TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Баерн поради затворска казна шест месеци без дефанзивец

Gol.mk - 14.10.2021

Германскиот шампион Баерн Минхен ќе остане без важен играч. Лукас Хернандез до19 октомври мора да се појави во Мадрид, каде треба да отслужи шест месечна затворска казна, за која претходно бил осуден.

Најскапиот играч во историјата на Баерн се враќа итно во Мадрид, му се заканува затвор

Канал5 - 13.10.2021

Лукас Хернандез има рок до 19 октомври да ги реши сите прашања со законот. Ако не успее да реши се` до тој датум, му се заканува дури и издржување затворска казна. Судот во Мадрид нареди sвездата на Баерн доброволно да се пријави во затвор за да ја ...

Браќата ја освоија Лигата на нации, а сега на едниот му се заканува затвор, другиот има Ковид-19

Спортманија - 13.10.2021

Радоста после трофејот траеше кратко, Тео и Лукас ги спотераа малери. Откако браќата Тео и Лукас Ернандес заиграа заедно за Франција и со тоа испишаа историја, после завршувањето на Лигата на нации, каде со националниот тим го освоија победничкиот ...

Најскапото засилување во историјата на Баерн мора да се врати во Мадрид и да отслужи затворска казна

Дерби - 13.10.2021

Лукас Ернандес се најде во огромни проблеми поради летниот одмор кој го имал со својата сопруга пред три ипол години, а со која претходно имаше непријатени недоразбирања и се најдоа на суд поради физички напад.

Проблеми за Баерн, Лукас Ернандез поради бизарна причина треба да лежи шест месеци во затвор!?

24Фудбал - 13.10.2021

Медиумите од Шпанија пренесуваат дека Лукс Ернандез на 19. октомври треба да се појави пред суд во Мадрид за да одбере затвор во кој доброволно ќе се пријави за да отслужи казна од шест месеци.

Шок за Баерн: Ернандес една година во затвор бидејќи ја прекрши судската наредба!

Слободен Печат - 13.10.2021

Како што информира „АС“, Лукас Ернандес мора да се појави во Мадрид на 19 октомври годинава кога од него лично ќе биде побарано доброволно да оди во затвор во рок од 10 дена по неговиот избор.

Најскапиот играч на Баерн доби понуда да си одбере затвор заради бизарна казна

Кајгана - 13.10.2021

Фудбалерот на Баерн, Лукас Ернандес, до 19 октомври мора да го реши проблемот со судот во Мадрид, кој нареди поранешниот играч на Атлетико да одбере затвор за издржување на затворската казна.

Ѕвезда на Баерн Минхен мора да оди зад решетки

СуперСпорт - 13.10.2021

Фудбалерот на Баерн Минхен и репрезентативец на Франција, Лукас Ернандез, ќе мора на 19 октомври да се појави на Судот во Мадрид за да оди во затвор и да отслужи едногодишна казна. Шпански „АС“ пишува дека Судот во Мадрид наредил да биде затворен ...

Милан остана без својот најдобар играч поради Ковид-19

Sport 1 - 13.10.2021

Продолжуваат лошите вести за тренерот на Милан, Стефано Пиоли. Освен многуте повреди изминатиот период, сега „росонерите“ одреден период ќе бидат без еден од своите најдобри играчи Тео Ернандез.

Најскапиот играч во историјата на Баерн итно мора во Мадрид, му се заканува затвор

Спортклуб - 13.10.2021

Лука Ернандез има време до 19 октомври да ги реши сите свои проблеми со законот. Ако не успее се да реши до овој датум, му се заканува и издржување на затворска казна. Мадридскиот суд и наложи на ѕвездата на Баерн доброволно да се јави во затвор со ...

Ѕвезда на Баерн Минхен доби решение за во затвор

Sport 1 - 13.10.2021

Фудбалерот на Баерн Минхен, Лукас Ернандез мора да се врати во Шпанија и да отслужи затвор во времетраење од една година. Францускиот репрезентативец ја прекршил забраната за пристап, што неговата сопруга ја имала против него откако двајцата се ...

Шок за Лука Хернандез – го чека едногодишна затворска казна!

SportMedia - 13.10.2021

Францускиот репрезентативец на Баерн Минхен, Лука Хернандес треба да одработува затворска казна во Шпанија, пренесува „АС“. Изданието цитира заповед на Суд во Мадрид според кој фудбалерот треба да одлежи едногодишна затворска казна.

Шок: Ѕвездата на Баерн Минхен мора во затвор

Спортски - 13.10.2021

Шпанскиот весник „АС“ пренесува дека францускиот репрезентативец и ѕвезда на Баерн Минхен, Лука Хернандес треба да оди во затвор. Весникот ја цитира пресудата на мадридскиот суд, според која дефанзивецот го очекува едногодишен затвор.

Ѕвездата на Баерн треба да отслужи затворска казна

Sport M - 13.10.2021

Starвездата на Баерн Минхен и францускиот интернационалец Лукас Ернандез (25) ќе треба да се појави пред судот во Мадрид на 19 октомври за да го избере затворот во кој ќе ја издржува едногодишната казна за која беше осуден.

Фудбалер на Баерн Минхен оди во затвор бидејќи заминал со сопругата на меден месец

Екипа - 13.10.2021

Фудбалерот на Баерн Минхен, Лукас Хернандез, ќе мора да мине шест месеци во затвор откако ја прекрши условната казна што му беше изречена од судот во Мадрид, уште додека го носеше дресот на Атлетико Мадрид.

