TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Наjмалку 13 загинати во пожар во ноќен клуб во Шпанија

Сакам да кажам - 01.10.2023

Најмалку 13 луѓе загинаа во пожар во ноќен клуб во Мурсија, на југоистокот на Шпанија, соопштија властите. Пожарот изби во популарниот ноќен клуб „Театре“, лоциран во областа Аталајас, околу 6 часот наутро по локално време.

(ВИДЕО) Најмалку 11 жртви при пожар во ноќен клуб во Шпанија

Телма - 01.10.2023

Најмалку 11 лица загинаа во пожар кој избил во ноќен клуб во југоисточниот град Мурсија, во Шпанија соопштија шпанските власти. Пожарот избувнал околу 06:00 часот по локално време. Надлежните информираат дека не е исклучена можноста бројот на ...

ВИДЕО: Седум жртви во пожар што избувнал во ноќен клуб во Шпанија

Слободен Печат - 01.10.2023

Најмалку седум лица загинаа во пожар кој избил во ноќен клуб во југоисточниот град Мурсија, соопштија шпанските власти. Пожарот избувнал околу 06:00 часот по локално ...

Пожар во ноќен клуб во Шпанија, најмалку седум загинати (ВИДЕО)

МКД - 01.10.2023

Најмалку седум лица загинаа во пожар во ноќен клуб во градот Мурсија во југоисточниот дел на земјата, соопштија шпанските власти, пренесува Би-би-си . Пожарот избувнал во популарниот ноќен клуб Театре, кој се наоѓа во регионот Аталајас, околу 6 ...

ШЕСТМИНА МЛАДИ ИЗГОРЕА ВО НОЌЕН КЛУБ: Пожар го пеплоса познатиот локал во Мурсија, Шпанија

Фактор - 01.10.2023

Најмалку шест лица загинаа, а четворица се повредени во пожар што избувна вораните утрински часови во ноќен клуб во Мурсија, Шпанија, соопшти градскиот совет. Повредените се две жени на возраст од 22 и 25 години и двајца мажи на возраст од 41 и 45 ...

Пожар во ноќен клуб во Шпанија, најмалку шест загинати

ТВ21 - 01.10.2023

Најмалку шест лица загинаа во пожар во ноќен клуб во градот Мурсија на југоистокот на земјата, соопштија шпанските власти, пренесува Би-би-си. Пожарот избувнал во популарниот ноќен клуб Театре, лоциран во областа Аталајас, околу 6 часот по локално ...

(ВИДЕО) Пожар избувна во клуб во Шпанија, најмалку шестмина загинати

А1 On - 01.10.2023

Најмалку шест лица загинаа во пожар во ноќен клуб во југоисточниот град Мурсија, соопштија шпанските власти. Пожарот избувнал во популарниот ноќен клуб Театре, лоциран во областа Аталајас, околу шест часот по локално време.

Најмалку шест лица загинаа во пожар во ноќен клуб во Шпанија

Нетпрес - 01.10.2023

Во пожар во ноќен клуб во Мурсија, Шпанија утринава, најмалку шест лица загинаа, четворица се повредени, а спасувачките служби трагаат по повеќе луѓе. Пожарот избувнал околу шест часот утринава во ноќниот клуб Театре, а пожарот се проширил и на ...

ВИДЕО: Хорор во ноќен клуб во Шпанија – најмалку шест загинати, пожар избил во дискотека, се трага по исчезнати!

4NEWS - 01.10.2023

Најмалку шест лица загинаа во пожар што избувна во ноќен клуб во шпанскиот град Мурсија на североистокот на земјата. Би-би-си јавува дека ова денеска го соопштија шпанските власти. Се известува дека пожарот избувнал околу шест часот утринава во ...

Најмалку шестмина загинати во пожар во преполн ноќен клуб во Шпанија (ВИДЕО)

Канал5 - 01.10.2023

Најмалку шест лица загинаа во пожар во ноќен клуб во југоисточниот град Мурсија, соопштија шпанските власти. Пожарот избувнал во популарниот ноќен клуб Театре, лоциран во областа Аталајас, околу 06:00 часот по локално време.

Најмалку шестмина загинати во пожар во преполн ноќен клуб во Шпанија (ВИДЕО)

Курир - 01.10.2023

Најмалку шест лица загинаа во пожар во ноќен клуб во југоисточниот град Мурсија, соопштија шпанските власти. Пожарот избувнал во популарниот ноќен клуб Театре, лоциран во областа Аталајас, околу 06:00 часот по локално време.

УЖАС ВО НОЌЕН КЛУБ ВО ШПАНИЈА! Најмалку шест загинати во пожар кој зафатил популарна дискотека, се трага по исчезнатите ...

Во Центар - 01.10.2023

Најмалку шест лица загинаа во пожар што избувна во ноќен клуб во шпанскиот град Мурсија на североистокот на земјата. Би-би-си јавува дека ова денеска го соопштија шпанските власти. Се известува дека пожарот избувнал околу шест часот утринава во ...

Најмалку седум мртви во пожар во ноќен клуб во шпанскиот град Мурсија

Бизнис Вести - 01.10.2023

Најмалку седум лица загинаа во пожар во ноќен клуб во југоисточниот град Мурсија, соопштија шпанските власти. Пожарот избувнал во популарниот ноќен клуб Театре, лоциран во областа Аталајас, околу 6 часот утрово по локално време.

Седум лица загинаа во пожар во ноќен клуб во Шпанија

Фокус - 01.10.2023

Најмалку седум лица загинаа во пожар во ноќен клуб во југоисточниот град Мурсија, соопштија шпанските власти. Пожарот избувнал во популарниот ноќен клуб Театре, лоциран во областа Аталајас, околу 6 часот утрово по локално време.

Најмалку седум мртви во пожар во ноќен клуб во шпанскиот град Мурсија

24Инфо - 01.10.2023

Најмалку седум лица загинаа во пожар во ноќен клуб во југоисточниот град Мурсија, соопштија шпанските власти. Пожарот избувнал во популарниот ноќен клуб Театре, лоциран во областа Аталајас, околу 6 часот утрово по локално време.

Најмалку седум мртви во пожар во ноќен клуб во шпанскиот град Мурсија

Локално - 01.10.2023

Најмалку седум лица загинаа во пожар во ноќен клуб во југоисточниот град Мурсија, соопштија шпанските власти. Пожарот избувнал во популарниот ноќен клуб Театре, лоциран во областа Аталајас, околу 6 часот утрово по локално време.

(ОБНОВЕНО) НАЈМАЛКУ 13 СЕ МРТВИ Пожар во 3 ноќни клуба во Шпанија

+инфо - 01.10.2023

Според шпански медиуми, во клубовите имало роденденски забави и меѓу исчезнатите се пет луѓе од едно семејство и двајца нивни пријатели. Најмалку седум лица загинаа во пожар во ноќен клуб во југоисточниот град Мурсија, соопштија шпанските власти.

Пожар избувна во клуб во Шпанија, најмалку шестмина загинати

Lider - 01.10.2023

Најмалку шест лица загинаа во пожар во ноќен клуб во југоисточниот град Мурсија, соопштија шпанските власти. Пожарот избувнал во популарниот ноќен клуб Театре, лоциран во областа Аталајас, околу шест часот по локално време.