TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Серена Вилијамс најави пензија по УС Опен!

Gol.mk - 09.08.2022

Една од најдобрите тенисерки на сите времиња, Серена Вилијамс, подолго време сериозно размислуваше за повлекување од спортот. Американката запиша победа на ВТА турнирот во Монтреал, прва по 14 месеци пауза добивајќи го дуелот со Парисаз Диаз (2-0).

Серена славеше победа после 14 месеци

Екипа

Серена Вилијамс: Едвај чекам да стигна до светлината на крајот на тунелот!

SportMedia

Серена за прв пат победи по 14 месеци и најави крај на кариерата

Слободен Печат

ПОБЕДА ПО ЕДНА ГОДИНА, ПА НАЈАВА ЗА КРАЈ – Мистериозната Серена

Во Центар

Серена Вилијамс најави крај на кариерата

Локално