TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Русија денеска со рекорден број починати од ковид-19

Канал5 - 23.09.2021

Русија денеска потврди 820 смртни случаи поврзани со „Ковид-19“ во изминатите 24 часа, што се совпадна со рекордот поставен на 26 август, додека властите предупредуваат за нов пораст на инфекции.

Русија денеска има рекорден број починати со Ковид-19

Независен - 23.09.2021

Русија денеска потврди 820 смртни случаи со Ковид-19 во последните 24 часа, а тоа претставува рекорд, по највисокиот број досега забележан на 26 август. Вкупно новозаразени денеска во Русија има 21.438, а само во Москва се 3.445, што е најмногу во ...

ВО РУСИЈА РЕКОРДНИ 820 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 ВО ЕДЕН ДЕН Не се планираат нови мерки

+инфо - 23.09.2021

Владата објави дека досега имало 201.445 случаи на смрт поврзани со ковид-19, додека сојузната статистичка агенција располага со податоци за 365.000 починати од април 2020 до јули 2021 година.

Русија денес e со рекорден број починати од коронавирусот

Фактор - 23.09.2021

Русија денеска има рекорден број починати oд коронавирусот. Земјата има 820 смртни случаи во последните 24 часа, а тоа претставува рекорд, по највисокиот број досега забележан на 26 август.