосипед во неделата наутро и итно одишла во болница.

Политичарка од Нов Зеланд на породување отишла со велосипед

4NEWS - 28.11.2021

Пратеничката од Нов Зеланд, Џули Ана Гентер, избрала необичен начин да стигне до болница за нејзиното породување. Политичарката се качила на велосипедот и отишла во болница иако веќе имала болки и се породила еден час подоцна.

Политичарка од Нов Зеланд на породување отишла со својот велосипед (ФОТО)

Press24 - 28.11.2021

Пратеничката од Нов Зеланд, Џули Ана Гентер, избрала необичен начин да стигне до болница за нејзиното породување. Политичарката се качила на велосипедот и отишла во болница иако веќе имала болки и се породила еден час подоцна.

Со породилни болки се качила на велосипед: Овој потег на политичарката го изненади светот (ФОТО)

Курир - 28.11.2021

Пратеничката од Нов Зеланд, Џули Ана Гентер, избрала необичен начин да стигне до болница за нејзиното породување. Политичарката се качила на велосипедот и отишла во болница иако веќе имала болки и се породила еден час подоцна.

Со породилни болки се качила на велосипед: Овој потег на политичарката го изненади светот (ФОТО)

Zoom - 28.11.2021

Пратеничката од Нов Зеланд, Џули Ана Гентер, избрала необичен начин да стигне до болница за нејзиното породување. Политичарката се качила на велосипедот и отишла во болница иако веќе имала болки и се породила еден час подоцна.

Политичарка од Нов Зеланд со велосипед отишла во болница да се породи

Деца - 29.11.2021

Џули Ана Гентер, пратеничка од Нов Зеланд, се качила на нејзиниот велосипед и отишла во болница иако веќе имала болки, па се породила еден час подоцна. – Големи вести! – објави пратеничката на својот фејсбук-профил неколку часа подоцна.