Ковид во Милан, Хернандез е позитивен

SportMedia - 13.10.2021

Откако заврши репрезентативната Франција, во таборот на Милан Тео Хернандез се врати позитивен на коронавирус. Италијанските медиуми јавуваат дека Хернандез се вратил од финалниот турнир од Лигата на Нации каде што доби златен медал но очигледно и ...

Најскапиот играч во историјата на Баерн итно мора во Мадрид, му се заканува затвор

Курир - 13.10.2021

Лука Ернандез има време до 19 октомври да ги реши сите свои проблеми со законот. Ако не успее се да реши до овој датум, му се заканува и издржување на затворска казна. Мадридскиот суд и наложи на ѕвездата на Баерн доброволно да се јави во затвор со ...

ФОТО: Ѕвездата на Баерн Минхен ќе заврши во затвор?

Дриблинг - 13.10.2021

Лукас Ернандез има рок до 19 октомври да ги реши сите свои проблеми со законот, во спротивно ќе мора да да оди на издржување на затворска казна. Мадридскиот суд побара од ѕвездата на Баерн доброволно да се јави во затвор со цел да ја одработи ...

Проблеми за Баерн, Лукас Ернандез треба да лежи шест месеци во затвор!?

МКД - 13.10.2021

Медиумите од Шпанија пренесуваат дека Лукс Ернандез на 19. октомври треба да се појави пред суд во Мадрид за да одбере затвор во кој доброволно ќе се пријави за да отслужи казна од шест месеци.

Најскапото засилување во историјата на Баерн мора да се врати во Мадрид и да отслужи затворска казна

Точка - 13.10.2021

Лукас Ернандес се најде во огромни проблеми поради летниот одмор кој го имал со својата сопруга пред три ипол години, а со која претходно имаше непријатени недоразбирања и се најдоа на суд поради физички напад.

Најскапиот играч во историјата на Баерн итно мора во Мадрид, му се заканува затвор

Zoom - 13.10.2021

Лука Ернандез има време до 19 октомври да ги реши сите свои проблеми со законот. Ако не успее се да реши до овој датум, му се заканува и издржување на затворска казна. Мадридскиот суд и наложи на ѕвездата на Баерн доброволно да се јави во затвор со ...

Актуелниот освојувач на Лигата на нациите треба да оди во затвор во Шпанија

Спортманија - 13.10.2021

Францускиот репрезентативец поради семејно насилство во 2010 година треба да оди во казнено-поправен дом, а мора да се појави на суд во Мадрид за шест дена. Лукас Ернандес се најде во незгодна ситуација и може да оди во затвор во Шпанија за ...

Коронавирус во Милан, позитивен еден од најдобрите

Sport M - 13.10.2021

Фудбалерот на Милан, Тео Хернандез е позитивен на коронавирус, објави денеска италијанскиот клуб. -Милан објавува дека Хернандез, кој се врати од репрезентацијата, беше позитивен. Информирани се надлежните локални здравствени власти и играчот се ...

Sвезда на Баерн мора да оди во затвор – може да отслужи една година

Локално - 13.10.2021

Фудбалерот на Баерн Минхен, Лукас Ернандез е повикан во 32 -от Кривичен суд во Мадрид, а му се заканува 1 година казна затвор, откако е обвинет дека ја малтретирал девојката. Дефанзивецот на германскиот клуб бил поканет да се појави на суд на 19 ...

Голем удар за Милан: Ернандез доби позитивен тест!

СуперСпорт - 13.10.2021

Милан се соочува со големи проблеми пред продолжение на сезоната во Серија А, откако вчера го загуби голманот Мајк Мењан, кој мора да се оперира, а сега „росонерите“ не можат да сметаат ниту на Тео Ернандез, кој има позитивен тест на ковид-19.

Нов проблем за Милан: Тео Ернандез позитивен на ковид-19

Спортски - 13.10.2021

Пред новите предизвици во Италија екипата на Милан се соочува со проблеми. Вчера стана јасно дека првиот голман Мајк Мањан ќе мора да оди на операција и некој период ќе биде надвор од терените.

Нови проблеми за Милан: Ернандез е позитивен на КОВИД-19

Дерби - 13.10.2021

Италијанскиот вицешампион Милан се соопштува со проблеми пред нови предизвици во Италија и Европа, па така откако стана јасно дека некое време нема да може да смета на првиот голман Мајк Мењан сега стигна веста дека дефанзивецот Тео Ернандез имал ...

МИЛАН ВО ПРОБЛЕМ: Тео Ернандез има корона

Локално - 13.10.2021

Фудбалерот на Милан, Тео Ернандез е позитивен на коронавирус, објавено е на официјалната веб -страница на клубот. Францускиот репрезентативец, кој игра како лев бек, доби позитивен тест по враќањето од завршниот турнир во Лигата на нации, нема ...

Проблеми без граници за Милан – Тео Хернандез е позитивен на Covid-19

Екипа - 13.10.2021

Стефано Пиоли не може да крене глава од проблеми со составот на Милан за време на оваа репрезентативна пауза. Голманот Маињан ќе мора да биде опериран и ќе отсуствува најмалку 15 дена, а тренерот на „росонерите“ денеска остана и без услугите на Тео ...