TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Првото електрично Волво има повеќе од 400 КС и изгледа одлично

Екран - 19.10.2019

Покрај Полестар од Шведска ни доаѓа и електрично Волво. Швеѓаните за првиот електричен модел го избрале одличниот XC40. Сега има додаток во името на Recharge, а нуди комбинирана сила од дури 408 KС.

Новото Volvo S60 официјално во салонот на Volvo Cars

Авто Плус - 19.10.2019

Во салонот на Volvo Cars Macedonia денес официјално ни беше претставена третата генерација на луксузниот спортски седан Volvo S60 Третата генерација на Volvo S60 претставува првиот модел на брендот кој нема да биде понуден со дизел мотори.

Иднината е електрична: Volvo го претстави XC40 Recharge

Телефони.мк - 19.10.2019

"Повеќе пати го кажавме тоа: За Volvo иднината е електрична“, нагласи Хакан Семјуелсен, извршниот директор на Volvo Cars, за време на претставувањето на првиот електричен SUV. Освен новото возило, најавено е лансирањето на брендот на електрични ...

Првото електрично Volvo има дури 408 коњски сили и изгледа одлично

Кајгана - 18.10.2019

Швеѓаните за основа на својот прв електричен модел го избраа одличниот XC40. Сега има додаток во името – Recharge – а нуди комбинирана моќност од дури 408 коњски сили. Автономијата на возење изнесува точно 400 километри.

Претставен првиот електричен Волво со 400 КС (ФОТО)

Канал5 - 18.10.2019

Од Шведска доаѓа и првиот електричен Волво , кој ќе биде сериозна конкуренција на возилата од оваа класа. Швеѓаните го избраа одличниот XC40 за прв електричен модел. Има и верзија Recharge и нуди комбинирана моќност до 408 КС , со дострел на ...

Новиот Volvo XC40 Recharge нуди сила од 402 кс и опсег од 400 км

CARClub - 18.10.2019

Volvo го претстави својот прв целосно електричен модел, кој има комбинирана сила од 402 кс и максимален опсег на возење од 400 километри. Шведскиот бренд ќе ја користи ознаката Recharge за секој електричен модел на полнење, а тоа ги вклучува целосно ...